در سنگاپور خوشمزه ترین غذاها را در لائو پا سات نوش جان کنید

لائو پا سات، یکی از محبوب ‌ترین مراکز سرو غذا در سنگاپور

در قلب منطقه مالی سنگاپور که توسط ساختمان‌های بلند مرتبه احاطه شده، لائو پا سات را خواهید یافت که یکی از محبوب ‌ترین مراکز سرو غذا در این شهر است. در این مرکز غذاهای خوشمزه محلی و همچنین دیگر غذاهایی مشهور سنگاپور سرو می‌شوند؛ همچون برنج و جوجه، ساتای (satay) و کایا توست (kaya toast). اگرچه مراکز و رستوران‌های زیادی در سنگاپور هستند که این غذاها را سرو می‌کنند، اما لائو پا سات مکان ایده‌ آلی است که می‌توان همگی آن غذاهای خوشمزه را زیر یک سقف پیدا کرد و نسبت به سایر جاها، حال و هوای بسیار رومانتیک‌تری هم دارد؛ به ویژه در شب‌ها که فروشندگان ساتای، غرفه‌های خودشان را در فضای باز برپا می‌کنند.
با الی گشت همراه باشید تا راهنمایی دقیق یک گردشگر حرفه ای به این مکان را با هم مرور کنیم.

مطالب مرتبط:
باغ پرنده گان جورونگ در سنگاپور
سنگاپوری ها چه تفریحی در کشورشان پیشنهاد می کنند؟
laupasat

لائو پات سات در جنب خیابان بون تات (Boon Tat) واقع است؛ با پنج دقیقه پیاده ‌روی از ایستگاه Raffles Place MRT می‌توانید به آنجا برسید. از بیرون، این مرکز شبیه به یک شهر مربوط به عصر ویکتوریاست؛ مثلا ستون‌های چدنی تزئین شده آن که سقف را نگه داشته‌اند. یک برج ساعت نیز دیده می‌شود که در کنار آسمان ‌خراش‌های غول ‌پیکر اطراف آن، زیاد به چشم نمی‌آید. داخل این ساختمان شش ‌وجهی نیز غرفه‌ها به صورت ردیفی در کنار هم قرار گرفته‌اند. اگر خوش ‌شانس باشید، به همراه غذای شما موسیقی هم پخش خواهد شد چون هر شب یک گروه موسیقی در لائو پا سات به اجرای برنامه می‌پردازد. ما در بازدیدمان یک گروه موسیقی جاز را دیدیم و از اجراهای دهه ۸۰ آنها بسیار لذت بردیم.
غرفه‌های زیادی در این مرکز وجود دارند؛ پس بهتر است داخل این مرکز قدمی بزنید و ببنید چه چیزهایی برای خوردن می‌بینید. همچنین بهتر است ببینید دیگران چه چیزهایی را بیشتر می‌خورند. قیمت‌ها هم منطقی هستند و هر غذا نزدیک به ۵ دلار است. در تابلوهای این مرکز، توصیه ‌هایی در خصوص غذاها به چشم می‌خورد و نقشه‌ای هم هست که به شما کمک می‌کند راهتان را پیدا کنید.
من پس از آنکه از غرفه شماره ۵۲ با نام وامپوا نانکسیانگ (Whampoa Nanxiang) چیزهای زیادی در مورد جوجه هاینی (Hainanese) و برنج شنیدم، کمی از آن را امتحان کردم. البته سری هم به غرفه شماره ۶۱ یا رستوران محمد زدم که در میان اهالی شهر معروف است. هر دوی آنها غذاهای خوشمزه‌ای داشتند: جوجه و برنج، بسیار خوشمزه بود و اغلب مردم آن را دوست دارند. اگرچه معمولاً نخودهای اسپایسی با کاری پراتا (prata) در هنگام صبحانه سرو می‌شوند، اما به همراه نان تازه روتی (roti)، در پایان روز هم می‌تواند یک وعده غذای عالی باشد.

غذاهای سنگاپور

دیگر غذاهایی که مردم در این مرکز از آنها استقبال می‌کنند، عبارتند از: خرچنگ تند، کیک هویج، لاکسا (Laksa) و نودل همراه با سس کاری. در سرتاسر روز، غرفه‌های مختلف این مرکز باز هستند. می‌توانید برای صرف صبحانه به این اینجا بیایید و کایا توست (Kaya Toast) را امتحان کنید که نان تست به همراه مربا است که به همراه خمیر نارگیل و تخم مرغ و یک قهوه مالزیایی با نام کوپی او (kopi-O) سرو می‌شود.
غرفه شماره ۱۸ که کوپیتیام (Kopitiam) نام دارد، در بامداد دارای صبحانه عالی و شب هنگام هم دسری بی نظیر سرو می‌کند. برای میان ‌وعده نیز بد نیست سراغ غرفه شماره ۲۴ بروید که پفک‌هایی با ادویه کاری می‌فروشد و همچنین غرفه شماره ۵۰A نیز سیب زمینی شیرین سرو می‌کند. من توصیه می‌کنم بعد از ساعت ۷ بعد از ظهر به این مرکز بروید که خیابان ساتای هم باز می‌شود. این خیابان که درست در پشت ساختمان واقع شده، هر شب شاهد جمعیت زیادی است و فروشندگان غذاهای خیابانی هم منقل خود را در آن برپا می‌کنند و با بوی کباب، شما را به هوس می‌اندازند. شاید این کباب، بهترین کباب در سنگاپور نباشد؛ اما نشستن پشت میزهای پلاستیکی و خوردن غذای خیابانی ایده خوبی برای به پایان بردن روز در لائوپا سات است.

لائو پا سات(Lau Pa Sat)

ممکن است افراد محلی بگویند که لائوپا سات بهترین مکان برای خوردن غذاهای سنگاپوری نیست؛ اما من به عنوان یک گردشگر، با چنین نظری مخالف هستم. این مکان جو بسیار دوستانه‌ای دارد و تمام غذاهایی که من امتحان کرده‌ام، بسیار تازه و خوشمزه بوده‌اند. لائو پا سات یک مکان بسیار جذاب است و ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته نیز باز می‌باشد.

ساعات کاری مرکز غذایی لائو پا سات: ۲۴ ساعت شبانه روز

مکان: جنب خیابان بون تات (Boon Tat) و جاده رابینسون، در نزدیکی ایستگاه Raffles Place MRT، شماره ۰۴۸۵۸۲

تلفن: +۶۵ ۶۲۷۶ ۰۵۲۱

منبع: www.singapore-guide.com

۴ مقصد متفاوت در آسیا برای سفرهای تابستانی
دیدنی های روی آب و زیر آب لندن
نشانه هایی که بیانگر ضعف شما در بستن چمدان برای سفر است(بخش دوم)
چطور ۲ هفته را در مالزی بگذرانیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code