لوکیشن های انیمیشن کوکو که واقعاً در مکزیک وجود دارند!

۶ لوکیشن واقعی در انیمیشن کوکو | Coco

اگر اهل دنبال کردن فیلم ها و انیمیشن های روز دنیا باشید حتما با انیمیشن کوکو آشنا هستید. این انیمیشن زیبا آخرین ساخته کمپانی پیکسار است و به زیبایی هرچه تمام تر فرهنگ غنی مکزیک را به دنیا نشان می دهد. جالب است بدانید که یک تیم تحقیقاتی ماه ها به جمع آوری اطلاعات در مورد مکان های مختلف مکزیک مشغول بوده است و این انیمیشن بر اساس لوکیشن های واقعی ساخته شده است. در این مطلب ۱۱ لوکیشن معروف انمیشین کوکو را به شما معرفی می کنیم که واقعا در کشور مکزیک وجود دارند و می توانید در سفر به مکزیک از آن ها بازدید کنید. با الی گشت همراه باشید.

لوکیشن های واقعی انیمیشن کوکو

۱- آرامگاه پدرو اینفانته | Pedro Infante’s Tomb

مطالب مرتبط:
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
راهنمای سفر به مکزیکو سیتی
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید

یکی از مهم ترین لوکیشن های انیمیشن وقتی است که میگوئل برای سرقت گیتار ارنستو دلا کروز، گیتاریست افسانه ای وارد آرامگاه او می شود. جالب است بدانید که ارنستو دلا کروز با الهام از یک شخصیت واقعی نام پدرو اینفانته ساخته و پرداخته شده است و آرامگاه او هم به همان شکل و سیاق در مکزیکوسیتی قرار دارد. بنابراین اگر به مکزیکوسیتی سفر کردید می توانید به گورستان Panteon Jardin بروید و از آرامگاه یکی از مشهورترین هنرمندان مکزیک دیدن کنید. پدرو اینفانته در یک سانحه هوایی در سال ۱۹۵۷ فوت کرده است و هرسال در ماه آوریل علاقمندان او از نقاط مختلف به این گورستان می آیند و یاد او را گرامی می دارند.

 • آدرس: Panteon Jardín, Álvaro Obregón, Mexico City, Mexico
آرامگا دلاکروز

۲- گورستان سن آندره | San Andrés Mixquic

داستان انیمیشن کوکو در طول جشنی دو روزه به نام جشن مردگان اتفاق می افتد و بسیاری از لوکیشن های این انیمیشن برگرفته از مکان های واقعی در مکزیکوسیتی هستند. گورستان سن آندره در مکزیکوسیتی در ایام جشن مردگان شاهد حضور هزاران نفر می شود که برای تجلیل مرگ و گرامیداشت یاد عزیزانشان در این مکان جمع می شوند. گورستانی که در انیمیشن کوکو می بینیم در واقع برگرفته از لوکیشن واقعی گورستان سن آندره در مکزیکوسیتی است.

 • آدرس: San Andrés Mixquic Cemetery, Independencia, San Miguel, Mexico City, Mexico
گورستان سن آندره مکزیک

۳- مرکز تاریخی گوانخواتو | Guanajuato

در انیمیشن کوکو، میگوئل وقتی در آرامگاه دلا کروز قرار دارد به طرز جادویی به سرزمین مردگان منتقل می شود. سرزمین مردگان عالمی جادویی، اسرارآمیز و زیباست که در آن جا می تواند با اقوام و خویشاوندان فوت شده اش ملاقات کند. بسیاری از جزئیات این سرزمین جادویی در واقع برگرفته از گوانخواتو هستند: شهری تاریخی در مرکز مکزیک. خیابان ها، سنگفرش ها، ساختمان ها و بیشتر جزئیات این سرزمین یادآور این شهر واقعی هستند.

