بلیط هواپیما

قصر Dunluce در ایرلند شمالی

قصر Dunluce جنایات فراوانی را در خود دیده است

قصر Dunluce در شمال سواحل آنتریم و در بین شهرهای بوشمیلز و پورتروش ایرلند شمالی قرار گرفته است. مناظر اطراف این قصر و همچینین صدای موج هایی که به صخره های اطراف آن برخورد می کنند، باعث می شوند که به راحتی بتوانیم زندگی ساکنانی که در این منطقه زندگی می کردند را تصور کنیم. این قصر تاریخی پرتلاطم دارد و صحنه های زیادی را به خود دیده است. قصر Dunluce  در سال ۱۵۰۰ توسط خانواده ی McQuillan ساخته شد که در حدود قرن ۱۳م از اسکاتند به این منطقه اومده بودند. اما حدود ۵۰ سال بعد خانواده ی MacDonnell این قصر را به زور تصاحب کردند. البته این امر برای آنها چندان خوش یمن نبود، چراکه در طول ۱۰۰ سال بعد مدام توسط انگلیسی ها محاصره می شدند.۰

قصر Dunluce
مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به ایرلند
آشنایی با ۷ غذا برتر در ایرلند

انگلیسی ها در نهایت قصر را تسخیر کردند،‌ اما خانواده ی MacDonnell هم به راحتی شکست را قبول نکردند و مدام به قصر حمله می کردند تا اینکه بالاخره موفق شدند از صخره های کناری و از برج های کناری قصر بالا بروند و به قصر دسترسی پیدا کنند. آنها در همین برج کاپیتان انگلیسی را به دار آویختند و گفته میشود که روح او همچنان در این برج سرگردان است.

البته داستان های دیگری هم از این قلعه نقل می شود. یکی از این داستان های می گوید که در یک شب طوفانی و در طی یک میهمانی در قصر، یکی از بخش های آشپزخانه از بالای صخره ها به داخل دریا سقوط می کند و ۷آشپز هم در این اتفاق می میرند. ولی سایر روایت های موجود، این داستان را تایید نمی کنند. حتی نقاشی های قدیمی موجود از این قصر هم نشانی از بخش اضافه ای نیست که در قدیم در قصر وجود داشته باشد. به عبارت دیگر، تصاویر معماری های قدیمی موجود از این قصر هم بخشی را نشان نمی دهند که امروزه دیگر وجود نداشته باشد.

قصر Dunluce

یکی دیگر از اشباحی که گفته می شود در این خانه سرگردان است، روح Maeve Roe، دختر لرد McQuillan است. او تنها دختر مک‌کولین بود و پدر او تصمیم گرفته بود که دخترش حتماً‌ باید با یکی از بستگانشان ازدواج کند. ولی نظر Maeve این‌چنین نبود و او به Reginald علاقه داشت. در واقع پدران این دو با هم دشمنان خونبین بودند و Maeve وقتی که Reginald در قصرشان زندانی بود ملاقات کرده بود. پدر Maeve با ازدواج این دو کاملاً‌ مخالف بود و او را در یکی از برج های قصر زندانی کرد. یک شب یکی از خدمتکاران او را نجات داد و همراه با ‌ Reginald به «غار پری دریایی» رفتند که در زیر قصر بود و از آنجا با قایقی فرار کردند.

هشدار: دیدن این عکس ها از ایرلند ضربان قلبتان را بالا می برد!

ولی این تمام ماجرا نبود. چراکه قایق آنها با صخره های اطراف قصر برخورد می کند و هردوی آنها کشته می شوند. جناره ی Reginald را روز بعد پیدا می کنند،‌ ولی پیکر Maeve هرگز پیدا نمی شود. گفته می شود که روح او در این قصر سرگردان است و برخی ها مدعی بودند که آن را دیده اند.

قصر Dunluce
سنگ هایی که ارتش به راه انداخته‌اند!
سنگ هایی که ارتش به راه انداخته‌اند!
هشدار: دیدن این عکس ها از ایرلند ضربان قلبتان را بالا می برد!
هشدار: دیدن این عکس ها از ایرلند ضربان قلبتان را بالا می برد!
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند
تصاویر کوهستان های ایرلند که شما را به سفر وا می دارد!
تصاویر کوهستان های ایرلند که شما را به سفر وا می دارد!