محو تماشای پیچ نعل اسبی در آریزونا شوید

رودخانه کلرادو و خلق مناظری فوق العاده

یکی از زیبایی های طبیعی جهان که رود کلرادو بر اثر فرسایش بوجود آورده، پیچ نعل اسبی است که در شمال گرند کنیون و خارج از شهر آریزونا قرار گرفته است. در این مقاله با الی گشت همراه باشید تا با این زیبایی خلقت بیشتر آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
تاکنون از شهری با اشیای غول آسا چیزی شنیده اید؟
آمریکا را با دیدنی های جذابش بشناسید
گرند کنیون

پیچ نعل اسبی که در گذر زمان، باد و آب آن را مانند نگینی از دل این کویر اسرار آمیز در جنوب غربی آمریکا بوجود آورده است، ارزشمندترین بخش رود کلرادو است. در مسیر این رود هنرهای زیبای طبیعت و شگفتی های بسیاری را خواهید دید.

این پیچ دیدنی به ارتفاع ۳۳۰ متر را رودی به رنگ سبز زمردی احاطه کرده است که در زیر شیب تند دره ماربل (Marble Canyon) شکل گرفته است.

شاید در نگاه اول متوجه عظمت این پیچ نشوید، فقط کافیست تصور کنید که بر بام ساختمانی ۹۹ طبقه ایستاده اید و آنگاه به بزرگی و شکوه این پیچ پی خواهید برد.

گرند کنیون

حتما شنیده اید که می گویند قطرات آب دل سنگ را سوراخ میکند، نمونه ی بارز آن را اینجا خواهید دید. رودی که از آب شدن برف های ارتفاعات تغذیه می شود با گذر از سنگ های سخت و با گذشت میلیون ها سال راه خود را در میان این بیابان پیدا کرده و دره هایی بسیار دیدنی بطول صدها کیلومتر ایجاد کرده است.

دره عظیم گرند کنیون تقریبا از بخش جنوبی دره ماربل شروع می‌شود. اگر به سمت شمال بروید، در مقابل خود دریاچه پاول (به اسم پروفسور جان وسلی پاول نام‌گذاری شده است) را می‌بینید که آن هم در اثر جریان رود کلرادو به‌وجود آمده است.

یک حقیقت تلخ درباره این منطقه این است که این پیچ نعل اسبی به پایتخت خودکشی آریزونا معروف شده است زیرا کسانی که به دنبال «مرگ زیبا» هستند آن را برای پرش انتخاب می‌کنند.دسترسی به پیچ نعل اسب کار آسانی است. از جاده ۹۹ آمریکا تا آنجا چند دقیقه‌ای پیاده‌روی است ـ ۴ کیلومتری جنوب شهری کوچک به اسم پیج. از پارکینگ تا صخره‌ها کمتر از یک کیلومتر است.

پیچ نعل اسبی
غولی که در سیاتل پیدا شد! + تصویر
اولین پارک ملی جهان و جاذبه هایش
ببینید سیل چه به روز این شهر آورده است!
شهری که پر از عقاب است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code