آشنایی با مراکز خرید پراگ در جمهوری چک

بهترین مراکز خرید پراگ

پراگ یکی از مهمترین شهرهای جمهوری چک و پایتخت این کشور می باشد. سالانه مسافران زیادی به سمت این شهر می روند که هر کدام اهداف مختلفی برای سفرشان دارا هستند به طور مثال عده ای برای خرید می روند و عده ی دیگری برای تفریحات و بازدید از جاذبه های تاریخی به سمت این شهر می روند. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم به تعدادی از معروف ترین مراکز خرید پراگ نیز اشاره کنیم تا در صورتی که به این شهر رفتید بدانید برای خرید به کدام مناطق شهر پراگ در جمهوری چک باید بروید.

مراکز خرید پراگ

گالری مایسلبک | Myslbek

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به پراگ
برترین جاذبه های پراگ، پایتخت جمهوری چک
جلوه ای از تاریخ چک را در میدان قدیمی شهر پراگ ببینید

در سال ۱۹۹۶ در شهر پراگ گالری به نام مایسلبک نیز تاسیس شد که این مجموعه از ۳۰ مغازه که شامل ۱۶ بوتیک، ۲ مغاره ی کفش و بدلیجات و ۳ مغازه برای وسایل خانگی و چند رستوران نیز تشکیل شده بود. این گالری جزء یکی از بهترین مراکز خرید پراگ نیز محسوب می شود.

ساعت کار: این گالری همه روزه به غیر از یکشنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب باز است و در روزهای یکشنبه‌ از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ شب امکان رفتن به این گالری وجود دارد.

آدرس: Ovocný trh 8, 110 00 Staré Město, Czechia

myslbekمرکز خرید

مرکز خرید رز مشکی | Cerna Ruze

از دیگر مراکز خرید پراگ می توانید مرکز خرید رز مشکی نیز اشاره کرد که در دهه ۱۹۹۰ در خیابان پریکوپ نیز تاسیس شده و در آن بیش از ۵۰ مغازه و رستوران نیز فعالیت دارند.

ساعت کار: مرکز خرید رز مشکی هر روز بجز شنبه ‌ها و یکشنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب باز است و شنبه‌ ها از ساعت ۹ صبح تا ۷ شب و در روزهای یکشنبه‌ از ساعت ۱۱ صبح تا ۷ شب نیز در این شهر فعال است.

آدرس: Na Příkopě ۸۵۳/۱۲, ۱۱۰ ۰۰ Nové Město, Czechia

مرکز خرید رز مشکی

مرکز خرید خانه اسلاوی | Slovansky dun

یکی از دیگر از مراکز خرید پراگ که بسیار خوب است خانه اسلاوی نام دارد. این مجموعه ی خرید متشکل از مغازه هایی با نام های ناتیکا (Nautica)، مکس (Mexx) تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)، سروتی جینز (Cerruti Jeans) که از جمله مهمترین های آن است. علاوه بر مغازه‌ های پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و غیره می ‌توانید از منوی رستوران‌ ها یا کافه ‌های این مرکز غذاهای محلی و بین ‌المللی خوشمزه ای را انتخاب کنید و پس از خرید نیز انرژی از دست رفته خود را بدست بیاورید. همچنین این مجموعه دارای یک محوطه سرسبز، سینمای و تئاتر هم می باشد که اگر خواستید برای استفاده از آن ها به خانه اسلاوی بروید.

آدرس: Na Prikope 22, Prague 110 00, Czech Republic

slovansky-dumمرکز خرید

مرکز خرید وینوهرادی | Vinohradsky Pavilion

بازار سرپوشیده ای به نام وینوهرادی یکی دیگر از مراکز خرید پراگ است که جزء بازارهای قدیمی و محبوب مردم پراگ می باشد. قدمت این بازار از سال ۱۹۰۲ بوده این مرکز خرید به دلیل موقعیت مکانی بدی که دارد آنچنان مورد توجه همگان قرار نگرفت، اما زمانی که به آن بروید هر آنچه که لازم داشته باشید تا می توانید بخرید.

ساعت کار: مرکز خرید وینوهرادی همه روزه به غیر از یکشنبه ها از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۹ شب نیز فعال است و یکشنبه ‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۸ شب می توانید برای خرید به آن بروید.

