بلیط هواپیما

ماداگاسکار کجاست؟

درباره ماداگاسکار

ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ دنیا، در نزدیکی سواحل جنوب شرقی قاره آفریقا در اقیانوس هند قرار دارد. این جزیره ۲۲ میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن آنتاناناریوو است. ماداگاسکار جزیره ای است که میلیون ها سال قبل، از هند جدا شد و دیگر به هیچ خشکی ای بر روی زمین متصل نشد. اگر می خواهید درباره این جزیره و جاذبه های ماداگاسکار بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

ماداگاسکار

جدا افتادن این جزیره باعث شده که در آن گونه های جانوری و گیاهی منحصربفردی شکل بگیرد، گونه هایی که نمونه آن ها را در هیچ جای دیگر کره زمین نمی توانید پیدا کنید. این جزیره از سال ۱۸۹۶ مستعمره فرانسه شد و توانست در ژوئن ۱۹۶۰ به استقلال برسد. در این جزیره ترکیبی از فرهنگ های اندونزی، مالزی، عربی، فرانسوی، انگلیسی، پلینزی و … وجود دارند.

آب و هوای ماداگاسکار

ماداگاسکار دو فصل دارد. فصل بارش و گرم آن از نوامبر (آبان) تا آوریل (فروردین) است و فصل خنک آن مه (اردیبهشت) تا اکتبر (مهر) می باشد.

گونه های جانوری و گیاهی ماداگاسکار

۹۰ درصد جانوران و گیاهان این کشور فقط مخصوص همین جزیره هستند. نمونه هایی از حیوانات منحصربفرد این ناحیه لمورها هستند، آن ها پستاندارانی اند که  فقط از برگ و میوه های درختان تغذیه می کنند.  آفتاب پرست پلنگی هم فقط در شمال و شرق ماداگاسکار زندگی می کنند. ۸ گونه مختلف درخت بائوباب در جهان است که ۶ گونه آن فقط در ماداگاسکار رشد می کنند.

لمور

جاذبه های ماداگاسکار

پارک ملی رانومافانا  Ranomafana

پارک رانومافانا با مساحت ۱۶۱ مایل مربع در جنوب شرقی ماداگاسکار قرار دارد. این پارک در سال ۱۹۹۱ برای محافظت از گونه های جانوری و گیاهی منحصربفرد این منطقه تاسیس شد. اگر می خواهید به خوش منظره ترین قسمت این پارک بروید در سمت شرقی آن رودخانه های بسیار زیبایی وجود دارد. در این پارک حیوانات در خطر انقراض زیادی زندگی می کنند که یکی از آن ها لمور بامبوی طلایی است که غذای آن فقط جوانه های بامبوست.

پارک ملی رانومافانا

پارک ملی ماسوالا (Masoala)

پارک ماسوالا در شمال شرقی ماداگاسکار است و جنگل های بارانی زیادی دارد. ده گونه از لمورهای مختلف را می توانید در این پارک ببینید. همچنین گونه های منحصربفردی از پرندگان و خزندگان هم در این پارک وجود دارد که دیدن آن ها  بسیار جالب است، در بخشی از این پارک می توانید تفریحات آبی مثل غواصی انجام دهید.

پارک ملی ماسوالا

خیابان بائوباب ها

در غرب ماداگاسکار در دو طرف جادهای خاکی، تعدادی درختان بائوئباب را می بینید که چشم انداز بسیار زیبایی دارند و از دیدنی ترین نقاط این منطقه هستند. این درختان که بیش از ۸۰۰ سال از عمرشان می گذرد قبلا در میان جنگل های انبوه بودند ولی این جنگل ها در طی سالیان برای زمین های کشاورزی از بین رفتند.

خیابان بائوباب ها

منطقه تفریحی نوزی بی (Nosy Be)

نوزی بی، جزیره ی کوچک و از نقاط توریستی این منطقه است. در  این منطقه تفریحی، رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد و می توانید در ساحل آرامش بخش آن از دیدن مناظر آب های فیروزه ای لذت ببرید.

 فرهنگ غذایی در ماداگاسکار

غذای پایه مردم در این کشور برنج است. غذای ملی آن «رومازاوا» است، خورشتی خوشمزه که از گوشت گاو و برگ سبزیجات مختلف تهیه می شود و عطر و بویی خاص دارد. این خورشت معمولا به همراه برنج برای ناهار و شام خورده می شود. در فرهنگ غذایی ماداگاسکار فرهنگ غذایی فرانسه بسیار به چشم می آید مثلا یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه آن ها «لسوپی» است که برای تهیه آن سبزیجات مختلف را آنقدر می پزند تا غلیظ شود و در آن از گوشت گوساله استفاده می کنند، نمونه ای از این غذا در فرانسه هم وجود دارد.

رومازاوا
گشت و گذار در زیمبابوه +‌ ویدیو
گشت و گذار در زیمبابوه +‌ ویدیو
دره تودرا در مراکش+ تصویر
دره تودرا در مراکش+ تصویر
از عجیب ترین قبیله آفریقایی یعنی قبیله سورما اتیوپی دیدن کنید!
از عجیب ترین قبیله آفریقایی یعنی قبیله سورما اتیوپی دیدن کنید!
آبشار هولناک ویکتوریا + ویدیو
آبشار هولناک ویکتوریا + ویدیو