بلیط هواپیما

معرفی پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

در روی این کره ی خاکی، مکان های بسیار عجیبی وجود دارد، جاهایی که بیشتر شبیه یک سیاره ی دیگر هستند تا مکانی عادی بر روی زمین. پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل هم یکی از این عجایب است و به دلیل زیبایی غیر عادی و به شدت تاثیر گذاری که دارد، این بار می خواهیم کوله بار سفر خود را ببندیم و سراغ این پدیده ی زبیای حیرت آور برویم. همراه الی گشت برای تماشا و گشت و گذار در این مخلوق منحصر بفرد باشید.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

پارک ملی لینسویز ماراینسیز (Lençóis Maranhenses National Park)

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به برزیل
جاذبه های گردشگری برزیل

این پارک ملی، قطعا یکی از خارق العاده ترین پدیده های طبیعی دنیاست که در شمال شرقی کشور برزیل و ایالت مارانو قرار دارد و مشابه آن را در هیچ کجای دیگر نمی توان دید. اگر بخواهیم لینسویز ماراینسیز برزیل را در یک عبارت خلاصه کنیم باید بگوییم، ترکیبی متضاد اما دل پذیر از دریا و صحرا در کنار هم که همین ترکیب باعث جذب سالانه میلیون ها گردشگر به آن شده است.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز نه تنها یکی از بهترین پارک های ملی برزیل بلکه یکی از شگفت انگیزترین مکان ها در دنیاست. این پارک متشکل از ۱۵۵۰ کیلومتر مربع شن سفید و نرم است که در فاصله های منظم از هم قرار دارد و بین آنها، دریاچه های فیروزه رنگی بسیار زیبایی قرار گرفته است.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز

شاید با خودتان فکر کنید لینسویز ماراینسیز، بیابانی بیش نیست اما این اشتباه را نکنید چرا که لینسویز ماراینسیز، تفاوت فاحشی با یک بیابان دارد. در واقع تعریف بیابان اینطور می شود که بیابان جایی است که بارش سالانه ی باران در آن کمتر از ۲۵٫۴ میلیمتر باشد و این در حالی است که در این پارک ملی، میانگین بارش سالانه ی باران تقریبا ۱۲۰۰ میلیمتر است.

به دلیل قرارگیری این پارک در کنار حوزه رود آمازون، موقع شروع هر سال، باران بسیار زیادی در آن شروع به بارش می کند که همین موضوع باعث می شود تا تپه های شنی این منطقه پر از گودال های آب وسیع بشوند و یک مکان گفت انگیز را بوجود بیاورند. جایی که مانندش را در هیچ کجای دیگر نمی توان دید. البته در فصل هایی که باران کم تر می بارد و هوا گرم است، آب این گودال ها بخار می شود و تقریبا به جز چند سانتیمتر آب، همه ی آن تبخیر می شود.

پارک لینسویز ماراینسیز برزیل

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل چگونه بوجود آمده است؟

این پارک طی هزاران سال و به مرور تشکیل شده است. از این پارک ملی، ۲ رودخانه رد می شود که سال ها شن ها را از دهانه رودخانه به داخل اقیانوس اطلس می برده اند و در نتیجه در طی هزاران سال باعث بوجود آمدن لایه های عمیق از شن شدند. اما این شن ها به دلیل بادهای قدرتمندی که می وزید کیلومترها منتقل شدند و آرام ارام تپه هایی  هلالی شکل با ارتفاع ۲۰ متر، ۴۰ متر و گاهی حتی بیشتر بوجود آوردند که امروزه ما به عنوان پارک ملی لینسویز ماراینسیز می شناسیم. این تپه ها هنوز هم تغییر شکل دارند و مدام شکل آنها تغییر می کند.

پارک لینسویز ماراینسیز برزیل

در این پارک چه کنیم؟

اگر برای گردشگری به این پارک رفتید، علاوه بر گشت و گذار در تپه های شنی و گرفتن عکس های خارق العاده می توانید آب تنی کنید، البته اگر به آب سرد عادت باشید. میانگین دمای آب، ۲۵ درجه ی سانتیگراد در این تالاب ها است. آفرود با جیپ های چهارچرخ هم لذت بسیار زیادی دارد مخصوصا وقتی روی تپه های شنی در کنار آب بالا و پایین می شوید.

غروب آفتاب در پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

تیوپ سواری در رودخانه کاردوسا که یکی از آن دو رودخانه ی گفته شده است، هیجان بسیار زیادی دارد. می توانید بصورت خوابیده روی این تیوپ ها سوار شوید و در روخانه ی روان و پر جنب و جوش کاردوسا غرق هیجان شوید. همچنین امکان آن را دارید تا در محیط های مشخص شده در پارک، به پیک نیک بروید.

معرفی هتل یونیک سائوپائولو | ۵ ستاره
معرفی هتل یونیک سائوپائولو | ۵ ستاره
رستورانی در برزیل که از مواد بازیافتی ساخته شده است!
رستورانی در برزیل که از مواد بازیافتی ساخته شده است!
معرفی هتل رویالتی بارا ریو | ۴ ستاره
معرفی هتل رویالتی بارا ریو | ۴ ستاره
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره سائوپائولو در برزیل
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره سائوپائولو در برزیل