بلیط هواپیما

اطلاعات کامل قطار تهران رشت، از قیمت تا برنامه زمانی

سفر به شهرهای شمالی یکی از تفریحات بیادماندنی همه ماست. آنقدر طرفدار دارد که می شنویم هر تعطیلی افرادی ساعت ها را در جاده های آن سپری کرده اند. به همین خاطر هم بسیاری قید سفر به شمال را می زنند و بدنبال مقصد دیگری برای سفرهایشان می روند. خوشبختانه قطار و هواپیما جایگزین مناسبی برای سفر جاده ای هستند که دیگر این دردسرها را هم ندارند، به ویژه قطار تهران رشت که قیمتش نیز مناسبتر و باثبات تر از پرواز است.

اگر شما هم می خواهید به شمال کشور مخصوصا غرب آن و استان گیلان سفر کنید در این مطلب با الی گشت همراه شوید تا اطلاعات کاملی از قطار تهران گیلان (تازه وارد ناوگان ریلی کشور) در اختیارتان بگذاریم و بتوانید با آگاهی برنامه سفر بعدیتان به شهر باران را بچینید. با قیمت بلیط قطار از تهران به رشت در سال ۹۸ مطلع شده و فاصله تهران تا رشت با قطار را می خوانید.

تونل های قطار تهران رشت

خرید بلیط قطار تهران رشت رجا

فاصله تهران تا رشت ۳۲۷ کیلومتر است که می توان بلیط قطار رشت را برای آن خرید. مسافت تهران رشت با ماشین در ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه طی می شود اما قطار تهران به رشت این مسیر را طولانی تر طی می کند. با کامل شدن راه آهن قزوین پس از سال های طولانی امکان سفر ریلی در این مسیر فراهم شد. در حال حاضر دو قطار هر روز ساعت های ۷:۳۰ و ۸:۳۰ صبح از تهران به سمت رشت حرکت می کنند که هر دو متعلق به شرکت رجا هستند. امکان خرید بلیط قطار رشت تهران و خرید بلیط قطار تهران به رشت به صورت آنلاین از وبسایت الی گشت امکان پذیر است. اگر مایل باشید می توانید کوپه را دربستی بگیرید یا واگن های ویژه خانم ها یا آقایان را انتخاب کنید تا در طول راه احساس راحتی بیشتری داشته باشید. بلیط قطار رشت به تهران به همین شیوه امکان خرید دارد.

معرفی قطارهای مسیر رشت

برای بلیط تهران رشت قطار متعددی پیدا خواهید کرد. دو قطار ۴ ستاره ۴ تخته سپهر و ۴ ستاره صبا در راه آهن رشت تهران تردد دارند. قطار سپهر کوپه‌ای و لوکس است در عوض قطار صبا اتوبوسی و ارزان قیمت بوده و مسیر را سریعتر طی می کند. در ادامه هر یک را جداگانه بررسی می کنیم. بلیط قطار تهران به رشت را یک روز در میان می توانید تهیه کنید.

قطار اتوبوسی صبا، قطار سریع السیر تهران رشت

قطار ۴ ستاره صبا اتوبوسی بوده و با سرعت بیشتری فاصله تهران تا رشت با قطار را طی می کند. ساعت حرکت آن از شهر تهران به رشت هر روز ساعت ۸:۳۵ دقیقه صبح است. حرکت برگشتی آن از رشت به تهران هر روز ساعت ۱۶:۳۵ دقیقه است. بعد از ۵ ساعت و ۴۰ دقیقه به تهران می رسید و قیمت بلیط تهران رشت قطار به این صورت است.

قطار صبا یکی از اقتصادی ترین قیمت قطار تهران رشت را در شرکت رجا با دو کلاس قیمتی دارد. قطار سالنی ۴ ردیفه ۴۱٬۰۰۰ تومان و قطار سالنی ۳ ردیفه، ۵۰٬۰۰۰ تومان فروخته می شود. که البته قیمت ها ممکن است تغییر کند و بهتر است حتما پیش از خرید تغییراتش را چک کنید.

ساعت حرکت قطار از تهران به رشت اتوبوسی صبا ۰۸:۳۵
قیمت بلیط قطار تهران به رشت ۴۱٬۰۰۰ تا ۵۰ هزار تومان در سال ۹۸

قطارهای 4 ستاره اتوبوسی، سریع ترین قطار رشت تهران

قطار ۴ ستاره ۴ تخته سپهر، لوکس‌ترین قطار رشت

پیشنهاد می دهیم فاصله رشت تهران را هم با قطار طی کنید. قطار ۴ ستاره سپهر، نسبت به قطار اتوبوسی صبا لوکس تر است اما حدود یک ساعت بیشتر طول می کشد تا فاصله رشت به تهران را طی کند. خدمات آن کاملا مطلوب است و می توان گفت که واگن ها و کوپه های ۴ نفره آن بالاترین استانداردهای کشور را دارند. کتابخانه، سرویس خواب یک بار مصرف، سیستم صوتی و تصویری، مجلات و نشریات روز و سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی از امکانات رفاهی آن هستند.

