چطور از مالدیو با هزینه بسیار کم لذت ببریم؟

خود را برای سفر به مالدیو آماده کنید

بیائید لحظه ای رویاپردازی کنیم، تصور کنید در ساحل هستید، شما در ننویی توری دراز کشیده اید و بدن تان مانند عروسکی پارچه ای به این سو و آن سو می رود و نوای روح بخش موسیقی، گوش هایتان را می نوازد، نوایی که مشخص نیست از کجا می آید. گرمای لطیفی بر روی پوست تان جریان دارد، چرا که آفتاب آن را با پرتوهای طلایی زینت داده است. کمی آن طرف آب آشامیدنی فیروزه ای در طول روز و برای همیشه جاری است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مالدیو

اقامت: به جاهای محلی بروید

مطالب مرتبط:
این کارهای هیجان انگیز را در مالدیو انجام دهید
چیزهایی که قبل از سفر به مالدیو باید بدانید

ماندن در جزیره مسکونی محلی (در مقابل جزیره تحت مالکیت استراحتگاه های بزرگ) بهترین توصیه ای است که می توانم به هر کس که خواهان تجربه مالدیو بدون صرف هزینه بسیار است کنم. حدودا پنج سال قبل دولت مالدیو به محلی ها اجازه داد مهمانخانه هایی در جزایر خود تاسیس کنند که در نهایت جایگزینی برای استراحتگاه های گرانقیمت فراهم کرد و بنابراین سفر مستقل را برای مسافرانی که بودجه برایشان اهمیت دارد ممکن می سازد. تا آنجا که من دیده و جستجو کرده ام، هاستل با هزینه ۵ دلار در اینجا وجود ندارد و و نمی توانید روزانه غذایی با هزینه ۲ دلار بخورید. با این حال، مهمانخانه ها/هاستل های ساده با نرخ های شبانه مقرون به صرفه (۱۰۰-۴۰ دلار برای اتاق دونفره) در جزیره های مافوشی، هولهومیل، گورادهو، و فولیدهو وجود دارند. گرچه بازار اینها اندک است، ما چند گزینه را در TripAdvisor و Airbnb یافتیم.

کجا بمانیم: هتل آرنا بیچ در مافوشی

پس از مقداری تحقیق، تصمیم گرفتیم در هتل آرنا بیچ واقع در جزیره محلی مافوشی اقامت کنیم. گرچه این هتل بسیار گرانقیمت بود (ما هر شب ۱۲۰ دلار برای اتاق دونفره لوکس پرداخت کردیم) ما پتن هاوس بزرگ و جادار با بالکن عریض و منظره روح نوازی از دریا داشتیم. این هتل تمیز چند قدم از دریا فاصله داشت و بدون تلاش زیاد برای رسیدن به اقیانوس در آن جست و خیز کنیم. رزرو ما شامل صبحانه قاره ای دلپذیر بود که به ما انژی لازم برای تاب آوردن آفتاب را می داد. با این وجود، در بازنگری گزینه های بهتر، جدیدتر، و کمی ارزان قیمت تری در مافوشی وجود داشت که باعث شد اندکی از انتخابم پشیمان شوم. گزینه هایی مانند کانی و هتل کریستال سندز. اما هنوز هم آرنا بیچ مکانی بسیار عالی برای اقامت بود.

کشتی

 حمل و نقل: از کشتی های محلی استفاده کنید!

همانطور که در بالا گفتم، نقل و انتقال به محل اقامت شما از پایتخت مالدیو، ماله بسیار پرهزینه باشد اگر که از طریق هتل یا استراحتگاه تان ترتیب داده شده باشد. اما اگر عجله ای ندارید، می توانید با استفاده از کشتی های محلی صدها دلار در هزینه خود صرفه جویی کنید. کشتی از جزیره تا فرودگاه به ماله به ازای هر فرد تنها ۱دلار است. خوشبختانه کشتی بیشتر اوقات در دسترس است. اما کشتی ها به جزایر محلی گرچه ارزان قیمت هستند، اغلب تک تک بوده و در زمان های نامناسب و در روزهای متناوب حرکت می کنند  پس از خروج ما از مالدیو، یک کشتی محلی از مافوشی تا ماله با قیمت اندک ۱ دلار به ازای هر نفر گرفتیم- که صرفه جویی بسیاری نسبت به قایق موتوری هتل آرنا بیچ با هزینه ۱۷۵ دلار برای هر نفر بود! سواری ۱ و نیم ساعته با کشتی عمومی نسبتا راحت بود و من آن را توصیه می کنیم.

اما اگر عجله دارید و می خواهید قایق موتوری بگیرید:

اگرچه کشتی محلی عالی است، ممکن است برنامه های نامنظم آن با برنامه سفر شما منطبق نباشد. این همان اتفاقی بود که برای لیبلینگ و من رخ داد. ما در ساعت ۱۰ صبح به مالدیو رسیدیم و کشتی محلی به مقصد مافوشی تا ساعت ۲ ظهر حرکت نمی کرد. چه کار باید می کردیم؟ ما به دلیل پرواز صبح زود از سریلانکا همراه با بارهایمان بسیار خسته بودیم. خوشبختانه، تصادفا به شخص محترمی از یک شرکت تور برخورد کردیم که با قایق موتوری ظرف ۳۰ دقیقه ما را به مافوشی رساند. با بهای ۴۰ دلار برای هر نفر ما تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم. من تصویری از کارت تجاری او را در اختیار داشتم. از این طریق با او در تماس بودم!

غذای مالدیو

غذا

قبل از عزیمت به مالدیو، من لیست غذاها و آب را در فهرست استراحتگاه ها مطالعه کردم و متوجه شدم بی نهایت گرانقیمت هستند، پس شگفت زده شدم که قیمت ها در مافوشی تا چه حد بالا هستند. اما مشخص شد مانند تمام چیزهای دیگر در منطقه محلی، خوردنی های خوشمزه هزینه چندانی ندارند. غذاهای مالدیوی به طرز عجیبی مملو از غذاهای دریایی به ویژه ماهی تن هستند و هتل ما هر دو شبی که آنجا بودیم غذای دریایی را با بهای تنها ۱۲ دلار به ازای هر فرد عرضه می کرد! نارگیل رنده شده و ادویه های مختلف نیز در منوی مالدیوی به وفور یافت می شود پس حتما آنها را امتحان کنید.

اگر گزینه های دیگر ناموفق بودند و واقعا می خواهید طعم لوکس بودن را بچشید

ما متوجه شدیم که علاوه بر قابلیت رزرو گردش های شهری (ماهیگیری و غواصی) از طریق هتل ساده مان، رزرو سفرهای روزانه به جزایر تفریحی نیز ممکن است پس می توانید روی دیگر زندگی را نیز تجربه کنید. بلیط Day passes معمولا اقامت ۸ ساعته از جمله حمل و نقل به استراحتگاه و عزیمت از آنجا و گاهی اوقات بوفه ناهار را ارائه می دهند. اگر قصد خرید این بلیط را دارید (به اعتقاد من بلیط day pass برای مکان های بسیار تفننی مانند فور سیزن ۲۰۰ دلار هزینه دارد)، می توانید چنین تجربه ای را بدون صرف مقدار زیادی از پس انداز خود کسب کنید.

مالدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد