بلیط هواپیما

آشنایی با بهترین مراکز خرید کپنهاگ

دانمارک از جمله کشورهای اروپایی است که پایتختی آرام و مدرن دارد. جدای از معماری های شگفت انگیز و جاذبه های دانمارک، مراکز خرید کپنهاگ است که گردشگران را به سمت خود می کشاند. اگر در کشورهای اطراف دانمارک هستید، پیشنهاد می دهیم تا برای خرید از برندهای مختلف جهان به کپنهاگ بروید. همچنین اگر در تور کپنهاگ شرکت کرده اید، از راهنمای خود بخواهید تا شما را حداقل به دیدن یکی از مراکز خرید شگفت انگیز کپنهاگ ببرد. بعضی از این مرکزهای خرید و فروشگاه ها، در نزدیکی جاذبه های گردشگری این شهر قرار گرفته اند یا اینکه خودشان، یکی از جاذبه های کپنهاگ هستند. حتی اگر قصد خرید ندارید هم پیشنهاد می دهیم تا با مراکز خرید کپنهاگ آشنا شده و در نهایت یکی را برای بازدید انتخاب کنید.

برای خواندن این مطلب، حدود ۸ دقیقه زمان نیاز دارید.

فضای درونی یکی از بهترین مراکز خرید کپنهاگ

ایلوم، اولین و یکی از قدیمی ترین مراکز خرید کپنهاگ

مطالب مرتبط:
بنای تاریخی بورس، قدیمی ترین ساختمان کپنهاگ
آشنایی با کلیسای جامع کپنهاگ
چطور از فرودگاه کپنهاگ به مرکز شهر برویم؟

ایلوم با نام انگلیسی ILLUM در واقع بازاری بود که در سال ۱۸۹۱ به عنوان یک مرکز خرید ساخته شد. این بازار تا به امروز توانسته بهترین های مد و فشن را به بازار دانمارک معرفی کند و در این زمینه حرف اول را می زند. به همین خاطر همچنان از آن به عنوان اولین مرکز خرید این شهر نام برده می شود. از خوبی های این ساختمان، قرار گیری آن در مرکز شهر و در نتیجه دسترسی آسان است. به گونه ای که شما هم به عنوان یک گردشگر خارجی که به هیچ وجه این شهر را نمی شناسید، می توانید به راحتی آن را پیدا کنید.

پیشنهاد می دهیم که خرید سوغاتی های دانمارک یا شیرینی های دانمارکی را در این مرکز خرید انجام دهید. در ساختمانی دیدنی خرید خود را انجام داده و در نهایت برای استراحت به رستوران یا کافه ای رفته تا قهوه ای سفارش دهید. تازه این رستوران و کافی شاپ روی پشت بام این ساختمان قرار گرفته است. پس از نمای شهر در بعد از ظهر لذت ببرید.

تمام ۴ طبقه مرکز خرید ایلوم را انواع برندهای دانمارکی و اسکاندیناوی پر کرده است. با این حال، به راحتی می توانید برندهای بین المللی را هم در میان آن ها تشخیص دهید. انواع لباس ها با کیفیت درجه یک و عالی و محصولات زیبایی را برای خریداران در این فروشگاه بزرگ قدیمی در نظر گرفته اند.

 • ساعات بازدید مرکز خرید ایلوم در مرکز شهر: از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰ و هر روز هفته کل این ساختمان و مغازه های آن باز است و جمعیت زیادی از خریداران و بازدید کنندگان را در آن خواهید دید.
 • آدرس: ۵۲ Østergade, København K København, 1100, Denmark
 • وبسایت ایلومillum.dk
طبقات ساختمان ایلوم، اولین و یکی از قدیمی ترین مراکز خرید کپنهاگ

ماگاسین دو نورد، ساختمانی به سبک رنسانس فرانسوی

به آن دسته از افرادی که هم به دنبال خرید و هم بازدید از بنایی شگفت انگیز تاریخی هستند، پیشنهاد می دهیم به مرکز خرید ماگاسین دو نورد یا مگاسین بروند. ماگاسین دو نورد Magasin du Nord از جمله مراکز خرید کپنهاگ است که در یک بنای تاریخی ساخته شده است. بنا و ساختمان این مکان خرید، برای مدت دو قرن خانه ماگاسین دو نورد بود. این خانه از سال ۱۸۸۹ که ساخته شد، جدای از مسکونی بودنش، بنایی شاخص و نگین شهر کپنهاگ محسوب می شد.