قطار تهران رشت چند ساعت کمتر از قطار رشت به تهران در راه است. ساعت حرکت قطار رشت به تهران را در بعد از ظهر است. در نتیجه شب هنگام به تهران می رسید. قطار ۴ ستاره سپهر روزهای زوج ساعت ۷:۳۷ صبح از تهران به سمت رشت حرکت می کند؛ ساعت ۱۷:۴۰ نیز از رشت راه می افتد و پس از ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه به مقصد می رسد. قیمت قطار چهار ستاره تهران رشت ۶۷٬۰۰۰ تومان است. قیمت بلیط قطار رشت تهران را در جدول زیر می خوانید.

ساعت حرکت قطار رشت تهران ۱۷:۴۰
قیمت بلیط قطار رشت به تهران ۶۷٬۰۰۰ تومان در سال ۹۸

ایستگاه های قطار تهران رشت

ایستگاه های بین راهی قطار تهران به راه آهن رشت ۶ ایستگاه هستند. پس از راه افتادن از تهران اولین ایستگاه پیش رویتان سیاه چشمه قزوین است. در این ایستگاه همسفران جدیدی به شما می پیوندید و سپس به سمت استان سرسبز گیلان راه را ادامه می دهید. مسیر قطار تهران رشت مسیری تماشایی بوده و در ادامه ایستگاه های زیر را پشت سر می گذارید:

  • کوهین
  • لوشان
  • منجیل
  • رودبار
  • امامزاده هاشم
  • ایستگاه قطار رشت

در حال حاضر اهالی شهرهای انزلی و آستارا امیدوارند ادامه مسیر نیز تکمیل شود تا جنوب کشور کاملا به مناطق شمالی و مرز آذربایجان متصل گردد. مسئولان قول داده اند با توجه به هموار بودن مسیر و دشواری های کمتر نسبت به مسیر قزوین رشت در زمان کوتاهی پروژه قطار انزلی را به پایان برسانند.

دانستنی‌های بلیط قطار تهران رشت ، از قیمت تا برنامه زمانی

قطار قزوین رشت با بهترین منظره قطار گیلان

قطاری که از تهران تا رشت حرکت می کند، در ایستگاه قزوین هم توقف دارد. مسافران قزوینی می توانند در نزدیک ترین ایستگاه قطار به رشت بلیط قطار قزوین رشت را بخرند. قیمت بلیط قطار قزوین رشت حدود ۴۲ هزار تومان است که معمولا با تخفیف ۱۰ درصدی ارائه می شود. اگر در مسیر تهران رشت موفق به خرید بلیط قطار از تهران به رشت نشدید، برای خرید بلیط قطار قزوین رشت اقدام کنید. در این صورت، به راحتی مسیر دو ساعته تهران تا قزوین را با دیگر وسایل مانند تاکسی های بین شهر بروید. سپس تجربه تماشای زیبایی های مسیر قزوین رشت را با قطار داشته باشید. زیبایی هایی که فاصله زمانی تهران تا رشت با قطار را برایتان کمتر از یک ساعت جلوه می دهد.

مسیر رشت تا تهران را هم می توان با قطار طی نمود. قطار رشت قزوین هر روزه حرکت دارد و مسیر رشت به تهران شبیه به مسیر قطار تهران تا رشت است.  بعضی مواقع تخفیف های بالای ۱۰ درصد روی قیمت بلیط رشت قزوین خواهید دید که موقعیت خوبی برای سفر است.

جاذبه های مسیر قطار تهران به رشت

فاصله تهران تا رشت کوتاه است و مسافران احساس خستگی زیادی نمی کنند. این امر یکی از مزایا و جاذبه های مسیر بوده که مدت زمان قطار تهران رشت را کوتاه می کند. پس از ایستگاه سیاه چشمه قزوین به سمت کوهین می روید و چشم اندازی زیبا از دشت های درخشان را در مقابل خود دارید که در روزهای زمستان با برف سفیدپوش می شوند و مرتفع ترین نقطه این مسیر هستند. اگر تصمیم به اقامت یک روزه با بیشتر در رشت را دارید، برای رزرو هتل در بهترین هتل های رشت به صفحه آن مراجعه کنید.

پس از آن به شهر منجیل محل استقرار توربین های بادی کشور می رسید که بزرگ ترین پل راه آهن کشور با طول ۱۴۳۰ متر از روی سد پر آبش عبور می کند. پس از آن شهر زیتون (رودبار) را پشت سر می گذارید و به امامزاده هاشم می رسید. سراسر نیمه شمالی مسیر از کنار رود پرآب سفید رود هستید و سه سد را هم پشت سر خواهید گذاشت.

