۷ قانون عجیب در سوئیس که حتی سوئیسی ها هم از آن بی خبرند!

قوانین عجیب سوئیس

وقتی نام سوئیس را می شنوید یاد چه چیزی می افتید؟ ممکن است بعضی افراد به یاد طبیعت زیبا و نفس گیر سوئیس بیفتند، برخی ساعت های مشهور سوئیسی به ذهنشان می آید و برخی دیگر سوئیس را به خاطر کیفیت بالای زندگی اش می شناسند. سوئیس یکی از کشورهای لوکس است و به ویژه پیست های اسکی اش شهرت جهانی دارد. سوئیس سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان است و علاوه بر این، بسیاری از افراد این کشور را به دلیل کیفیت بالای زندگی برای اقامت انتخاب می کنند. از خوبی های سوئیس هرچه بگوییم کم گفته ایم، اما در این مطلب نمی خواهیم در مورد این چیزها صحبت کنیم. آیا می دانید همین کشور زیبا و مدرن قوانین عجیب و غریبی دارد که ممکن است حتی خود سوئیسی ها هم از آن بی خبر باشند؟ امروز می خواهیم ۷ مورد از قوانین عجیب سوئیس را به شما معرفی کنیم. برخی از این قوانین آنقدر عجیب هستند که به فکرتان هم خطور نمی کرد چنین قانونی وجود داشته باشد. با این حال قوانینی واقعی هستند و با دقت اعمال هم می شوند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با برخی از قوانین عجیب سوئیس آشنا شویم.

قوانین عجیب سوئیس

۱- پدر و مادرها نمی توانند هر اسمی روی بچه شان بگذارند!

مطالب مرتبط:
نکاتی دانستنی قبل از سفر به سوئیس
آنچه باید از تاریخ سوئیس بدانیم

اولین مورد از قوانین عجیب سوئیس یکی از بهترین قوانین این کشور در زمینه تربیتی است. لابد همه می دانید که سطح رفاه و کیفیت زندگی در سوئیس بسیار بالاست و نهادهای مختلفی در این رابطه فعالیت می کنند. سوئیس به سلامت روانی کودکان از همان بدو تولد توجه ویژه ای نشان می دهد و حتی در مورد انتخاب اسم نیز حساسیت های خاصی دارد. وقتی خانواده ای در سوئیس بچه دار می شود و نامی را برای فرزندش انتخاب می کند باید ابتدا تاییدیه لازم برای این نام را دریافت کند! طبق مقررات سوئیس «پدر و مادر حق ندارند آینده فرزندشان را با انتخاب یک اسم به خطر بیندازند و او را در معرض تحقیر و مسخره شدن قرار دهند.» بنابراین برخلاف بعضی کشورها پدر و مادرها نمی توانند اسمی من درآوردی را روی فرزندشان بگذارند. این قانون اگرچه عجیب است اما مطمئنا تاثیرات بسیار مطلوبی روی آینده فرزندان سوئیسی می گذارد.

قوانین نامگذاری کودکان در سوئیس

۲- شما باید رفتار خوبی با حیوان خانگی تان داشته باشید

سوئیس نه تنها کیفیت بالایی برای زندگی انسان ها فراهم کرده است بلکه به کیفیت زندگی حیوانات نیز توجه خاصی نشان می دهد. اگر قصد دارید حیوان خانگی تان مثل سگ و گربه را با خود به سوئیس بیاورید باید رفتار بسیار مناسبی با او داشته باشید. در سال ۲۰۰۵ قانونی در سوئیس وضع شد تا مطمئن شود صاحبان حیوانات اجتماعی مثل گربه، سگ، ماهی و …با آن ها به خوبی رفتار می کنند و مثلا آن ها را در قفس های کوچک نگهداری نمی کنند. سوئیسی ها معتقدند حیوان خانگی باید دوست شما باشد و باید رفتار دوستانه و بامحبتی با او داشته باشید و از آزار و اذیت او خودداری کنید.

۳- سگ ها هم باید مالیات بپردازند!

درست است. سگ ها نیز در سوئیس مشمول مالیات هستند و صاحبان آن ها باید مالیات آن ها را به طور مرتب بپردازند. در برخی قسمت ها مالیات ثابتی برای سگ ها تعیین می شود و در برخی دیگر بر اساس وزن و اندازه سگ، مبلغ مالیات مشخص می شود! افرادی که مالیات را نپردازند به عنوان فراری مالیاتی شناخته می شوند و با آن ها برخورد قانونی می شود.

حمایت از حیوانات در سوئیس

۴- یکشنبه ها اجازه دوچرخه سواری ندارید!

سوئیسی ها عاشق دوچرخه سواری هستند و بسیاری از آن ها با دوچرخه به سرکار می روند. اما در این کشور قانونی وجود دارد که در روز یکشنبه دوچرخه سواری ممنوع است و در صورتی که کسی سوار دوچرخه باشد با او برخورد قانونی می شود. چندی پیش یک زن آلمانی به دلیل دوچرخه سواری در روز یکشنبه مجبور به پرداخت جریمه شد و دو روز هم در بازداشت به سر برد! یکشنبه روز تعطیل و استراحت است و هرگونه مزاحمت و ایجاد سر و صدا در این روز کاملا ممنوع است.

۵- چمن زنی در روز یکشنبه ممنوع است!

این هم یکی دیگر از قوانین عجیب سوئیس است. همان طور که می دانید یکشنبه ها در اکثر کشورها روز تعطیل محسوب می شود و اکثر افراد در منزل هستند. به همین دلیل قانونی وجود دارد که طبق آن، هیچ کس حق ندارد روز یکشنبه چمن زنی کند و با سرو صدای آزاردهنده اش مزاحم همسایگان شود. این قانون بخشی از کمپین «سرو صدای اضافی» است که فعالیت هایی که باعث سر و صدا و آزار بقیه می شود را با محدودیت هایی مواجه می کند. علاوه بر این، انجام کارهای پرسروصدای دیگر نیز ممنوع است و بهتر است کارهای نجاری و تعمیرات منزلتان را به روز دیگری موکول کنید.

دوچرخه سواری در سوئیس

۶- نمی توانید هنگام اسکی کردن شعر بخوانید!

تصورش را هم نمی کردید که چنین قانونی وجود داشته باشد، نه؟ اما این مورد هم یکی از قوانین عجیب سوئیس است و هنگامی که اسکی می کنید اجازه شعر خواندن ندارید. اما موضوع این است که چه کسی دقیقا می خواهد بر روند فعالیت اسکی بازان نظارت داشته باشد و چرا اصلا کسی باید این کار را انجام بدهد؟ به هرحال، ظاهرا برای امنیت اسکی بازان این قانون وضع شده و باید رعایت هم بشود.

اسکی سوئیس

۷- باید همیشه برای انفجار بمب هسته ای آماده باشید!

بله، این هم یکی دیگر از عجیب ترین قوانین سوئیس است. هر خانه ای در سوئیس باید پناهگاه اتمی داشته باشد یا به یک پناهگاه دسترسی داشته باشد. بنابراین اگر در سوئیس زندگی می کنید و قصد خانه سازی در این کشور را دارید باید این قانون را رعایت کنید. سوئیس کشور بسیار آرامی است و از جنگ های بزرگ نیز به دور بوده است. اگر دقیق بخواهیم بگوییم سوئیس از سال ۱۸۱۵ تاکنون درگیر هیچ جنگی نبوده است و بسیاری از سازمان های بین المللی مثل صلیب سرخ و تجارت جهانی در این کشور قرار دارند. با این حال سوئیسی ها احتیاط را شرط عقل می دانند و برای چنین موقعیتی خود را آماده می کنند.

منبع: theculturetrip.com

معرفی هتل ولنبرگ زوریخ | ۴ ستاره
معرفی هتل ولنبرگ زوریخ | ۴ ستاره
راهنمای سفارت سوئیس و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت سوئیس و اخذ ویزای این کشور
معرفی فرودگاه بین المللی بازل
معرفی فرودگاه بین المللی بازل
چه داستانی پشت چهره غمگین «شیر لوسرن» وجود دارد؟
چه داستانی پشت چهره غمگین «شیر لوسرن» وجود دارد؟
 1. Avatar
  سعید

  ای کاش.بشه.برای کار.زندگی رفت.سویس

  حالا اینا به کنار
  منم مثل خانم شیرزاد تا همین چند سال پیش همش
  سویس و.سوسیس باهم.قاطی میکردم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code