محله های دبی را بشناسید

محله های مهم دبی

به طور کلی دبی از دو بخش اصلی “دیره” و “بر دبی ” تشکیل شده که رودخانه معروف خور دبی این تقسیم بندی را در دبی ایجاد کرده است. “دیره” بخش شمالی دبی است که حالت سنتی و قدیمی دارد و بازارهای محلی دبی در آنجا تشکیل می شود. “بر” بخش جنوبی دبی است که دبی مدرن در آن قسمت قرار دارد و پر از برج ها و مراکز خرید مدرن است و آن تصویری که اکثر ما از دبی به عنوان شهری با برج های بلند و امکانات فراوان داریم مربوط به بر دبی است. با الی گشت همراه باشید تا شما را با محله های مهم دبی آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره خرید ارزان در دبی
تفریحاتی در دبی که نفس را در سینه حبس می کند

محله جمیرا دبی

از محله های مسکونی محبوب دبی است که خانه های ویلایی زیادی دارد و ساکنان آن بیشتر خارجی هایی از کشورهای اروپا و آسیای شرقی هستند. خانه های ویلایی زیبای این منطقه آن را تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری دبی کرده است. این محله مسجدی معروف دارد که بسیار مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد.

جمیرا

محله بر دبی

بر دبی محله‌ای تاریخی است که بین جمیرا و خور دبی قرار گرفته است . این محله رستوران های شناور روی آب زیادی دارد که غذاهای بین المللی و محبوب در آن ها سرو می شود. در این این محله بازارهای سنتی هم برپا می شود که بسیار مورد توجه گردشگران است

محله السطوه دبی

بیشتر ساکنان محله السطوه دبی را هندی ها تشکیل می دهد و برای همین این محله پر از مغازه ها و رستوران های هندی است. بازار طلای معروف دبی در این محله است و کسانی که برای خرید طلاهای معروف دبی به این شهر می آیند حتما  از این بازار بازدید می کنند . در این محله پارچه های مرغوب هندی هم بفروش می رسد.

محله جبل علی دبی

جبل علی که قبلا از دهکده های روستایی دبی بود در سال های اخیر بسرعت رشد و پیشرفت کرده است. ابن بطوطه که از مراکز خرید معروف دبی است در این محله می باشد. علت رشد و پیشرفت جبل علی ساخت بندر جبل علی در آن بود که بزرگ ترین بندر دست ساز دنیاست

بندر جبل علی

محله دبی مارینا

دبی مارینا از محله های مدرن دبی است که مملو از آسمان خراش و برج های بلند است این محله در کنار جبل علی قرار دارد. از جاذبه های گردشگری معروف این ناحیه می توان به پارک آبی وایلد وادی اشاره کرد. دبی مارینا از مکان هایی است که مورد توجه غربی ها برای سکونت قرار گرفته است.

محله کرامه دبی

اگز به رستوران گردی علاقه دارید و دنبال رستورانی با غذاهای با کیفیت و قیمت ارزان هستید حتما به محله کرامه بیایید این محل پر از رستوران های ارازن است. در این محل ساختمان های اداری و مسکونی زیادی وجود دارد.

محله دیره دبی

دیره از محله های سنتی دبی است که در شمال این شهر واقعشده و ساختمان های اداری زیادی دارد و در آن بازارهای سنتی زیادی هم برپا می شود.

دیره دبی

محله میردیف دبی

از محله های تازه تاسیس دبی است و در کنار فرودگاه بین المللی دبی قرار دارد. از مهمترین جاذبه های این محل مرکز خرید میردیف است که مجتمعی بینظیر با کلیه امکاناتی شامل مراکز تفریحی، رستوران ها و فروشگاههای مختلف می باشد.

محله بستکیه دبی

محله بستکیه از محله های قدیمی و فرهنگی دبی است که در آن می توانید کوچه های تنگ و باریک و معماری خانه های عربی قدیمی را ببینید در این محله در قدیم برای خنک کردن منازل از بادگیرها استفاده می شده که امروز بیشتر جنبه بازدیدی دارند. دلیل نامگذاری این محله به این نام این است که ثروتمندان .شهر بستک به این محله رفته و آن را ساخته بودند

محله الممزر دبی

محله ای ساحلی است  که در شمال شرقی دبی قرار دارد و به دلیل ساحلی بودن طرفداران بسیاری دارد که برای تفریح به این ناحیه می آیند.

آشنایی با «محله بالات» استانبول و خانه های تاریخی و رنگارنگش!
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان
گشت و گذار در کشور فیلیپین + ویدیو
سواحل جذاب آسیا برای گردشگری در سال ۲۰۱۶ (قسمت دوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code