قطار تهران به رشت بلیط ارزانی دارد که خود از جاذبه های سفر با قطار است. قیمت بلیط قطار تهران به رشت را در همین مطلب می یابید.

ساعت حرکت قطار تهران رشت از میان دشت های کوهین

قطار گردشگری تهران رشت

قطار گردشگری تهران رشت یکی دیگر از قطارهای گردشگری به استان های شمالی کشور است که طرفداران زیادی دارد. (برای آشنایی با دیگر قطار گردشگری شمال که به سمت استان مازندران و سوادکوه می رود مقاله مرتبط با آن را در مجله بخوانید) این قطار نیز مانند دیگر قطارهای گردشگری به مسیر بیش از مقصد اهمیت می دهد و طی یک روز برخی از دیدنی ترین های راه آهن تهران گیلان و شهر رشت را به شما نشان می دهد.

اولین توقفگاه آن بر روی پل دریاچه سد سپیدرود است و سپس در سراوان از موزه میراث روستایی گیلان دیدن می کنید. از آن جا با اتوبوس راهی شهر رشت می شوید از بازار تماشایی میدان شهرداری دیدن می کنید و مجدد به سمت تهران باز خواهید گشت. معمولا تمامی وعده های غذایی و میان وعده نیز در تور قطار گردشگری رشت ارائه می شود. داخل قطار تهران رشت بسیار راحت بوده و امکانات مناسبی دارد.

ایستگاه راه آهن رشت کجاست

در این ایستگاه (مانند بسیاری از دیگر ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها و پایانه های اتوبوسرانی کشور) تاکسی ها درخواست دریافت کرایه زیادی برای رساندن شما به مرکز شهر دارند. پیشنهاد ما آن است که یا حسابی با راننده ها چانه بزنید یا از تاکسی های اینترنتی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هیچ وقت روی قیمت تاکسی متر با راننده ها توافق نکنید، وگرنه در مقصد حسابی پشیمان خواهید شد. تلفن راه آهن رشت را با ۳ شماره فعالیت می کند که یکی از آن ها را در ادامه می آوریم.

شماره تلفن ایستگاه قطار رشت: ۳۲۴۷۴۹۰۴ ۰۱۳

آخرین و نزدیکترین ایستگاه قطار به رشت

آیا به مقصد راه آهن تهران رشت هر روز بلیط دارد؟

بله قطار اقتصادی تر صبا هر روز از تهران به رشت و بالعکس حرکت می کند و روزهای زوج قطار ۴ ستاره سپهر نیز به آن اضافه می شود. با توجه به استقبال زیاد مسافران بهتر است از قبل بلیط خود را خریداری کنید تا هنگام سفر با مشکل مواجه نشوید.

سریع ترین راه رسیدن به رشت کدام است؟

البته که خرید بلیط هواپیما رشت سریع ترین راه رسیدن به مرکز استان گیلان است، اما با توجه به قیمت بالا بخصوص در روزهای تعطیل، مسافت تهران تا رشت را قطار سفر کنید. مسیری با مدت زمان طولانی تر که به رقابت با هواپیما می پردازد.

آیا قطار تهران آستارا امکان خرید بلیط قطار دارد؟

خیر. کسانی که می خواهند از تهران به آستارا بروند، باید دو مسیر و قطار را سوار شوند. ابتدا تهران رشت قطار بگیرید. سپس قطار رشت آستارا سوار شوید. قطار رشت به آستارا در دست احداث است. متاسفانه قطار تهران بندر انزلی هم دو سال و نیم دیگر در همین مسیر تهران به آستارا افتتاح می شود.

در این مطلب با قطار از تهران به رشت سفر کردیم و برنامه قطار رشت را گفتیم. اگر در جایی عبارت رزرو بلیط قطار تهران رشت یا رزرو بلیط قطار رشت به تهران را دیدید، در واقع منظور خرید بلیط است. رزرو بلیط قطار نداریم. سپس فاصله آن از تهران، انواع قطارهایی که خدمت رسانی می کنند، جاذبه های دیدنی و ایستگاه پایانی آن را بررسی کردیم و راه کارهایی را برای رساندن خودتان از آخرین ایستگاه به شهر رشت ارائه دادیم که امیدواریم برایتان کاربردی باشد و سفرتان را آسانتر سازد. اگر شما هم تجربه سوار شدن در قطار شهر باران را دارید آن را با ما و سایر خوانندگان مجله در میان بگذارید.

برای تفریح و سرگرمی در تهران به کجا برویم؟
برای تفریح و سرگرمی در تهران به کجا برویم؟
دریاچه چیتگر، محلی برای تفریح و آرامش در پایتخت
دریاچه چیتگر، محلی برای تفریح و آرامش در پایتخت
آشنایی با نماد قدیمی شهر تهران
آشنایی با نماد قدیمی شهر تهران
تهرانگردی: پارک ساعی
تهرانگردی: پارک ساعی