۱۰ مورد از ماجراجویی های هیجان انگیز در کنیا

ماجراجویی در کنیا

بعضی از افراد به طور طبیعی در جست و جوی هیجان و بهترین مقاصد دنیا برای ماجراجویی هستند. این بار برای ماجراجویی به قاره آفریقا و کشور کنیا می رویم، جایی با بیش از ۲۰ پارک ملی و محبوب ترین مقصد آفریقا برای سافاری. بیابان ها، سواحل، دشت های حاصلخیز، کوه های ناهموار و چمنزارهای بی انتهای ساوانا کنیا را به مقصدی از چشم اندازهای متنوع و حیوانات بی نظیر تبدیل کرده است. کنیا با گنجینه های طبیعی و فرهنگی مقصدی ست که گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می خواند، می خواهیم درباره ماجراجویی در کنیا حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

ماجراجویی در کنیا

۱- بزرگ ترین مهاجرت های دنیا را تماشا کنید

مطالب مرتبط:
این آرزوی هر شخصی است: دیدن حیات وحش کنیا!
۸ مورد از زیباترین پارک های ملی کنیا
نکات سفر به کنیا، آفریقای کلاسیک!

از اوایل شهریور تا اوایل آبان بیش از میلیون ها حیوان وحشی به همراه هزاران آهو، گورخر و گاو وحشی از پارک ملی سرنگیتی در تانزانیا به سمت منطقه محافظت شده ماسای مارا (Maasai Mara) مهاجرت می کنند. با اینکه تصاویر و فیلم های زیادی از این مهاجرت تماشایی وجود دارد اما هیچ چیز نمی تواند جای تماشای از نزدیک آن ها را بگیرد.

مطمئنا حرکت دسته جمعی این حیوانات یکی از بزرگ ترین شگفتی های طبیعت است و تماشای آن ها برای ماجراجویان آرزویی رویایی ست.  برای تماشای تصاویر حیرت آور مهاجرت های گسترده سالیانه حیوانات به حفاظتگاه ملی ماسایی مارا بروید و به غیر از صحنه های خارق العاده، فرهنگ مردم ماسایی را تجربه کنید و در زیر نور ستاره ها کمپ بزنید.

تماشای مهاجرت

۲- پنج حیوان بزرگ و خطرناک آفریقایی را ببینید

تماشای کرگدن ها، بوفالوها، فیل ها و … یکی از آرزوهای حیات وحش دوستان است. کنیا یکی از بهترین مقاصد آفریقا برای تماشای حیات وحش است آن هم حیواناتی بزرگ مثل فیل و کرگدن. در کنیاست که شانس تماشای حیوانات نمادین آفریقا را از نزدیک و در محیط طبیعی خودشان دارید.

تماشای حیات وحش

۳- در میان حیات وحش سفاری کنید

اگر برای اولین بار است که به سافاری می روید کنیا یکی از بهترین گزینه هاست. صنعت سافاری در کنیا تخت حمایت زیرساخت های بهینه گردشگری قرار گرفته و اقامتگاه ها و کمپ های زیادی دارد که متناسب برای همه بودجه ها می باشند. قدمت سافاری مدرن در این کشور به قرن بیستم برمی گردد و سال هاست که افراد زیادی برای سافاری به کنیا می روند.

سافاری در کنیا

۴- پرندگان کمیاب را تماشا کنید

کنیا بیش از ۱۰۰۰ گونه پرنده دارد و مقصدی مناسب برای تماشای پرندگان است. بدون شک یکی از زیباترین پرندگان این کشور فلامینگوهای صورتی هستند که حضور دسته جمعی آن ها در کنار دریاچه ها تصاویر سورئالی را خلق می کند. ناکورو (Lake Nakuru) دریاچه ای کم عمق و قلیایی و میزبان میلیون ها فلامینگو است. تعداد فلامنیگوهای این دریاچه آنقدر زیاد است که امکان ندارد به کنار آن بروید و با جمیعتی از فلامینگوها روبرو نشوید. پارک ملی دریاچه ناکورو بیش از ۴۰۰ گونه از پرندگان دیگر هم دارد و زیستگاه کرگدن های سیاه در معرض خطر هم می باشد.

تماشای فلامینگوها در کنیا

۵- بعد از سافاری به سمت سواحل بروید

ماجراجویی در کنیا به سافاری و تماشای حیوانات محدود نمی شود در اینجا فرصت بازدید در سواحل ماسه ای سفید اقیانوس هند را هم دارید.  ساحل دیانی (Diani Beach) یکی از مهمترین ریزورت های ساحلی کنیا در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر مومباسا قرار دارد و مقصد ماجراجویی هایی مثل چتربازی ست. درسته که تصور بیشتر ما از ماجراجویی در کنیا،  سافاری و تماشای حیات وحش است اما در این کشور هم می توان ماجراجویی های متفاوتی را تجربه کرد. به کنار ساحل دیانی بروید و با چتربازی چشم اندازهای رویایی از ساحل و دشت ها را از نظر بگذرانید.

یکی از مهیج ترین تفریحات ساحلی موج سواری است، ورزشی که آب و باد را با هم ترکیب کرده و امکان انجام آن در سواحل بکر کنیا مهیاست. حتی می توانید بعد از موج سواری کایت سرفینگ را هم تجریه کنید. آب های آرام، سواحل زیبا و ۳۰۰ روز بادی در سال، سواحل اینجا را به بمب هیجان تبدیل کرده است.

موج سواری

۶- در یکی از بلندترین قله های آفریقا کوهنوردی کنید

کوه کنیا (Mount Kenya) در میان گونه های گیاهی و جانوری بومی یکی از چالش انگیز ترین مسیرهای کوهنوردی برای ماجراجویی در کنیا است و رقیبی برای کوه کلیمانجارور در تانزانیا به شمار می رود. سه تا از بلندترین قله های این کوه بیش از ۵۱۹۹ متر ارتفاع دارند و البته فقط کوهنوردان حرفه ای می توانند آن ها را فتح کنند. حتی کوتاه ترین قله هم چشم اندازهای پانارومایی حیرت آور از از دشت ها و ساوانا دارد و همانطور که در حال بالا رفتن از دامنه های آن هستید حیواناتی مثل فیل، کرگدن سیاه، بز کوهی و گرازهای بزرگ جنگلی می بینید.

کوه کنیا

۷- در کنار زرافه ها صبحانه بخورید

در حومه نایروبی، پایتخت کنیا، زمینی بزرگ به مساحت ۵ هکتار هست که به خانه زرافه ها معروف شده و در آن می توانید در هنگام طلوع خورشید به زرافه ها غذا دهید. گاهی حتی اتفاقی عجیب هم می افتد و در حالی که در اتاق مشغول خوردن صبحانه هستید زرافه ها را می بینید که گردن خود را از پنجره به داخل آورده اند تا بیشتر پذیرایی شوند!

تماشای زرافه ها

۸- به پارک ملی دروازه جهنم | Hell’s Gate بروید

این پارک به دلیل شکافی باریک بر روی صخره ها به دروازه جهنم معروف شده و حین ماجراجویی در کنیا بازدید از آن یکی از هیجان انگیز ترین کارهاست. در این پارک ملی که در شمال غربی نایروبی قرار دارد می توانید در میان حیواناتی مثل بوفالو، گورخر، گاو وحشی و اهو قدم بزنید و با تماشای زیبایی دیواره های قرمز رنگ Njorowa به وجد آیید.

دروازه جهنم

۹- برای غواصی به سمت جنوب شرقی کنیا بروید

در جنوب شرقی کنیا شهر کوچکی به اسم مالیندی (Malindi) هست که در میان سواحل استوایی قرار دارد و هتل ها و ریزورت  های زیادی را در خود جای داده است. با وجود این شهر، کنیا هم به یکی از هیجان انگیز ترین موارد ماجراجویی در کنیا تبدیل شده چون پارک ملی دریایی «مالیندی» و «واتامو» زیستگاه لاک پشت ها و ماهی های رنگارنگ اند. غواصی در آنسوی سواحل کنیا ماجراجویی جذابی را برایتان رقم می زند و دنیایی از آبزیان و گیاهان دریایی را به شما نشان می دهد.

غواصی در کنیا

۱۰- به جزیره لامو | island of Lamu بروید

برای تماشای هنر، معماری و تاریخ راهی جزیره استوایی لامو شوید، جایی که بزرگ ترین نمونه ی زنده از فرهنگ سواهیلی (Swahili) به شمار می شود و مملوء از موزه ها و بازارهاست.

منبع: telegraph.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد