بلیط هواپیما

قوانین فرودگاه امارات متحده عربی

در هر کشوری، قوانینی را برای ورود مسافران برقرار می کنند تا بتوانند امنیت ملی خود را تضمین کنند، مثلا در بعضی از کشورها ورود بعضی اشیا خاص ممنوع است و در کشور دیگر ممکن است ورود همان شی آزاد باشد. بنابراین ندانستن قوانین فرودگاه یک کشور قبل از سفر، می تواند تا حد زیادی آدم را دچار سرگردانی کند و علاوه بر این مشکلات زیادی را برای فرد بوجود بیاورد، تا جاییکه بعضی وقت ها به دلیل ممنوعیت ورود بعضی از اشیا، افراد مجبور شده اند کالاهایی که خریداری کرده اند را در فرودگاه رها کنند. یکی از کشورهایی که ایرانی های عزیز زیاد آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند، امارات متحده عربی است. به همین دلیل الی گشت تصمیم گرفته است تا شما را با قوانین ورود و خروج فرودگاه این کشور آشنا کند. همراه ما باشید:

مطالب مرتبط:
ناسا سیستم جدیدی برای کنترل ترافیک هوایی فرودگاه ها ابداع کرد
خطرناک ترین فرودگاه های جهان

فرودگاه امارات | سفر


آنچه باید از امارات متحده عربی بدانید

پایتخت امارات متحده عربی: ابوظبی
واحد پول: درهم
روزهای کاری بانک ها: از شنبه تا پنجشنبه به جز جمعه ها

اشیا ممنوعه در فرودگاه امارات

بعضی از اشیا هستند که بردن آنها اصلا امکان پذیر نیست و در وافع جز اشیا ممنوعه هستند که در زیر آورده شده اند:
۱- همراه داشتن سیگار الکترونیک کاملا ممنوع است.
۲- هر موارد خوراکی ای که تاریخ انقضای آن کمتر از ۲ هفته باشد، اجازه ی ورود به امارت متحده عربی ندارد به استثنای غذاهای ژاپنی که اگر مدت اعتبار آنها بیشتر از ۲ هفته باشد، اجازه ی ورود دارند.
۳- وارد کردن هر گونه پرنده چه زنده باشد و چه مرده، از کشورهای آسیایی، و چند کشور اروپایی مثل آلمان، بریتانیا و هلند کاملا ممنوع است چون احتمال ابتلا به آنفولانزای مرغی در آنها هست.
۴- اسلحه در صورتی مجاز است که از مقامات محلی شهر مبدا، مجوز داشته باشد.
۵- ورود هر گونه مواد مخدر به این کشور کاملا ممنوع است و علاوه بر بازرسی های معمول، بازرسی بدنی هم در این زمینه انجام می شود.
۶- اشیا تیز مثل چاقو و شمشیر و مواد منفجره اکیدا ممنوع هستند.
۷- ورود هر حیوان خانگی مثل گربه، سگ و پرنده های خانگی به این کشور ممنوع است مگر اینکه کاملا مشخص وارد کشور شوند، پنهان نشده باشند و گواهینامه ی سلامت و کارت واکسن با اطلاعات کامل داشته باشند و علاوه براین برای همراه بردن آنها باید از ۲ روز قبل به فرودگاه اعلام شود.

حیوان خانگی در فرودگاه امارات
در مقابل این ها، بعضی اشیا هم وجود دارند که ورود آنها تبصره دارد و در واقع تحت شرایط خاصی ممکن است که در زیر آنها را به شما معرفی می کنیم:
۱- همه ی عطر و ادکلن ها و لوازم بهداشتی در صورتیکه ارزش آنها بیشتر از ۳۰۰۰ درهم نباشد، محدودیتی در ورود ندارند.
۲- داروهایی که باید همراه شخص باشند، در صورتیکه پزشک آنها را تایید کرده باشد مانعی ندارد. البته مثلا قرصی مثل قرص کدیین در صورتیکه مقدار آن بیشتر از اندازه و در واقع بیشتر از نیاز مسافر باشد، ممنوع است.
۳- اگر هم شخص مایعاتی همراه خود داشته باشد (نوع آن فرقی نمی کند)، در صورتیکه کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشد مانعی ندارد و اگر بیشتر از آن باشد باید حتما در ظرف شفافی ریخته شود.

دبی در گذر ثانیه‌ها + ویدیو
دبی در گذر ثانیه‌ها + ویدیو
دبی در یک نگاه
دبی در یک نگاه
معرفی منطقه باغ های دیسکاوری شهر دبی
معرفی منطقه باغ های دیسکاوری شهر دبی
۷ دلیل برای سفر به شارجه، امارات
۷ دلیل برای سفر به شارجه، امارات