معرفی باشکوه ترین قلعه های ولز

باشکوه ترین قلعه های ولز

ولز که محلی برای قلعه های پادشاه های بی قاعده انگلستان بوده است بر اساس تعداد قلعه در هر مایل مربع بیش از هر کشور دیگری در اروپا دارای قلعه های قدیمی می باشد. بسیاری از این سازه هایی که امروزه به عنوان باشکوه ترین قلعه های ولز شناخته می شود به سلطنت پادشاه ادوارد اول بازگشته، زمانی که او این قلعه های را ساخت تا بتواند به کمک ان ها زمین هایی که تازه بدست آورده بود را نگه دارد. این سازه ها امروزه به عنوان قلعه های ادواردین شناخته شده و بیانگر دوران جدیدی از ساخت و ساز قلعه ها می باشد. به جای طراحی کلاسیک با حصاربندی های مرکزی و خارجی آن ها، قلعه های ادواردین دارای حلقه های دیوار به همراه برج های چندگانه هستند. این مطلب سبب خواهد شد تا باشکوه ترین قلعه های ولز را شناخته و برای تعطیلات خانوادگی در این مکان ها برنامه ریزی نمایید و مطمئن باشید که افراد در تمام سنین از آن استقبال می نمایند. پس با الی گشت همراه شوید.

قلعه های ولز

قلعه کریکیت | Criccieth Castle

مطالب مرتبط:
قلعه کوکهم، نماد قدرت امپراتوری بر بلندی
بورتانگ، قلعه ستاره ای شکل هلند!
قلعه بورگ التز، افسانه مخفی آلمانی

این قلعه در بالای یک پرتگاه که در خلیج Tremaddog نفوذ کرده واقع شده است. این قلعه نشان دهنده نفوذ پادشاه ادوارد اول در ساخت و ساز قلعه های ولز است. این سازه در اواخر قرن سیزدهم توسط Llywelyn ساخته شده است و این طراحی شامل ویژگی های بسیاری از قلعه های ادواردین است از جمله یک دیوار بیرونی و شکاف هایی که در میان گذرگاه های قرار گرفته است. این قلعه در میان انگلستان و ولز جا به جا می شد تا در نهایت در قرن پانزدهم در طول آخرین قیام ولز در آتش سوخت. بازدیدکنندگان از آن می توانند در میان ویرانه های باقی مانده حرکت کرده و نمایشی از باشکوه ترین قلعه های ولز را مشاهده نمایند.

قلعه کریکیت

کارگ کنن | Carreg Cennen

این قلعه در یک تپه سنگ آهکی در Llandeilo و Carmartenshire واقع شده است که تصویر با اهمیتی از تاریخ باستانی خود ارائه می نماید. این ساختار ولزی قرن دوازدهمی توسط Rhys of Deheubarth ساخته شد و سپس در قرن سیزدهم توسط John Giffard برای پادشاه ادوارد اول بازسازی گردید. گرچه بیشتر قلعه در جنگ های Roses تخریب شده است اما آنچه باقی مانده ارزش دیدن را دارد. بازدیدکنندگانی که از این تپه بالا می روند در نهایت پاداش گذر از این مسیر نفس گیر را دریافت خواهند کرد.

قلعه کارگ کنن

قلعه کاردیف | Cardiff Castle

قلعه کاردیف در سواحل رودخانه تاف ساخته قرار گرفته و دارای تاریخی می باشد که به تصرف انگلستان لاتین باز می گردد. در طول قرن ها این قلعه به عنوان یک نورمن نگه داشته شده و به عنوان یک قلعه قرون وسطایی و اقامتگاه گوتیک شناخته می شود. در دهه ۱۸۰۰ سومین Marquess ساختار این قلعه را به طراحی گوتیک احیا کرد. امروزه این قلعه توسط شهر کاردیف به عنوان یکی از جاذبه های توریستی استفاده می شود. بازدیدکنندگان می توانند از آپارتمان های پر زرق و برق قلعه دیدن نموده و همچنین موزه رگبار آتش آن را مشاهده نمایند و نیز در پارک های اطراف قلعه قدم بزنند.

قلعه کاردیف

قلعه راگلان | Raglan Castle

یکی از آخرین و قدیمی ترین قلعه های ولز که در شهرستان گونت همچنان وجود دارد، قلعه ی راگلان است که نمونه ای بسیار خوب از نوع، مهندسی و شکل ساختار قلعه ها در سراسر جزایر بریتانیا در زمان قرون وسطی می باشد. این قلعه در ابتدا برای دفاع و مقاصد نظامی در سال ۱۴۳۵ ساخته شد که بعدها به خاطر وجود برخی از المان های لازم در آن که برای تبدیل یک قلعه به مجموعه ای از آپارتمان های لوکس و مجلل لازم است، مورد بازسازی قرار گرفت و تغییر کاربری داد. علاوه بر این که محیط اطراف این قلعه زیباست، بازدیدکنندگان با صعود به بالای این برج دیدی عالی را می توانند داشته باشند و از ان لذت ببرند. همچنین از دیگر کارهایی که بازدیدکنندگان در این قلعه می توانند داشته باشند این است که از گالری این مجموعه که حاوی نقاشی های قرون وسطایی است از نزدیک دیدن نمایند.

