معرفی قدیمی ترین رستوران های رم ایتالیا

بهترین و قدیمی ترین رستوران های رم

شهر رم، پایتخت زیبای ایتالیا به خوبی تاریخ غنی و پرفراز و نشیب این کشور را به نمایش می گذارد. همان طور که می دانید غذاهای ایتالیایی شهرتی عالمگیر دارند و رستوران های متعددی در شهر رم وجود دارد. بنابراین از نظر شکم گردی در شهر رم هیچ مشکلی نخواهید داشت! برخی از این رستوران ها بسیار قدیمی هستند و قدمتی چندصدساله دارند! قدمت و غذاهای خوشمزه باعث شده تا این رستوران به جاذبه های گردشگری شهر رم تبدیل شوند! در این مطلب می خواهیم قدیمی ترین رستوران های رم را به شما معرفی کنیم و شما را با برخی از رستوران های مشهور و تاریخی این شهر آشنا کنیم. اگر قصد سفر به این شهر زیبای ایتالیایی را دارید می توانید غذاهای اصیل ایتالیایی را در یکی از قدیمی ترین رستوران های رم و ایتالیا امتحان کنید. با الی گشت همراه باشید.

رستوران پیپرنو

رستوران لا کامپانا | La Campana

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به رم در ایتالیا
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی ایتالیا
معروف ترین و خوشمزه ترین دسرهای ایتالیایی

رستوران لا کامپانا یکی از قدیمی ترین رستوران های رم است و قدمتی حدودا ۵۰۰ ساله دارد. این رستوران هم مثل اکثر رستوران های ایتالیا به صورت خانوادگی اداره می شود و مدعی عنوان قدیمی ترین رستوران رم را دارد. اولین بار در سال ۱۵۱۸ در نوشته ها به نام رستوران لا کامپانا اشاره شده است و ظاهرا توسط فردی به نام پیترو دو لا کامپانا تاسیس شده است. امروزه آشپزی کلاسیک رمی این رستوران باعث جذب گردشگران به این مکان شده است. با رفتن به این رستوران می توانید تجربه غذاهای اصیل رمی را در محیطی تاریخی و قدیمی داشته باشید. اگر در سفر به رم به رستوران لا کامپانا رفتید غذاهای پیشنهادی ما عبارتند از: , tagliolini with fresh anchovies and pecorino cheese and coda ، تگلیولینی با ماهی کولی تازه و پنیر پکورینو و یک غذای خوشمزه ایتالیایی به نام coda alla vaccinara.

  • آدرس: رم، خیابان ویکولو دلا کامپانا، رستوران لا کامپانا
رستوران لا کامپانا رم

رستوران چچینو دال ۱۸۸۷ | Checchino dal 1887

یکی دیگر از قدیمی ترین رستوران های رم از قرن ۱۹ و توسط خانواده ماریانی اداره می شود. رستوران چچینو دال ۱۸۸۷ به دلیل قدمت زیاد و همینطور قیمت های منصفانه اش شهرت دارد و گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. رستوران چچینو در قلب شهر رم و در نزدیکی محله مشهور تستاکیو قرار گرفته و منوی بسیار متنوعی دارد. در این رستوران شما را با آشپزی اصیل و سنتی رم و ایتالیا آشنا می کنند: منویی تاریخی به میهمانان داده می شود که انواع غذاهای ایتالیایی مثل پاستا با سس گوجه (rigatoni con pajata) را ارائه می کند. در پایان غذا نیز با انواع دسرها و پنیرهای خوشمزه ایتالیایی از میهمانان پذیرایی می شود.

  • آدرس: Checchino dal 1887, 30 Via Monte Testaccio, Rome, Italy
رستوران چچینو رم

رستوران پپون | Ristorante Peppone

رستوران پپون در سال ۱۸۹۰ و توسط فردی به نام گیزپ توزی افتتاح شده است و امروزه به عنوان یکی از قدیمی ترین رستوران های رم در حال فعالیت است. این رستوران با سبک و سیاق قدیمی به میهمانان سرویس دهی می کند و هنوز توسط نوادگان گیزپ توزی اداره می شود.  منوی رستوران پپون ترکیبی از آشپزی مناطق لازیو و ابروزو ایتالیاست و غذاهای کاملا سنتی و غذاهای محبوب ایتالیایی را به مشتریان ارائه می کند. یکی از بهترین اسپاگتی های ایتالیایی را می توانید در این رستوران امتحان کنید. برای دسر هم با انواع دسرهای سنتی ایتالیا مثل تیرامیسو از مشتریان پذیرایی می شود.

