بلیط هواپیما

ماجراجویی های باورنکردنی در ژاپن

ماجراجویی در ژاپن

تا به حال به گذراندن تعطیلات رویایی فکر کرده اید؟ یک روز اسکی و روز بعد غواصی! در ژاپن این آرزو برآورده می شود. نظرتان با ماجراجویی در ژاپن چیست؟ این بار دو منطقه متفاوت از ژاپن را برای ماجراجویی انتخاب کرده ایم : «هوکایدو» و «اوکیناوا».  ماجراجویان به دلیل پیست های اسکی خارق العاده و چشمه های آب گرم عاشق هوکایدو هستند و خیلی ها هم به هوای دریا و جنگل های انبوه به اوکیناوا می روند. در ژاپن در تمامی ماه های سال تفریحات و ماجراجویی هایی باب میل شما وجود دارد می خواهیم درباره ماجراجویی در ژاپن حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

ماجراجویی در ژاپن

ماجراجویی در هوکایدو

مطالب مرتبط:
۹ نکته جالب در مورد فرهنگ مردم ژاپن
چطور یک فرد کره ای، چینی یا ژاپنی را از هم تشخیص دهیم؟
نینجاها گردشگری ژاپن را رونق می بخشند!

برای گم شدن در طبیعت ژاپن راهی شمال و هوکایدو شوید. شمالی ترین جزیره اصلی ژاپن تفریحات و ماجراجویی های زیادی در زمستان و تابستان دارد. اسکی و چشمه های آب گرم بدون شک یکی از محبوب ترین ماجراجویی در ژاپن هستند و گردشگران زیادی را به این نقطه می کشانند. به این تفریحات، چشم اندازهای طبیعی و حیات وحش خارق العاده را هم اضافه کنید تا بدانید چرا این ناحیه تا این حد محبوب گردشگران است.

 • به اسکی بروید

نمی توان در ماه های سرد سال به هوکایدو رفت و از دامنه های پرشیب آن دیدن نکرد، دامنه هایی که از بهترین نقاط ژاپن برای اسکی هستند و نمی شود اسم آن ها در لیست ماجراجویی در ژاپن نیاورد. برف های پودری این ناحیه عالی ست، چشم اندازها حیرت آورند و چشمه های آب گرم زیادی در انتظارتان است. بیشتر ریزورت های بزرگ در ناحیه ساپورو (Sapporo) یا در نزدیکی آساهیکاوا (Asahikawa) قرار دارند و امکانات خوبی برای اسکی بازها و خانواده ها فراهم کرده اند. اگر می خواهید کمی از تجملات فاصله بگیرید و به طبیعت نزدیک تر شوید به پارک ملی دایستسوزان (Daisetsuzan National Park) بروید و پیست های اسکی کمتر شناخته شده ی آنجا را امتحان کنید.

اسکی در هوکایدو
 • به چشمه های آب گرم بروید

وقتی حرف از ماجراجویی در ژاپن می شود چشمه های آب گرم همیشه پای ثابت هستند. بعد از اسکی و اسنوبورد، شنا در چشمه های آب گرم اونسن خستگی ماجراجویی روزانه را از بین می برد و شما را به دنیای جدید هیجان می کشاند. به غیر از طبیعت آرامش بخش و زیبای اونسن، گرداب های طبیعی، چشم اندازهایی خیره کننده را به وجود آورده اند که تماشای آن ها فقط نصیب ماجراجویانی می شود که هوکایدو را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند.

 • پرندگان مخصوص ژاپنی را تماشا کنید

حیات وحش ژاپن هم بخشی از ماجراجویی در ژاپن را تشکیل می دهند، در ژاپن به هر طرف که رو کنید مناظر بی مانندی را می بینید اما بدون شک تماشای مرغان ماهیخوار ژاپنی در زمین های پوشیده از برف یکی از جذاب ترین این مناظر است. تعدادی از این پرندگان، نواحی شرقی هوکایدو و مرداب کوشیرو (Kushiro) را به عنوان زیستگاه همیشگی خود انتخاب کرده اند و در زمستان رقص دسته جمعی آن ها چشم اندازهای جالبی را رقم می زند.

پرندگان مخصوص ژاپن
 • به طبیعت گردی بروید

در طول تابستان کوتاه و باشکوه، هوکایدو به مقصدی رویایی برای طبیعت گردان تبدیل می شود. وجود ۶ پارک ملی در این ناحیه به معنای فرصت های بیشمار برای پیاده روی و طبیعت گردی در میان طبیعت جذاب است. پارک ملی شیرتوکو (Shiretoko) آنقدر دورافتاده است که رسیدن به آن فقط با قایق امکان پذیر می باشد اما زیستگاه جمعیتی از خرس های قهوه ای ست و ارزش بازدید دارد. پارک ملی آکان- ماشو (Akan-Mashu National Park) به دریاچه های تماشایی معروف است، دریاچه هایی که بعضی از آن ها زلال ترین آب های جهان را دارند. پارک ملی شیکوتسو – تویا (Shikotsu-Toya National Park) آتشفشان فعال تاروما (Tarumae) را در خود جای داده و از کناره های دهانه آتشفشانی اش چشم اندازهای بی مانندی را می بینید.

