برای ماجراجویی روسیه گزینه خوبی است!

۸ جاذبه ی گردشگری در روسیه

اکثر مردم ماجراجویی را دوست دارند، اما عده کمی هستند که پا در این عرصه پر خطر می گذارند. ماجراجویی علاوه بر هیجان و جذابیتی که دارد در برخی از موارد خطراتی هم را هم به دنبال دارد. کشور روسیه با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد می تواند جزء مناطق پر ماجرای جهان به شمار بیاید. الی گشت هم به ماجراجویی علاقمند است ازهمین می خواهیم در این پست ۸ منطقه ماجراجویی در روسیه را برایتان معرفی بنماییم، تا اگر مشتاق بودید به این مناطق بروید و سفر لذت پر هیجانی داشته باشید.

ماجراجویی در روسیه
مطالب مرتبط:
ماجراجویی متفاوت در جزیره مارماریس
ماجراجویی یعنی این: ریکجاویک در ایسلند!

برخی فکر می کنند که روسیه تنها مسکو و سنت پترزبورگ است، به طوری که اصلا این گونه نیست کشور پهناور روسیه دارای جاذبه های گوناگونی می باشد که اگر کمی شجاعت به خرج دهید می توانید با آنها رو به رو شوید و طعمی از روسیه واقعی را حس کنید.

ماجراجویی در روسیه

۱- سیبری

در کشور روسیه منطقه ای به نام سیبری وجود که به طور مشخص نمی توان گفت که از کجا شروع و در کجا پایان می پذیرد. این منطقه بیشترین قلمرو در کشور روسیه را دارای می باشد. اگر قصد سفر به این منطقه در روسیه را دارید بهترین راه استفاده از قطارهایی است که مربوط به همین سفرهای اکتشافی در نظر گرفته شده اند، نام این قطارها گلدن ایگل (Golden Eagle) بوده و در تمامی مناطقی که برای گشت و گذار و تماشا مناسب هستند می ایستند. برای اینکه بتوانید در تمام سیبری را کامل بگردید حدود ۱۴ روز زمان نیاز دارید. این سفر از شهر مسکو آغاز می شود و تا ۹۰۰۰ کیلومتر در میان کل این کشور ادامه دارد. حتما قبل از سفرتان برنامه ریزی های لازم را داشته باشید تا در هنگام سفر سردگم نشوید، زیرا قطارهای دیگری هم برای سفر به این مناطق وجود دارند که زمان کمتری را در شما در سفر و سریع تر می توانید مناطق دیدنی را ببینید اما تعداد ایستگاه هایی که این قطارهای تندرو می ایستند کمتر از قطارهای معمولی است.

سیبری

۲- دریای سیاه

دریایی که شش کشور هم کرانه با آن، روسیه، رومانی، بلغارستان، اوکراین، گرجستان و ترکیه را، از طریق دریای مدیترانه به اقیانوس اطلس پیوند می‌دهد. اکثر مردم روسیه با این دریا خاطرات گوناگونی دارند که اگر با آنها هم کلام بشوید برایتان تعریف خواهند کرد. سوچی یکی از معروف ترین مناطقی است در این کشور که سواحل آن به طرز باورنکردی شلوغ هستند. در زمان های قدیم به این دلیل که سفرهای بین المللی گران بوده مردم این کشور تابستان های خود را در سوال دریای سیاه سپری می کردند. نکته جالب و هیجان انگیزی که در این منطقه وجود دارد این است نیمه از روز می توانید در زیر آفتاب این شهر گرم باشید و نیم دیگر را در کوهستان ها آن اسکی کنید.

دریای سیاه

۳- دریاچه بایکال

یکی از بزرگترین و عمیق ترین دریاچه هایی که در جهان دارای آب شیرین می باشد و در قلب جنگل های سیبری پنهان شده دریاچه بایکال (Baikal) است. سالانه سالیانه گردشگران زیاد به سمت این منطقه گردشگری گسیل می شوند. مردم روسیه این دریاچه (دریا) می گویند. دمای این دریاچه بایکال منفی ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. قدم زدن، اسکی و همچنین پاتیناژ در این منطقه به عنوان جذاب ترین تفریحاتی که می توانید انجام دهید به شما می روند. همچنین در زمانی که در این منطقه هستید از جزیره الخون هم دیدن نمایید و بومیانی که در آنجا زندگی می کنند را از نزدیک ببینید. حتما سفری دلچسبی برایتان خواهد بود. دیگر فعالیت هیجان انگیزی که می توانید در این منطقه داشته باشید اسنومبیل سواری بر روی دریاچه یخ زده بایکال می باشد، اگر در فوریه، مارس و آوریل به دریاچه بایکال بروید می توانید از آب و هوای یخبندان آنجا استفاده کنید و بر روی سطح دریاچه اسنومبیل سواری کنید.

دریاچه بایکال

۴- کامچاتکا

یک سرزمین جادویی به نام کامچاتکا (Kamchatka) وجود دارد که منظره ای بی نظیر از آتشفشان ها، کوهستان ها، دره های سبز، آبگرم و آبفشان ها آن را تشکیل داده است. گردشگران بعد از رسیدن به این منطقه تنها چیزی که نظرشان را جلب می نماید یک آتشفشان خیره کننده به نام آواچینسکی  (Avachinsky)  می باشد. کامچاتکا یکی از سرزمین های آتشفشانی می باشد که برای سفر به آن باید با گردش هوایی یا هلیکوپتر آماده نمایید چرا که دریاچه های اسیدی پنهان در دهانه آن بسیار خطرناک هستند. دریاچه اسیدی مالی سمیاپیک (Maly Semyachik) یکی از زیباترین دریاچه های این منطقه می باشد.

کامچاتکا

۵- کوه های قفقاز

یکی از معروف ترین کوه ها جهت کوه نوری های حرفه ای رشته های قفقاز می باشد که در مرز طبیعی میان اروپا و آسیا واقع شده است. قفقاز یکی از سرزمین های زیبا و بکری است که قله های با برف پوشیده شده و درختان کاج و نهرهای یخ زده در این منطقه هر کوهنورد و علاقمند به سفرهای ماجراجویانه ای را به سمت خود جذب می کند. پس اگر به روسیه سفر کردید به قصد ماجراجویی کوه های قفقاز را فراموش نکنید.

کوه های قفقاز در روسیه

۶- دریاچه التون

دریاچه ای به نام التون (Elton) در کشور روسیه وجود دارد که دارای گل های شفابخش و آب و هوایی تمیز و تاره می باشد همچنین این دریاچه در بین مردم محلی این شهر محبوبیت خاصی را دارا است. در گذشته اعتقادهایی بین مردم این شهر وجود داشته است که می گفتند کسانی که با عصای زیر بغل به دریاچه التون می آیند بعد از ماه ها درمان بدون عصا از این منطقه بیرون می رفتند.

دریاچه التون

۷- پریموریه

پریموریه مرز جنوب شرقی روسیه، در کرانه آبهای گرم دریای چین واقع شده و موقعیت جغرافیایی خاص آن در مرز اوراسیا و اقیانوس آرام طبیعت و آب و هوایی بی همتا را به این منطقه بخشیده که بخش اعظم آن را کوههای سیخوت آلین پوشانده است. این منطقه مانند یک باغ گیاه شناسی طبیعی است که شامل غنی ترین و غیر معمول ترین جنگلهای خوش آب و هوای جهان می شود و سواحلش با منظر فوق العاده زیبا و جزایر غیرمسکونی گردشگران را از سراسر جهان به روسیه دعوت می‌کند.

پریموریه

۸- چوکتکا

یکی از دورترین مناطقی که در شرق کشور روسیه وجود دارد و تمامی خشکی های اروپا و آسیا (اوراسیا) را در بر گرفته منطقه چوکتکا است. این منطقه کاملا بکر بوده و تمامی بومیان آن از طریق گوزن شمالی و پستانداران دریایی امرار معاش می کنند. برای ورود به این منطقه باید اجازه مخصوص از دولت روسیه داشته باشید زیرا هیچ گونه حفاظتی در این منطقه از گیاهان و جانوارن آن وجود ندارد پس اگر خواستید سفری ماجراجویانه به این منطقه داشته باشید از قبل آن باید از دولت روسیه اجازه بگیرید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

راهنمای گردش در مسکو برای عاشقان ادبیات روسیه
راهنمای گردش در مسکو برای عاشقان ادبیات روسیه
ناقوس تزار در مسکو، زنگی که هیچ وقت نواخته نشد!
ناقوس تزار در مسکو، زنگی که هیچ وقت نواخته نشد!
۱۲ حقیقت جالب و شنیدنی درباره مسکو
۱۲ حقیقت جالب و شنیدنی درباره مسکو
معرفی بهترین هتل های مسکو
معرفی بهترین هتل های مسکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code