بلیط هواپیما

ماجراجویی هیجان انگیز در جنگل های تایلند

گشت و گذار در جنگل های تایلند

تایلند سرزمین شگفتی هاست. از کوهستان های بلند بگیرید تا آب ها و سواحل لاجوردی و جنگل های انبوه بارانی، در این کشور پیدا می شود. چه خواهان آرامش باشید و چه خواهان فعالیت های هیجان انگیز و وحشتناک، تایلند گزینه های بسیاری را پیش پایتان قرار خواهد داد. جنگل های تایلند یکی از بهترین مکان های این کشور برای ماجراجویی هستند. کوله بار خود را بر دوش بیاندازید و با الی گشت همراه شوید، تا با هم ماجراجویی و گشت و گذار در طبیعت این کشور را تجربه کنیم.

جنگل های تایلند
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تایلند
برای سفر به تایلند چه وسایلی در چمدان خود بگذاریم؟
ماجراجویی در دنیای زیر آب تایلند

راه های بسیاری برای لذت بردن از طبیعت متنوع تایلند وجود دارد. برخی ها به دنبال این هستند که در سواحل بکر و لاجوردی این کشور آفتاب بگیرند، گروه به دنبال تعامل فرهنگی با اقوام مختلف تایلندی اند و برخی دیگر به دنبال راه هایی می گردند تا آدرنالین خونشان را کمی افزایش دهند!  امروز ما گزینه سوم را انتخاب کرده ایم، یعنی ماجراجویی هیجان انگیز در جنگل های بکر تایلند.

تایلند با دارا بودن بیش از ۲۵ هزار کیلومتر مربع پارک ملی، مناطق حفاظت شده، پناهگاه های حیات وحش و دریاچه های گوناگون، محل زندگی مناسبی برای گونه های مختلفی از حیوانات وحشی و اهلی و آبزیان است. جنگل های شمال این کشور هم، محل زندگی قبایل بومی هستند که هنوز هم به ابتدایی ترین شکل ممکن زندگی می کنند. محیط زیست بکر و دست نخورده تایلند، آن را به مکان مناسبی برای فعالیت های طبیعت گردی و ماجراجویی تبدیل کرده است. بنابراین، اگر به دنبال طبیعت گردی در محیطی زیبا و بکر می گردید، ما جنگل های بکر تایلند که از شمال تا جنوب این کشور را در بر گرفته اند، پیشنهاد می کنیم.

ماجراجویی در جنگل های تایلند

پیاده روی در طبیعت

پیاده روی در طبیعت زیبای تایلند، یکی از فعالیت های محبوب تایلندی ها، مهاجران و گردشگران سرزمین لبخندهاست. چه در مسیرهای پارک ملی خائو سوک (khao sok) پیاده روی کنید، چه در کوهستان چیانگ دائو (Chiang Dao) در جنوب، از شگفتی مناظری که در اطرافتان می بینید، حیرت زده خواهید شد. پیاده روی، بهترین راه گشت و گذار در تایلند است، چرا که زیر ساخت های بسیار مناسبی برای این کار در این کشور وجود دارد. در اکثر جنگل های تایلند، مسیرهای طبیعت گردی مناسبی ایجاد کرده اند که شما می توانید به تنهایی یا با گروه های طبیعت گردی به آن ها بروید.

تورهای جنگل پیمایی زیادی هم در این کشور برگزار می شوند. تورهای متنوعی که پیاده روی های ساده در طبیعت، صخره نوردی و کوه نوردی های سخت و دوره های بقا و زندگی در طبیعت را شامل می شوند. در سفر به تایلند، پیاده روی در جنگل های باصفا و بکر این کشور را فراموش نکنید.