 • در مزارع گل های بنفش گردش کنید

در اواسط تیر، مزارع گل های بنفش رنگ اسطوخروس در نزدیکی فورانو (Furano) با فرشی خوشبو و بنفش رنگ تپه ها را می پوشانند. سال هاست که این گل ها در این منطقه می رویند و مناظر رنگارنگ، گردشگران زیادی را به این ناحیه می کشاند. بسیاری از این مزارع برای بازدید مردم باز است و گردشگران می توانند از آن ها دیدن کنند و عکس های جذاب بیندازنند.

اسطو خروس
 • یخ های شناور را تماشا کنید

باز هم ماجراجویی در ژاپن ! با فرا رسیدن زمستان باروبندیل سفر ببندید و راهی آباشیری (Abashiri) شوید برای تماشای مناظر حیرت آور! در این فصل از سال یخ های شناور سیبری به سمت دریای Okhotsk در حرکت هستند. هوکایدو جنوبی ترین نقطه برای تماشای یخ های شناور است، یخ هایی که معمولا در اواخر دی ماه به جزیره می رسند و معمولا می توانید از ساحل آن ها را تماشا کنید. اما برای اینکه این توده های عظیم یخ را از نزدیک لمس کنید سوار کروز شوید و به کنار آن ها بروید.

ماجراجویی در اوکیناوا

وقتی در حال کشف شمالی ترین بخش های ژاپن هستید برای تجربه های کاملا متفاوت سری هم به جنوبی ترین نقطه بزنید، جایی که ماجراجویی هایش در آب های زلال خلاصه شده است. آب و هوای این نقطه حتی در زمستان حدود ۲۰ درجه سلسیوس است پس فرصت های ماجراجویی در همه ماه های سال فراهم است.

 • به ساحل بروید

در سواحل اوکیناوا تفریحات زیادی انتطارتان را می کشد که شنا و غواصی تنها نمونه ای از آن ها هستند. جزیره کومه (Kume Island) سواحل خیره کننده ای دارد و سواحل «هاتنوهاما» و «آرا» یکی از بهترین ها هستند.

به ساحل بروید
 • غواصی کنید

آب های نیمه گرمسیری اوکیناوا یکی از بهترین نقاط دنیا برای غواصی ست و ماهی های رنگارنگ و غارهای زیرآبی از چشم اندازهای همیشه دنیای زیر آب این منطقه هستند. آب های زلال جزایر کراما (Kerama) لاک پشت های دریایی، نهنگ ها، مارماهی و آبزیان متنوعی را در خود جای داده است. جزیره میاکو (Miyako) بزرگ ترین صخره های مرجانی ژاپن را دارد و دنیایی متفاوتی از چشم اندازهای دریایی و موجودات آبزی است.

 • به تماشای نهنگ بروید

زمستان که می شود آب و هوای ملایم اوکیناوا میزبان گروه جدیدی از موجودات می شود: نهنگ های تماشایی. از دی تا اسفند گروهی از نهنگ ها برای تخم ریزی خود را به آب های جزیره کراما (Kerama) می رسانند و فرصت های باورنکردنی را برای تماشا به وجود می آوردند.

تماشای نهنگ
 • در رودخانه شناور شوید

برای تجربه نوع دیگری از ماجراجویی های آبی به Iriomote، بخشی از جزایر Yaeyama بروید، جزیره ای بزرگ که پوشیده از جنگل های انبوه و تالاب های تماشایی ست. اگر می خواهید این جزیره را بهتر لمس کنید سوار کروز شوید و به دل یکی از دو رودخانه اش بزنید.

 • کوهنوردی کنید

برای طبیعت گردی در میان جذاب ترین جنگل های ژاپن آماده شوید. جزیره میاکو (Miyako) با چشم اندازهای زیبا از دریا و فانوس های دریایی، زیبایی و جذابیت خاصی دارد. در جزیره ایشیگاکی (Ishigaki) کوه اوموتو (Omoto) که پوشیده از جنگل های انبوه است مرتفع ترین نقطه ی اوکیناوا را پدید آورده و کوهنوردی در میان چشم اندازهای آن ماجراجویی متفاوتی را نصیبتان می کند.

منبع: nationalgeographic.com

۳ پارک آبی برتر که اخیرا انتخاب شده اند
۳ پارک آبی برتر که اخیرا انتخاب شده اند
ماجراجویی متفاوت در وارنا | این بار به پارک آبی اکشن بروید!
ماجراجویی متفاوت در وارنا | این بار به پارک آبی اکشن بروید!
وحشتناک ترین مسیرهای کوهنوردی در جهان + تصویر
وحشتناک ترین مسیرهای کوهنوردی در جهان + تصویر
با ۱۰ مقصد برتر ماجراجویی در سراسر جهان آشنا شوید
با ۱۰ مقصد برتر ماجراجویی در سراسر جهان آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code