  • آدرس: Ristorante Peppone, 60 Via Emilia, Rome, Italy
رستوران پپون رم

رستوران آلفردو آلا اسکروفا | Ristorante Alfredo alla Scrofa

رستوران آلفردو آلا اسکروفا یکی از قدیمی ترین رستوران های رم است و محبوبیت زیادی در ایتالیا دارد. در حقیقت، میلیون ها رستوران ایتالیایی در سرتاسر دنیا به دلیل اختراع یکی از مشهورترین غذاهای ایتالیایی مدیون این رستوران هستند. این رستوران در سال ۱۹۰۷ و توسط فردی به نام آلفردو دی للیو تاسیس شد و همین فرد یکی از معروف ترین پاستاهای ایتالیایی، فتوچینو آفردو را اختراع کرد! این رستوران قدیمی از سه اتاق تو در تو تشکیل شده که دیوارهایش پوشیده از عکس سیاستمداران و بازیگران مشهور هالیوودی است که به این رستوران آمده اند. لازم به گفتن نیست که یکی از غذاهایی که باید در این رستوران امتحان کنید فتوچینی آلفردو است! منوی رستوران آفردو علاوه بر غذاهای ایتالیایی، غذاهای بین المللی را هم در برمی گیرد.

  • آدرس: Ristorante Alfredo alla Scrofa, 104 Via della Scrofa, Rome, Italy
رستوران آلفردو رم

رستوران لا کاربونارا | La Carbonara

یکی دیگر از قدیمی ترین رستوران های رم در نزدیکی محله مونتی شهر رم قرار دارد. رستوران لا کاربونارا  فضایی بسیار دلنشین و صمیمی دارد و به جای دفتر نظرسنجی به میهمانانش اجازه می دهد نظرشان را روی دیوار بنویسند. بنابراین وقتی به این رستوران می روید می توانید تا زمان آماده شدن غذایتان مشغول خواندن نظرات صدها گردشگر از کشورهای مختلف دنیا باشید. رستوران لا کاربونارا در سال ۱۹۰۶ افتتاح شده و انواع غذاهای سنتی رمی و ایتالیایی را به میهمانان ارائه می کند. مسلما اسپاگتی الا کاربونارا که غذای ویژه این رستوران است یکی از اولین انتخاب هایتان باید باشد و بعد از آن می توانید از طیف وسیعی از غذاهای رستوران را انتخاب کنید.

  • آدرس: La Carbonara, 214 Via Panisperna, Rome, Italy
رستوران کاربونارا رم

رستوران پیپرنو | Ristorante Piperno

این رستوران در یکی از محله های تاریخی رم قرار گرفته و در بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد. رستوران پیپرنو اولین بار در سال ۱۸۶۰ و توسط فردی به نام پاسیفیکو پیپرنو افتتاح شد و امروزه یکی از قدیمی ترین رستوران های رم محسوب می شود. البته این رستوران بخش عمده ای از شهرتش را مدیون موقعیت عالی و مناسبش است. اما غذاهای خوشمزه این رستوران و تجربه طعم اصیل غذاهای ایتالیایی هم باعث شده گردشگران بسیار زیادی در سفر به رم سری به رستوران پیپرنو هم بزنند. منوی رستوران پیپرنو طیف وسیعی از غذاهای سنتی ایتالیایی را شامل می شود و به عنوان دسر هم انواع دسرهای خوشمزه ایتالیایی مثل فوندوی شکلانی و بستنی جلاتوی ایتالیایی سرو می شود.

  • آدرس: Ristorante Piperno, 9 Monte dé Cenci, Rome, Italy

منبع: theculturetrip.com

معرفی هتل تورینو رم | ۴ ستاره
معرفی هتل تورینو رم | ۴ ستاره
دریاچه کومو در ایتالیا +‌ویدیو
دریاچه کومو در ایتالیا +‌ویدیو
سینکو تره ایتالیا؛ جاذبه گردشگری یا تابلوی نقاشی؟!!!
سینکو تره ایتالیا؛ جاذبه گردشگری یا تابلوی نقاشی؟!!!
از ایتالیا سوغاتی چه چیزهایی بیاوریم؟
از ایتالیا سوغاتی چه چیزهایی بیاوریم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code