تصور کنید وارد خانه یا شاید هم قصری قدیمی شده اید و بیش از ۲۰۰۰ برند لباس دنیا را یکجا می بینید.

آیا در کپنهاگ به دنبال چنین جاذبه ای نیستید؟ تمام گردشگرانی که وارد این شهر اروپایی می شوند، از ماگاسین دو نورد به عنوان یک جاذبه ی گردشگری دیدن می کنند. تمام طراحی و دکوراسیون زیبای آن شما را مبهوت می کند. همچنین انواع لباس ها، اشیا و کالاهای تزئینی استفاده شده در طراحی داخلی، محصولات بهداشتی و زیبایی و چنین محصولات خاصی را در اینجا خواهید یافت.

مشهورترین شیرینی فروشی های دانمارک را به همراه رستوران ها و کافه های این شهر، در مرکز خرید ماگاسین دو نورد خواهید یافت. مکانی که نه تنها برای خرید سوغاتی های دانمارک، بلکه برای گشت و گذار و بازدید هم مناسب است.

 • ساعات بازدید از Magasin du Nord: روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب برای بازدید تمام مردم و گردشگران این شهر، باز است.
 • آدرس: ۱۳ Kongens Nytorv, Copenhagen, 1095, Denmark
ساختمان قدیمی ماگاسین و خیابان آن

فیکتوروت با ساختمانی تمام شیشه ای

یکی از بزرگترین مراکز خرید کپنهاگ که می تواند یک روز کامل شما را پر کند، مرکز خرید فیکتوروت Fisketorvet خواهد بود. این مرکز خرید برای افرادی که عاشق خرید هستند، در جایگاه سوم قرار دارد. مرکز خریدی که در ظاهر ۹۳ فروشگاه دارد اما هر فروشگاه آن، دارای بخش های مختلف است. اگر خسته شده اید، آماده باشید که ۲۰ رستوران درون این ساختمان بزرگ وجود دارد و هر کدام مکانی مناسب برای استراحت است. در ضمن بهترین غذاها و شیرینی های دانمارکی را هم دارند که به عنوان میان وعده می توانید از آن ها با یک نوشیدنی عالی سفارش دهید.

پیشنهاد می دهیم که برای آشنایی بیشتر با این شهر، راهنمای سفر به کپنهاگ را بخوانید.

افرادی که به دانمارک سفر کرده اند و قصد خرید ندارند هم، بهتر است از این مرکز خرید بازدید داشته باشند. محیط شهری و ساختمان هایی با معماری مدرن و جذاب فرصت خوبی برای عکاسی و قدم زدن است. اگر زمان کافی داشتید هم پیشنهاد می دهیم دوچرخه کرایه کرده و در مسیر طویل و نارنجی رنگ دوچرخه سواران و میان ساختمان های بلند شیشه ای یا بتنی دوچرخه سواری کنید.

لابی و مجسمه ی ماهی های مرکز خرید فیکتوروت

تفریحاتی که در مرکز خرید فیکتوروت خواهید داشت

اگر به دنبال تفریح هستید و از خرید خسته اید یا اصلا قصد خرید ندارید، پیشنهاد می دهیم به یکی از ۱۴ سالن سینمای هتل بروید. چنین مرکز خریدی را در سال ۲۰۰۰ و دقیقا روبروی کانال آب مشهور کپنهاگ ساختند. قرار گیری در منطقه و گذرگاه آبی کالوبود بریگ (Kalvebod Brygge) خود یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک و پایتخت آن است. این موضوع باعث شده تا فیکتوروت به یکی از مهم ترین مراکز مد و فشن کپنهاگ تبدیل شود و جوانان را برای ۱۹ سال به سمت خود بکشاند.

یکی از مشهورترین پل هایی که برای دوچرخه سواری در اروپا ساخته اند، به نام پل دوچرخه سواری اسنیک (پل ماری) در امتداد فروشگاه فیکتوروت کشیده شده و زیبایی آن را به رخ می کشد. این پل نارنجی رنگ نه تنها برای دوچرخه سواران ساخته شده، بلکه نمایی عالی از سومین مرکز خرید کپنهاگ را به بازدید کنندگان نشان می دهد. با دوچرخه سواری روی این پل، می توانید در منطقه مدرن و صنعتی این شهر و در میان ساختمان های مدرن آن گردش کنید.

 • ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۰۸:۰۰ شب باز است و از خریداران، خانواده ها، گروه های دوستان و مهمانان استقبال می کند. این مرکز خرید در هیچ روز هفته تعطیل نیست و همواره برای ارائه انواع کالاها و اجناس آماده است.
 • آدرس: ۵۹ Kalvebod Brygge, København V København, 1560, Denmark
نمایی بالا از مسیر دوچرخه سواری نارنجی رنگ کنار مرکز خرید

فروشگاه بزرگ فیلدز

اگر به منطقه مدرن و جدید ساز کپنهاگ بروید، در میان هتل های لوکس و شیک و ساختمان های مدرن امروزی فیلدز را خواهید یافت. فروشگاه بزرگ فیلدز از مراکز خرید کپنهاگ بوده که در منطقه ارستاد (Ørestad) واقع شده و بسیار پربازدید است. این مرکز خرید را دومین مرکز خرید بزرگ این شهر می دانند و برای خرید هر کالا یا اجناسی وارد آن می شوند. ساختمان مرکز خرید فیلدز در مساحتی به اندازه ۱۱۵ هزار متر مربع قرار گرفته و بیش از ۱۵۰ مغازه و فروشگاه را در ساختمان آن خواهید یافت.

 • ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۲۰:۰۰ بدون وقفه و تعطیلی.
 • آدرس: ۱۲ Arne Jacobsens Allé, København S København, 2300, Denmark
سالن اصلی و راه پله برقی فروشگاه بزرگ فیلدز

فردریکز‌برگ سنترت، مرکز مد و فشن کپنهاگ

اگر در خیابان فالکونر شماره ۱۲ قدم بزنید، با یکی از مراکز خرید کپنهاگ روبرو می شوید. ساختمانی که از دور متوجه آن خواهید شد و در این خیابان بسیار شاخص است. در این مرکز خرید، می توانید مغازه ها و فروشگاه های برند متنوعی را پیدا کنید. مرکزی که به خاطر مد و فشن بسیار مشهور بوده و در بازدید از جاذبه های گردشگری کپنهاگ نمی شود از آن چشم پوشی کرد. چرا که شما را با دنیای جدیدی در این شهر روبرو می کند.

مرکز خرید فردریکز‌برگ سنترت Frederiksberg Centret که برای اولین بار در ۱۹۹۶ افتتاح شد و امروزه در آن حدود ۹۰ مغازه متفاوت را خواهید دید. از خرید لباس در کپنهاگ گرفته تا خرید جواهرات، کتابفروشی ها، اسباب بازی فروشی ها و هر کالایی که تصورش را بکنید، در مرکز مد و فشن خواهید یافت. هر چند که با وجود چنین مغازه هایی اینجا برای خرید خانواده ها با کودکان و البته گردشگران هم بسیار عالیست. پس تنها جوانان را در اینجا نخواهید دید.

مغازه های برند پوشاک فردریکز-مراکز خرید کپنهاگ

ویژگی های مرکز خرید فردریکز کپنهاگ

این ساختمان بزرگ با امکاناتی که دارد، برای افرادی که به دنبال خرید تنها یک وسیله کوچک هستند یا می خواهند لباسی به سبک اسکاندیناوی به کمد لباسشان اضافه کنند، فوق العاده است.

ساعات بازدید از مرکز خرید فردریکس‌برگ سنترت: از ۱۰ صبح تا ۱۹ هر روزه به جز روزهای یکشنبه و شنبه.

در آخر هفته ها، این بازار تنها تا ساعت ۱۷ بعد از ظهر باز است.

 • آدرس: ۲۱ Falkoner Alle, Frederiksberg, 2000, Denmark

خریداران شامل خانواده ها، دوستان، افرادی با حیوانات خانگی خود و حتی ویلچر سوارها را در این بازار خواهید دید که بدون محدودیت مشغول خرید هستند.

