این ۵ کار را در قبرس تجربه کنید

parasail_parasailing

 بهترین نقاط گردشگری قبرس برای ماجراجویی

قبرس جزیره ای بزرگ در نزدیک ترکیه است و تاریخچه ای جذاب ولی پر تنش دارد. قبرس محل به دنیا آمدن آفرودیت الهه یونانی، دارای ساحل شنی، سایت های باستانی و مناظر جذاب کوهستانی است. هنوز هم درگیری بین ساکنان یونانی قبرس و مردم ترکیه وجود دارد. به دلیل درگیری ها و تملک جویی، جزیره به دو قسمت تقسیم شده است. بعد از هجوم ترک ها در سال ۱۹۷۴ قسمت شمالی به اشغال ترک ها در آمده است و قسمت جنوبی که در اختیار یونانی-قبرسی هاست، یکی از نقاط توریستی پرطرفدار دنیا محسوب می شود. توریست هایی که دنبال هتل های لوکس در قبرس می گردند، می توانند در ریزورت های اصلی پروتاراس (Protaras)، آیاناپا ( Aiya Napa)، لیاماسول (Liamassol)، پافوس (Paphos) و شبه جزیره آکاماس (Akamas)، اقامت کنند. هتل آناسا قبرس در لاتچی ، یکی از زیباترین اسپا هتل های دنیاست، که به سبک روستاهای بیزانتین ساخته شده و دارای اسپایی به نام تالاسو، به سبک رومی است. سایت ها و فعالیت های زیادی در اینجا وجود دارد که شما را برای چندین روز سرگرم می کند. در اینجا ۵ کاری را که می توانید در قبرس انجام دهید به شما معرفی می کنیم.

 مطالب مرتبط:
برای سفر به قبرس این موارد را به خاطر بسپارید
جاذبه های شهر لیمانسول در جزیره قبرس
limassol

 فاگماگوستا

قسمت شمالی قبرس در سال ۱۹۷۴ توسط ترک ها اشغال شد. فاگماگوستا بین منطقه حائل شمال و جنوب قرار گرفته است و مقامات ترکیه اجازه دسترسی به منطقه توریستی قدیمی واروشا را نمی دهند. فاگماگوستا به نوعی شهر ارواح است، هتل ها متروکه شده اند و ماشین ها در نمایشگاه ها به همان صورتی از سال ۱۹۷۴ توسط ترک ها اشغال شد، باقی مانده اند. مردم یونانی قبرسی مجبور به فرار شدند و شهر تحت تصرف ترک ها در آمد. از آن زمان تا کنون واروشا حصارکشی شده است و خالی از سکنه است.

لیماسول

لیماسول، دومین شهر بزرگ این جزیره است که در ساحل جنوب شرقی قبرس قرار دارد. اینجا یک شهر بندری شلوغ با رستوران ها،کافه و مغازه های مختلف است. گرچه اینجا بهترین ساحل جزیره نیست اما سرگرمی های مختلف وجود دارد و زندگی شبانه و بخش شهر قدیمی از دیدنی های اینجا است.

پافوس

در پافوس می توانید سری به مغازه های فروش سوغاتی زده و از خوردن غذاهای دریایی در رستوران های بندر لذت ببرید. این بندر زیبا پر از قایق و کشتی های ماهیگیری است و اغلب می توانید پلیکان های بزرگ را اطراف کافه پلیکان در حال پرواز ببینید.

صخره آفرودیت

در جاده ساحلی لیاموسل به پافوس نزدیک روستای پیسوری می توانید صخره آفرودیت را ببینید. بر طبق افسانه ها، آفرودیت الهه عشق، در این نقطه از دریا بیرون آمده است. قصه های زیادی در این باره وجود دارد، بر طبق یکی از این داستان ها، او سوار بر یک صدف به کایتیرا سپس به قبرس آمده است.

آمفی تاتر کوریون

کوریون در جنوب جزیره و در جاده ای که به پافوس می رود در غرب لیماسول قرار دارد. در اینجا می توانید ویرانه ها و موزاییک های بازسازی شده قدیمی را ببینید و در فضای بیرونی آمفی تاتر رومی متعلق به قرن دوم میلادی بنشینید. در حال حاضر از این محل برای برپایی کنسرت ها و مراسم های مختلف استفاده می شود. کوریون چشم انداز های زیبای مختلفی به اقیانوس دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code