قلعه گود هوپ، قدیمی ترین قلعه استعماری آفریقای جنوبی

قلعه گود هوپ

قدیمی ترین قلعه استعماری آفریقای جنوبی که در طی سالیان هنوز توانسته پابرجا بماند قلعه گود هوپ (Good Hope) است. این قلعه را کمپانی هند شرقی هلند در آفریقا ساخت تا کشتی هایی که در سفرهای تجاری از اروپا به سمت شرق می رفتند در این ایستگاه استراحت و سوخت رسانی کنند. برای آشنایی بیشتر با این قلعه در ادامه با  الی گشت همراه باشید.

قلعه گود هوپ

ساخت قلعه گود هوپ در سال ۱۶۶۶ شروع شد و بعد از گذشت یک دهه به یکی از مهمترین مراکز شهر کیپ تاون تبدیل شد. این قلعه به صورت پنج ضلعی ستاره مانند ساخته شده و هر قسمت از آن به اسم یکی از پادشاهان نامگزاری شده است. وقتی بریتانیا کیپ تاون را اشغال کرد این بنای برجسته تاریخی برایشان هیچ اهمیتی نداشت و در مرحله ای حتی می خواستند آن را به قیمت ۸۵ پوند به فروش بگذارند. در سال ۱۹۳۶ این قلعه به عنوان بنابی تاریخی مهم شناخته شد و با مرمت هایی که در دهه ۱۹۸۰ رویش انجام شد تبدیل به یکی از بهترین قلعه های به جای مانده از کمپانی سازنده اش شده است. امروز این قلعه سنگی، موزه ای برای نمایش وسایل نظامی و مجموعه آثار ویلیام فهر است. در مجموعه ویلیام فهر که در قرن ۱۷ و ۱۹ ساخته شده می توانید آثار برجسته هنری، وسایل آنتیک، فلزی و سرامیکی ای را ببینید که توسط تاجر ویلیام فهر در بین سال های ۱۸۹۲ و ۱۹۶۸ جمع آوری شده است.

قدیمی ترین قلعه استعماری آفریقای جنوبی

از دوشنبه تا شنبه در ساعت ۱۱ صبح، ۱۲ و ۲ ظهر برای بازدید از این قلعه تورهایی برگزار می شود که با شرکت در این تورها می توانید مراسمی که مانند مراسم قدیم این قلعه هستند را به تماشا بنشینید. در اطراف قلعه هر روز در ساعت ۱۰:۳۰ صبح، ۱۲:۴۵ظهر و ۲:۴۵ عصر اسب سواری و درشکه سواری به مدت یک ساعت انجام می شود و در رستوران De Goewerneur هم می توانید شام بخورید. این قلعه سال هاست که مرکز ارتش بخش غربی کیپ تاون است و هر سال در ماه نوامبر در آن نمایش نظامی برگزار می شود که خانواده های زیادی برای جشن و شادی به این مراسم می روند. می توانید گردشی هم در تونل های زیرزمینی قلعه داشته باشید در این تونل ها زمانی آب رودخانه ها و کانال ها به شهر برده میشد این گردش بین ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد و سفری جذاب به گذشته ای تاریخی است.

مراسم قلعه
قلعه کیپ تاون

بهترین زمان برای بازدید از این قلعه بهار و تابستان است اما اگر در فصل زمستان به این مکان می روید همراه خود چتر داشته باشید چون احتمال بارندگی زیاد است. اگر به بازدید از این قلعه رفتید می توانید از جاذبه هایی مثل میدان سیتی مارکت، تالار شهر، منطقه ۶ موزه و اسکله v&A که در نزدیکی این قلعه هستند هم دیدن کنید. ورودی قلعه برای بزرگسالان ۳۰ رند و برای کودکان ۱۵ رند است. اگر می خواهید همه قسمت های قلعه را به دقت ببینید حتما حداقل یک نصفه روز زمان بگذارید.

منبع: southafrica.net

۵ هاستل با بهترین استخرهای جهان (بخش دوم)
۵ هاستل با بهترین استخرهای جهان (بخش دوم)
سفرهای جذاب نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز
سفرهای جذاب نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز
اکنون زمان سفر به آفریقاست
اکنون زمان سفر به آفریقاست
ماجراجویی و هیجان در آفریقای جنوبی
ماجراجویی و هیجان در آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code