بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه گرانادا در اسپانیا

فرودگاه گرانادا

گرانادا شهری با تاریخ طولانی و معماری باشکوه است، شهری که تاریخچه بعضی از آثارش به دوره رومی و البته دوره موروها می رسد. در این شهر به هر کجا که نگاه کنید ردپایی از فرهنگ موروها را به خوبی احساس می کنید چون فرهنگ این شهر ترکیبی از سنت های اروپا و آفریقای جنوبی ست. گردشگران زیادی هر سال برای تماشای آثار گردشگری راهی شهر گرانادا می شوند و در اولین قدم به فرودگاه گرانادا می رسند، فرودگاهی که در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر قرار دارد و دروازه ی ورود گردشگران زیادی به گرانادا ست. می خواهیم درباره فرودگاه گرانادا حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراه کنید.

سفر به گرانادا

فرودگاه گرانادا

درباره فرودگاه

مطالب مرتبط:
دیدنی های شهر گرانادا در اسپانیا
راهنمای سفر به گرانادا در اسپانیا
سفر به اعماق تاریخ در گرانادای اسپانیا

فرودگاه گرانادا با اسم اصلی فدریکو گارسیا لورکا گرانادا (Federico García Lorca Granada-Jaén Airport) فرودگاهی ست که خدمات سفرهای هوایی استان و شهر گرانادا در اسپانیا را انجام می دهد. فرودگاه گرانادا در ناحیه آندلس دروازه ی ارزشمندی را به سمت شهر گرانادا و مناطق اطراف فراهم کرده و با قرارگیری در ۱۵ کیلومتری غرب گرانادا تا مرکز شهر فاصله ی چندانی ندارد.

توریست ها و تجار حرفه ای زیادی هر روزه از این فرودگاه استفاده می کنند برای همین به امکانات خوبی مجهز شده است. با اینکه این فرودگاه تا شهر Jaen فاصله ی زیادی دارد (حدود ۱۰۰ کیلومتر) اما اسم این شهر در نام اصلی فرودگاه آورده شده تا اهمیت این شهر از نظر گردشگری بین المللی بیشتر شود.

این فرودگاه بیشتر پروازهای داخلی به سمت مادرید و بارسلونا دارد اما در سال های اخیر پروازهای بین المللی هم با ایرلاین های ارزان قیمت انجام می دهد.

فرودگاه فقط یک باند به طول ۲۹۰۰ و عرض ۴۵ متر دارد. این فرودگاه در سال ۲۰۱۶ حدود ۷۵۳ هزار مسافر را جابجا کرده و در سال ۲۰۱۷، در اوج ماه های گردشگری، حدود ۱ میلیون ۵۰۰ هزار جابجایی داشته است. ایلاین هایی مثل ایر اروپا، ایزی جت، ایبریا ((شرکت هواپیمایی اسپانیایی))، بریتیش ایرویز، و ایر نوستروم (شرکت هواپیمایی اسپانیایی) به (از) این فرودگاه پرواز مستقیم دارند.

فرودگاه گرانادا

اطلاعات کلی فرودگاه گرانادا

اطلاعات کلی فرودگاه 

نام فرودگاه: Federico García Lorca Granada-Jaén Airport

کد یاتا: GRX

کد ایکائو: LEGR

ارتفاع از سطح دریا: ۵۶۷ متر

نوع فرودگاه: همگانی

ترمینال ها: ۱ ترمینال

وب سایت رسمی فرودگاه: aena.es

تاریخچه فرودگاه

آغاز ساخت و ساز فرودگاه گرانادا در سال ۱۹۷۰ بود و پس از تکمیل به نام فرودگاه گرانادا نامگذاری شد اما اسم آن در سال ۲۰۰۶ به طور رسمی به «فدریکو گارسیا لورکا» شاعر برجسته ای که در نزدیکی گرانادا متولد شده تغییر نام پیدا کرد.

فرودگاه های اسپانیا

تاریخچه فرودگاه

آغاز ساخت و ساز فرودگاه گرانادا در سال ۱۹۷۰ بود و پس از تکمیل به نام فرودگاه گرانادا نامگذاری شد اما اسم آن در سال ۲۰۰۶ به طور رسمی به «فدریکو گارسیا لورکا» شاعر برجسته ای که در نزدیکی گرانادا متولد شده تغییر نام پیدا کرد.