پیاده روی در جنگل های بکر تایلند

رفتینگ در میان جنگل های تایلند

رودخانه های خروشان تایلند، از معروف ترین جاذبه های طبیعی این کشور هستند. اگر می خواهید آدرنالین خونتان کمی زیاد شود، رفتینگ در این رودخانه ها گزینه خوبی برایتان خواهد بود. انتخاب با خودتان است. هم می توانید قایق سواری در آب های آرام این کشور توسط قایق های سنتی بامبو را تجربه کنید و هم می توانید گزینه وحشتناک رفتینگ در رودخانه های خروشان را تجربه کنید. در تورهای رفتینگ تایلند، شما همچنین این شانس را خواهید داشت که از روستاهای بکر این کشور دیدن کنید و با مردم محلی و بومی آن ها تعامل بر قرار کنید. روستاهای تایلند هم از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور هستند.

رفتینگ در تایلند

زیپ لاین در دل جنگل

همانند یک میمون، از این سوی جنگل به آن سوی جنگل بروید! آن هم در حالی که بی نظیر ترین چشم اندازهای تایلند پیش رویتان است. زیپ لاین های تایلند در دنیا مشهور هستند و خیلی از ماجراجویان دنیا، فقط برای تجربه این زیپ لاین ها به این کشور سفر می کنند. برخلاف سایر زیپ لاین هایی که در دنیا وجود دارند، بیش تر زیپ لاین های تایلند در دل جنگل های انبوه آن ساخته شده اند. بنابراین، شما هم طبیعت گردی خواهید کرد، هم حیات وحش تایلند را خواهید دید و هم یکی از هیجان انگیز ترین فعالیت های تفریحی دنیا را انجام خواهید داد. زیپ لاین سواری در دل جنگل های بکر تایلند، راه دیگری برای ماجراجوی در این کشور است.

زیپ لاین در جنگل های بکر تایلند

موتور سواری در جاده های جنگلی تایلند

کوله بار خود را ببندید و بر پشت موتور سیکل بیاندازید. هیچ چیز به اندازه یک سفر موتور سواری در جنگل های تایلند نمی چسبد. مسیر جاده های جنگلی و کوهستانی شمال را در پیش بگیرید، در گردنه ها توقف کنید و از منظره لذت ببرید و گاهی نیز برای تعامل با مردم بومی و میهمان نواز این منطقه، توقف کنید. اقامت در خانه های چوبی این مردم را فراموش نکنید. آن ها به گرمی از شما پذیرایی می کنند و چیزی برایتان کم نمی گذارند. تجربه زندگی در میان روستاییان، روحیه شما را تازه خواهد کرد.

لذت موتور سواری در دل جنگل

غار نوردی در تایلند

در میان جنگل های شگفت انگیز تایلند، برخی از زیباترین و حیرت انگیز ترین غارهای جهان قرار گرفته اند. دنیایی شگفت انگیز که تا به حال ندیده اید، درون این غارها در انتظار شماست. دنیایی که در آن استالاگتیت ها و استالاگمیت های طبیعی و آهکی از میان صخره هایی خزه ای و سبز، بیرون زده اند. اگر از کسانی هستید که از جاهای تنگ می ترسید، باز هم خیالتان راحت باشد. برخی از غارهای این کشور آنقدر وسیع اند که اگر بدون راهنما وارد آن ها شوید، گم خواهید شد. در برخی از این غارها، سقف را نمی توانید ببینید!

غار Phraya Nakhon

درون بعضی از این غارها رودخانه هایی جاری هستند که می توانید در آن ها قایق سواری کنید. غار Phraya Nakhon در پارک ملی خائو سام یکی از این غارهای شگفت انگیز هستند که می توانید سری به آن ها بزنید. کشور تایلند طبیعت بی نظیری دارد. پیشنهاد ویژه الی گشت به شما ماجراجویی در جنگل های تایلند و تعامل با مردم بومی ساکن این جنگلهاست.

منبع: theculturetrip.com

در بازارهای بانکوک شکه می شوید!
در بازارهای بانکوک شکه می شوید!
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
۵ نکته‌ای که قبل از سفر به تایلند بهتر است بدانید!
۵ نکته‌ای که قبل از سفر به تایلند بهتر است بدانید!
معرفی فرودگاه بین المللی پاتایا در تایلند
معرفی فرودگاه بین المللی پاتایا در تایلند