قلعه راگلان

قلعه پمبروک | Pembroke Castle

قلعه ی پمبروک در جنوب شرقی انگلستان و در قلمروی پمبروکشایر قرار گرفته است و به عنوان یکی از قدیمی ترین و البته بهترین قلعه های ولز که دارای مالکیت خصوصی نیز هست، شناخته می شود. زمان ساخت این قلعه به تاریخ ۱۰۹۳ میلادی؛ زمانی که شرزبری ها (Shrewsbury) پا به این منطقه گذاشتند، ساخته شد. با این که حاکمیت ساکن در پمبروک در قرن ۱۷ میلادی سقوط کرد اما، این قلعه همچنان پا برجا ماند. در اوایل دهه ی ۱۹۰۰ میلادی این قلعه به طور کامل و با حفظ المان های سنتی موجود در قلعه، مجددا مورد بازسازی قرار گرفت. در قلعه ی پمبروک، تابلوهای نقاشی نفیسی وجود دارد که رویدادهای گذشته بر تاریخ قلعه و نبردها و نمادهای سحرآمیز آن را نشان می دهد. درهای این قلعه چندی پس از بازسازی آن برای عموم مردم گشوده شد.

قلعه پمبروک

قلعه کرفیلی | Caerphilly Castle

قلعه کرفیلی در جزیره ای با املاک وسیع درشهرستان Gwent واقع شده است و به عنوان اولین قلعه متحدالمرکز در ولز شناخته می شود. بخش داخلی با برج های گوشه ای گرد شده که توسط یک دیوار بیرونی که در آن یک نگهبانی واقع شده احاطه شده است. ساخت و ساز این مکان توسط Earl Gilbert de Clare در سال ۱۲۶۸ آغاز شده که قلعه را در محل یک قلعه باستانی رومی ساخته است. اگرچه سنگ های این قلعه بعدها برای ساخت خانه های این منطقه مورد استفاده قرار گرفته است اما قلعه کرفیلی توسط یک بارون در دوره ویکتوریا مجددا بازسازی گردید.

قلعه کرفیلی

قلعه بیوماریس | Beaumaris Castle

پادشاه ادوارد اول و معمار مورد علاقه اش James of St. George زمانی که ساخت قلعه را بیوماریس را در سال ۱۲۹۵ آغاز کردند، تمامی هنر خود را در این قلعه به کار بردند. این قلعه در Isle Anglesey و در شهرستان Gwynedd واقع شده است و این قلعه متحد المرکز به گونه ای طراحی شده که دارای یک خندق می باشد که به دریا متصل است. برج های گردی که در هر گوشه از قلعه واقه شده و ورودی های مبهوت کننده آن ها به همراه فضایی بسته بین دیوارهای داخلی و خارجی از دیگر موارد این قلعه باشکوه می باشد. اگرچه آپارتمان های درونی قلعه هرگز ساخته نشدند اما این مکان همواره دارای چشم اندازی قابل توجه می باشد. بازدیدکنندگان آزاد هستند تا در میان زمین های آن حرکت کرده و بر روی دیوارها قرار بگیرند.

قلعه بیوماریس

قلعه کانوی | Conwy Castle

قلعه کانوی یکی دیگر از قلعه های باشکوه ولز به شمار می رود که توسط پادشاه ادوارد اول بین سال های ۱۲۸۳ تا ۱۲۸۹ ساخته شده و در شهر زیبای کانوی در ساحل شمالی واز واقع شده است. این قلعه به عنوان یکی از بهترین آثار معمار James of St. George شناخته می شود. قلعه کانوی برای استفاده از موقعیت ان بر روی یک تپه سنگی در ساحل کانوی واقع شده است و ساختار قلعه به خوبی حفظ شده است. همچنین این ساختار دارای دو دروازه مستحکم، هشت برج غول پیکر و یک سالن بزرگ می باشد. راهنماهایی در اینجا وجود دارند که تورهای یک ساعته را برای بازدیدکنندگان ارائه می نمایند و از اتاق های سلطنتی گرفته تا کلیسای قصر نمایش داده و در نهایت آن ها را به بالای برج ها خواهند برد.

قلعه کانوی

قلعه هارلک | Harlech Castle

قلعه هارلک در قله یک تپه ۶۰ متری قرار گرفته و به خلیج Cardigan و شبه جزیره Llŷn مشرف می باشد. قلعه هارلک ممکن است به عنوان قرن ها نبرد و درگیری شناخته شود اما هنوز نیز به عنوان یکی از محبوب ترین قلعه های ولز شناخته می شود. این ساختار توسط معمار James of St. George برای پادشاه ادوارد اول در سال ۱۲۸۳ ساخته شد و از صخره های ساحلی در قسمت شمالی و غربی برای تقویت آن مورد استفاده قرار گرفت. این قلعه بلافاصله پس ار اینکه ساختش به پایان رسید مورد حمله واقع شد اما در نهایت به عنوان یک سنگر تا دهه ۱۶۰۰ خدمت کرد. امروزه بازدیدکنندگان می توانند از ساختارهای باقی مانده از آن دیدن کرده و همچنین یکی از زیباترین مناظر از سواحل کامبرین را مشاهده نمایند.

قلعه هارلک

مشاهده هر کدام از این قلعه ها می تواند هوش را از سر هر انسانی برده و تماما او را مسخ نماید. نکته جالب توجهی که در تمامی این قلعه ها وجود دارد آن است که اکثر آن ها در فاصله زمانی بین ۱۰ تا ۲۰ سال ساخته شده که با توجه به عظمت ساختارهای این قلعه های ولز و همچنین امکاناتی که در قرن دوازدهم در دسترس بود می توان گفت که در نوبه خود شگفتی می باشند.

منبع: www.touropia.com

چه نوع تورهای اتوبوسی در لندن وجود دارد؟
چه نوع تورهای اتوبوسی در لندن وجود دارد؟
راهنمای سفر به آکسفورد
راهنمای سفر به آکسفورد
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن
آشنایی با دانشگاه های انگلیس
آشنایی با دانشگاه های انگلیس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code