محو تماشای جاذبه‌های طبیعی فرانسه شوید

نگاهی به طبیعت زیبای فرانسه

مطمئنا دلیلی قانع کننده برای این موضوع وجود دارد که نام فرانسه در فهرست بیشتر گردشگران قرار داشته و این کشور مقصد محبوبی برای گردشگری است. پاسخ این سوال بسیار ساده است، فرانسه زیباترین نقطه در جهان است. البته مناطق متعدد زیادی در گوشه و کنار دنیا بر سر کسب این عنوان با فرانسه در حال رقابت هستند اما ظرافت ها و زیبایی های بی کران این کشور در غرب اروپا از ارتفاعات آلپ گرفته تا دره پر آب و سرسبز لوری (Loire) ؛ رودهای پر شمار و مناطق ساحلی این کشور، همه و همه سبب شده اند تا فرانسه برای سال های متمادی در صدر فهرست بهترین مناطق گردشگری جهان باقی بماند. در اینجا به معرفی ۲ نقطه بسیار زیبا و دیدنی این کشور می پردازیم و قطعا شما نخواهید توانست در این مورد هیچ بحث و تردیدی داشته باشید.

castle-hill-nice

کسل هیل ، نیس (Castle Hill, Nice)

وقتی صحبت از دیدنی های ساحلی فرانسه می شود، شما نمی توانید تماشای منظره دریا از فراز کسل هیل در شهر نیس را نادیده بگیرید. در گذشته این محل به عنوان پایگاه نظامی استفاده شده و استحکاماتی در آن ساخته شده بود. امروزه اما دژ مستقر در این محل، یک جاذبه توریستی و پارک عمومی است که بسیار محبوب بوده و یکی از دیدنی های اصلی شهر به شمار می رود. در این کهندژ قدیمی شما نمائی کامل از شهر نیس داشته و همچنین می توانید بندر قدیمی آن را مشاهده کنید. در سمت دیگر این دژ نیز نمایی دیدنی از تفرجگاه  (des Anglais) در برابر گردشگران قرار می گیرد. مناظر این منطقه در هر زمانی از طول روز دیدنی بوده و  شما می توانید در هر ساعتی بین طلوع تا غروب خورشید، به این محل مراجعه کنید. در اینجا دریا  با آسمان یکی شده و درختان نخل و سواحل ماسه ای، مرز سبز و سفیدی با آبی دریا ایجاد می کنند. خانه های رنگارنگ که در زیر نور خورشید می درخشند نیز بر زیبایی چشم انداز طبیعی منطقه افزوده و شما می توانید از این منظره، کارت پستالی تهیه کرده برای دوستان تان ارسال کنید تا از دیدن شما در این محل زیبا غبطه بخورند و ترغیب شوند تا حتما به این منطقه مسافرت کنند و از زیبایی های بی بدیل آن استفاده کنند.

chateau-beynac-france

دوردون (Dordogne)

حوزه دوردون در جنوب غربی فرانسه و در حد فاصل دره سرسبز و پر آب (Loire) و کوهستان پیرنه (Pyrenees) قرار داشته و منظره آن بیشتر به رویا شباهت دارد تا واقعیت!  بخشی از این منطقه زیر کشت بوده و مزارع متعددی در آن قرار دارند و رود دوردون نیز در میان این دره جاری است. در این منطقه بیش از هزار و ۵۰۰ قلعه قدیمی قرار دارد و به همین دلیل به آن لقب سرزمین قصرها را داده اند. یکی از بهترین قصرهای باقی مانده در این محل که به قرون وسطی تعلق دارد، (Chateau Beynac) است که علی رغم گذر سال های طولانی از تاسیس آن؛ در شرایط خوبی به سر می برد. در حاشیه رود دوردون، شهرهای کوچک و زیبای متعددی قرار دارند که منظره سحرگاهی رودخانه، مزارع اطراف، شهرهای کوچک و قلعه های پوشیده شده از مه، چشم اندازی باور نکردنی و بی نهایت زیبا ایجاد می کنند، منظره ای که بیشتر شبیه سحر و جادو بوده و تصور وجود آن در دنیای حقیقی کمی دشوار است. این منطقه به دلیل ویژگی های خود همیشه به عنوان یکی از لوکیشن های فیلمبرداری محبوب در بین کارگردانان محسوب شده و یکی از مشهورترین فیلم های ساخته شده در این منطقه را می تواند فیلم (Ever After) دانست که در سال ۱۹۹۸ ساخته شده و اقتباسی از داستان مشهور سیندرلا محسوب می شود. این چشم انداز زیبا سبب می شود تا هر کسی به برازنده بودن لقب فرانسه به سرزمین زیبایی، تخیل و عشق اعتراف کند. البته یادتان باشد که زیبایی این مناظر حتی در فیلم ها هم  آن قدر ملموس نیست و شما از نزدیک می توانید این زیبایی خدادادی را دیده و پروردگار به دلیل آن همه زیبایی شکر گویید.

بهترین هتل جهان انتخاب شد
۳۰ حقیقت جالب درباره کشور اندونزی
ایستگاه بعد، موزه لوور
تعطیلاتی به یاد ماندنی در کارپاتوس یونان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code