شهر تاریخی گوانخواتو

۴- اهرام تئوتیوکان | Pyramids of Teotihuacán

در انیمیشن کوکو ارجاع های زیادی به تاریخ و فرهنگ مکزیک مشاهده می شود. اگر خاطرتان باشد در سرزمین مردگان همه چیز محور بنایی اهرام شکل ساخته شده که میگوئل برای یافتن دلاکروز به آن سمت می رود. این اهرام در واقع برگرفته از اهرام تئوتیوکان است که خارج از شهر مکزیکوسیتی کشف شده اند. باستان شناسان معتقدند این اهرام متعلق به دوره پیشاکلمبی در هزاره پیش از میلاد هستند. این محوطه باستانی در حال حاضر در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر مکزیکوسیتی قرار دارد و در سفر به مکزیک می توانید سری به این اهراه باشکوه و اسرارآمیز هم بزنید.

 • آدرس: Teotihuacán, San Juan Teotihuacán de Arista, Mexico State, Mexico
اهرام تاریخی کوکو

۵- هتل ال گران | El Gran Hotel

هتل ال گران با سقف شیشه ای تزئین شده و باشکوهش یکی از زیباترین ساختمان های مکزیکوسیتی است. این ساختمان که تغییر کاربری داده و اکنون به هتل تبدیل شده است به زیبایی هرچه تمام تر هنر مدرن را به نمایش می گذارد. این هتل هم در ورودی سرزمین مردگان در صحنه هایی وجود دارد و می توانید شیشه های نقاشی شده آن را تشخیص بدهید. در شهر مکزیکو سیتی می توانید به این هتل باشکوه سر بزنید و از معماری زیبای آن لذت ببرید.

 • آدرس: Gran Hotel Ciudad de México, 16 de Septiembre 82, Centro Histórico, Mexico City, Mexico
هتل ال گران مکزیک

۶- ساختمان اداره پست | Placio de Correos de Mexico

در انیمیشن کوکو سرزمین مردگان و سرزمین زنده ها توسط ایستگاه بزرگ مرکزی از یکدیگر جدا می شوند. این ساختمان بزرگ و باشکوه در واقع از ساختمان تاریخی اداره پست مکزیک است که در اوایل قرن بیستم ساخته شده است. معماری این ساختمان از مدرن ترین مولفه های زمان خود استفاده کرده است و ترکیبی زیبا از سنت و مدرنیته به شمار می رود. کف مرمرین، ستون های سنگی مزین شده و قاب های پنجره برنزی درست مانند ساختمان واقعی در این انیمیشن نیز به تصویر کشیده شده است.

 • آدرس: alacio de Correos de México, Tacuba 1, Cuauhtémoc, Centro, Mexico City, Mexico
ساختمان تاریخی اداره پست مکزیک

سخن آخر

همان طور که دیدیم بسیاری از لوکیشن ها و جزئیات انیمیشن کوکو برگرفته از مکان های واقعی در مکزیک هستند. در واقع بسیاری معتقدند که تماشای این انیمیشن زیبا بهترین معرفی به فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم است و حتی می توان آن را به توریست ها پیشنهاد داد. طبق نظر بسیاری از کارشناسان این فیلم به بهترین شکل ما را با فرهنگ، ادبیات و تاریخ مکزیک آشنا می کند. برخی از مهم ترین مولفه های فرهنگی و تاریخی در این انیمیشن عبارتند از:

 • این فیلم جشن روز مردگان را با جزئیات معرفی می کند و بهترین و جذاب ترین معرفی این رسم به افراد غیرمکزیکی است.
 • با مشاهده این انیمیشن متوجه اهمیت و نقش مهم خانواده در فرهنگ مکزیکی و همین طور اهمیتی که به یادآوری مردگان می دهند می شویم.
 • کوکو گرامیداشتی از شخصیت هنرمند مشهور فریدا کالو است و در صحنه های زیادی این نقاش معروف را مشاهده می کنیم.
 • کوکو به دوران طلایی سینمای مکزیک اشاره می کند و در چندین صحنه برش هایی از فیلم های مشهور مکزیکی را می بینیم.
 • بسیاری از شخصیت های افسانه ای و فولکلور مکزیک در این انیمیشن حضور دارند.
 • کوکو اهمیت موسیقی و به ویژه گیتار را در فرهنگ مکزیک نشان می دهد.

منبع: theculturetrip.com

در سفر به شیلی به کجا برویم؟
همه چیز در مورد فرهنگ مردم کانادا (قسمت اول)
همه چیز درباره ی جزایر گالاپاگوس در اکوادور
بزرگترین شهر خشتی جهان، چان چان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code