ترمینال های فرودگاه

ترمینال فرودگاه در سال ۱۹۷۲ ساخته شد و با ۵۱۱۶ متر مربع مساحت از خروجی ها و ورودی های زیادی تشکیل شده است. در داخل این ترمینال چندین فروشگاه و غذاخوری وجود دارد.

امکانات فرودگاه

فرودگاه گرانادا برای راحتی حال مسافران به امکانات خوبی مجهز شده و فرودگاهی مدرن و مناسب است. در ترمینال این فرودگاه امکاناتی مثل کافه، رستوران، شرکت کرایه اتومبیل ، عابربانک، نگهداری از کودکان، محوطه بازی کودکان، خدمات درمانی و وای فای رایگان و نامحدود وجود دارد.

هتل های فرودگاه

  • هتل Capitulaciones: این هتل تا فرودگاه ۷ دقیقه فاصله دارد و دارای امکات خوبی می باشد.
  • هتل Casa del Trigo: فاصله این هتل تا فرودگاه ۱۰ دقیقه است.
  • هتل Camino de Granada: این هتل تا فرودگاه ۱۳ دقیقه فاصله دارد .

در روستای سانتافه که در ۴ کیلومتری فرودگاه قرار دارد هم هتل های خوبی پیدا می شود.

امکانات فرودگاه گرانادا

رفت و آمد از فرودگاه گرانادا

دسترسی به فرودگاه

جاده ی اصلی گرانادا مسیر A-92 است که به سمت غرب کشیده شده و تا سویل ادامه دارد. برای رفت و آمد به فرودگاه راه های دسترسی زیادی هست:

  • اتوبوس: به راحتی می توانید با استفاده از حمل و نقل عمومی به این فرودگاه برسید چون اتوبوس های زیادی در فواصل زمانی مشخص بین مسیر فرودگاه تا مرکز شهر در رفت و آمد هستند و امکان سفری راحت و ارزان را فراهم می کنند. حدود ۱۰ اتوبوس هر روز به مقصد مرکز شهر، فرودگاه گرانادا را ترک می کنند. مدت زمان سفر با این اتوبوس ها معمولا ۴۵ دقیقه و کرایه ی آن ها ۳ یورو است. مسیربرگشت اتوبوس ها به سمت فرودگاه از Paseo del Violón است.
  • تاکسی: با بیرون آمدن از فرودگاه تاکسی های زیادی را می بینید که با آن ها سفر راحت تری نسبت به اتوبوس ها دارید. تاکسی های زیادی در بیرون فرودگاه منتظر مسافران هستند؛ کرایه تاکسی تا مرکز شهر ۱۷ یورو و تا الحمراء ۲۵ یورو است البته این کرایه ها در آخر هفته ها و تعطیلات عمومی کمی بالاتر است. تمام تاکسی ها مجهز به تاکسی متر هستند و امکان رزرو ندارند.
معرفی فرودگاه گرانادا

تاکسی های فرودگاه

  • کرایه اتومبیل: کرایه اتومبیل یکی از بهترین راه ها برای رفتن به مرکز شهر و گشت و گذار در اطراف است. در طبقه همکف ترمینال، شرکت های کرایه اتومبیلی مثل آویس (Avis) به چشم می خورند.

گرانادا یکی از شهرهای اسپانیا با چشم اندازهای جذاب است که در دامنه های رشته ‌کوه نوادا قرار گرفته و گردشگران بیشتر آن را به نام الحمراء می شناسند اما آن ها همین که پا به این شهر می گذارند تازه می فهمند که گرانادا چه گنجینه ای ست! قطعا کاخ الحمراء یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است، کاخی با معماری جالب و دیدنی که گاهی تا ۶ هزار نفر بازدید کننده دارد.

منبع: andalucia.com

رستورانی که هر لحظه در آن زلزله ای ۸ ریشتری می آید!
رستورانی که هر لحظه در آن زلزله ای ۸ ریشتری می آید!
معرفی هتل ۵ ستاره بست سمیرامیس در پوئرتو د لاکروز اسپانیا
معرفی هتل ۵ ستاره بست سمیرامیس در پوئرتو د لاکروز اسپانیا
توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
چطور از فرودگاه بارسلونا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بارسلونا به مرکز شهر برویم؟