راهروهای داخل مرکز خرید فردریکز با مغازه ها

آماگر سنترت از مراکز خرید کپنهاگ

افرادی که می خواهند بیشتر از حال و هوای شهری کپنهاگ و نحوه زندگی مردم مطلع شوند، به آماگر سنترت Amager Centret بروند. در جزیره آماگر و نزدیک به ایستگاه مترو آماگربرو (Amagerbro metro station) مرکز خرید و فروشگاهی پیدا خواهید کرد که محلی است. بازاری محلی که تنها ۳۰ دقیقه تا جاذبه ی مشهور این ناحیه از شهر، یعنی کریستیانا فری تاون (Freetown Christiania) پیاده روی دارد. مطمئنا شکل و شمایل چنین بازار محلی با بزرگترین مراکز خرید کپنهاگ متفاوت خواهد بود.

نباید اینجا انتظار فروشگاه های برند و مغازه های لوکس با کالاهایی غیر دانمارکی را داشته باشید. اگر چه باز هم تک و توک چنین مغازه هایی خواهید دید اما تعداد آن ها زیاد نیست.

اطلاعات کلی آماگر کپنهاگ

گردشگرانی که می خواهند بیشتر با مردم این شهر ارتباط برقرار کنند و به دنبال محیط های صمیمی تری هستند، به اینجا می آیند. مرکز خرید محلی آکاگر سنترت تنها ۶۵ فروشگاه و مغازه دارد و در میان آن ها ۹ رستوران و کافه قرار گرفته اند. همچنین دو سوپرمارکت هم در اینجا خواهید دید که مواد غذایی مورد نیاز اهالی این منطقه را می فروشند. پس از دیدن مغازه ها و خرید می توانید در کافه های درون بازار نشسته و کمی استراحت کنید، آن هم با حال و هوایی دانمارکی!

 • ساعات بازدید از بازار: از ۱۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر که این ساعات در روز تعطیل یکشنبه ها به ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر تغییر می کند.
 • آدرس: ۳ Reberbanegade, København S København, 2300, Denmark

دسترسی به ویلچر از امکاناتی است که اینجا خواهید داشت.

خریداران در راهروهای مرکز خرید آماگر

اسپیندریت، مرکز خریدی کوچک اما شلوغ

از مراکز خرید کپنهاگ که ابتدا شاید به دلیل کوچکی آن به سراغش نروید اما مکانی بی نظیر برای خرید است، مرکز خرید اسپسندریت Spinderiet نام دارد. در این مرکز خرید می توان حدود ۵۰ مغازه و فروشگاه را یافت که به فرو لباس های متنوع از دانمارک و سراسر جهان مشغولند در میان این مغازه ها، انواع پوشاک، مغازه های کفش فروشی و البته مغازه های الکترونیکی را خواهید یافت. با داشتن چنین مغازه هایی، تبدیل به مقصدی عالی برای خرید شده است.

اگر با مترو به مرکز خرید اسپیندریت بروید، دسترسی راحتی خواهید داشت. در واقع باید خود را به ایستگاه والبای (Valby station) برسانید و یادتان باشد که این ایستگاه تنها یک ایستگاه دورتر از ایستگاه مرکزی کپنهاگ است. بنابراین حتی اگر نگران موقعیت این مرکز خرید هستید، بدانید که به راحتی می توان به آنجا رفت.

فضای استراحت در بازار اسپیندریت-مراکز خرید کپنهاگ

اطلاعات بیشتر از مرکز خرید اسپیندریت

خانواده ها و گردشگرانی که در کپنهاگ هستند برای گشت و گذاری آرام به این مرکز خرید می روند. همانند دیگر مراکز خرید کپنهاگ ساختمان مرکز خرید کوچک اسپیندریت هم فضاهایی مختص به خودش دارد. فضاهایی مانند فضاهای بیرونی، درونی، مکان هایی دنج با یک کافه یا رستوران و نواحی که بیشتر مردم محلی از آن استفاده می کنند، دارد.

 • ساعات بازدید این مرکز خرید کپنهاگ: از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۷ بعد از ظهر – در روزهای تعطیل تنها تا ساعت ۴ بعد از ظهر باز است.
 • آدرس: ۴ Bomuldsgade, Valby København, 2500, Denmark
قلعه کرونبرگ، الهام بخش شکسپیر بزرگ
قلعه کرونبرگ، الهام بخش شکسپیر بزرگ
تو شادترین پایتخت جهان چه خبره؟ + ویدیو
تو شادترین پایتخت جهان چه خبره؟ + ویدیو
دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!
دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!
تاریخ دانمارک از گذشته تا امروز
تاریخ دانمارک از گذشته تا امروز