آدرس: Vinohradská ۱۲۰۰/۵۰, ۱۲۰ ۰۰ Vinohrady, Czechia

Vinohradsky-Pavilionمرکز خرید

پالادیوم | Palladium

یکی از بزرگترین و مدرن ترین مراکز خرید پراگ پالادیوم است که به دلیل معماری خاص آن و برندهای فوق العاده و مطرحی که در آن به فروش می رسد بسیار مورد توجه مسافران و همچنین اهالی پراگ نیز قرار دارد. این مرکز خرید دارای ۵ طبقه می باشد و همچنین شامل ۱۷۰ مغازه و ۳۰ رستوران و کافه می باشد. از ویژگی‌های خوب این مرکز خرید دسترسی راحت به آن به کمک انواع وسایل حمل و نقل عمومی است. از جمله امکانات این مرکز خرید می ‌توان به پارکینگ مجموعه اشاره کرد که گنجایش ۹۰۰ اتومبیل را دارد و امکان استفاده از آن به طور ۲۴ ساعته است. هر برندی که شما فکرش را بکنید در این فروشگاه وجود دارد و علاوه بر آن در این فروشگاه رستوران های معروف نظیر کی اف سی و مک دونالد وجود دارد با توجه به فضای دلنشینی که دارند سبب شده اند خریداران پس از خرید خود استراحتی عالی داشته باشند.

ساعت کار: فروشگاه پالادیم در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب و سه ‌شنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب باز است.

آدرس: nám. Republiky 1, 110 00 Nové Město, Czechia

Palladium مرکز خرید

مرکز خرید متروپل | Metropole Zlicin

متروپل مجموعه‌ای از مغازه‌های شیک و مدرن و سرگرمی‌های جذاب در حومه شهر پراگ است. از نکات قابل توجه این مرکز مجموعه سینماها و تئاتر، یک سوپرمارکت ۲۴ ساعته، رستوران‌ها و کافه‌ها، کتاب و مرکز فروش آلات موسیقی، و وجود انواع برندها است. متروپل دقیقا در کنار ایتسگاه متروی زلیسین (zlicin) قرار دارد.

ساعت کار: مرکز خرید متروپل در شهر پراگ هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

آدرس: Revnicka 1, Prague, Czech Republic

مرکز خرید مترو پل

فلورا | Palac Flora

از دیگر مراکز خرید پراگ فلورا نام دارد که در سال ۲۰۰۳ ساخته شده و می توان این مرکز خرید هم یکی از بزرگترین و مدرن ترین فروشگاه پراگ است. این مرکز خرید در ۴ طبقه مجموعه ‌ای از ۱۲۰ مغازه با انواع کالاها و برندهای داخلی و خارجی، فود کورت، فست فود، کافه، رستوران، سوپر مارکت و مجموعه سینما و تئاتر است. از جمله امکانات مرکز خرید فلورا نیز شامل پارکینگ، تعمیرگاه کفش، اتاق گودک و نوزاد، درمانگاه، چشم پزشکی، مرکز بازی کودکان، بانک، دفتر هواپیمایی و … است.

ساعت کار مغازه: فروشگاه فلورا هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب نیز باز است.

آدرس: Vinohradská ۲۸۲۸/۱۵۱, ۱۳۰ ۰۰ Praha 3, Czechia

Palac-Flora مرکز خرید

نووی اسمایکف | Novy Smichov

مرکز خرید شیک و فوق العاده ی دیگری که در شهر پراگ وجود دارد نامش نووی اسمایکف است. این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز سرگرمی هم در این شهر به شمار می رود و در سه طبقه طراحی شده است. برای دسترسی به آن براحتی می توانید در نزدیکی خط B متروی Andel نیز بروید و به فروشگاه نووی اسمایکف دسترسی داشته باشید. در این فروشگاه علاوه بر ۱۵۰ مغازه با کالاها و برندهای داخلی و خارجی مختلف، رستوران‌ها، کافه‌ها فود کورت و سینما مکان ‌های پرطرفدار این مجموعه هستند. همچنین یک سینمای چند بعدی هم در این فروشگاه وجود دارد که می توانید برای گذراندن اوقات فراغتتان از آن بهره ببرید.

ساعت کار: این فروشگاه در روزهای دوشنبه‌ تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب و روزهای یکشنبه‌ از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب باز است.

آدرس: Plzeňská ۸, Anděl, 150 00 Praha 5-Smíchov, Czechia

Novy-Smichov مرکز خرید

آرکادی پانکراک | Arkady Pankrac

آرکادی پانکراک یکی از مراکز خرید مدرن پراگ است که در سال ۲۰۰۸ بنا شد. این مرکز خرید ۳ طبقه با مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع مجموعه‌ای از مغازه‌های پوشاک، کفش، لوازم ورزشی، بدلیجات و برندهایی برتر دنیا نیز تشکیل شده است، همچنین علاوه بر این موارد در این فروشگاه رستوران ها و کافه های بسیار خوب و عالی هم وجود دارد که می توانید از آن ها برای رفع خستگی یا سرگرمی استفاده کنید. یکی از نکات قابل توجه آرکادی نزدیک بودن آن به ایستگاه متروی پانکراک (Pancrac) است. فروشگاه آرکادی پانکراک دارای محوطه ای برای بازی کودکان است که همین خود سبب شده این فروشگاه در بین مسافران و اهالی شهر پراگ بسیار محبوب باشد.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب.

آدرس: Na Pankráci 86, 140 00 Praha 4, Czechia

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد