مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی

اجاره ماشین در آفریقای جنوبی یک ضرورت است. نه تنها به خاطر اینکه ارزان تر از وسایل نقلیه محلی است، بلکه به خاطر اینکه اختیار عمل دست خودتان است و می توانید آزادانه هر زمان هرکجا که خواستید بروید. بعضی ها ممکن است نگران اجاره کردن ماشین در کشوری باشند که بالاترین آمار جرم در دنیا را دارد. با این حال، ما به مدت ۵ هفته در جاده های این کشور رانندگی کردیم و این کار را به همه توصیه می کنیم. با الی گشت همراه باشید

مطالب مرتبط:
حیات وحش بی نظیر در این دو پارک آفریقای جنوبی
چرا باید به آفریقای جنوبی سفر کرد؟
آفریقا

در اینجا به تشریح نکاتی که برای حفظ امنیت در جاده های آفریقای جنوبی لازم است می پردازیم:

  1. باک را پر نگه دارید. همیشه مراقب درجه بنزین باشید و هرجا پمپ بنزین دید باک را پر کنید. یک بار بنزین ما رو به اتمام بود و فکر می کردیم به زودی به پمپ بنزین برسیم اما بسیار دورتر از جایی بود که تصور می کردیم. اگر دوست ندارید اینجا وسط جاده بمانید همیشه حواس تان به میزان بنزین باشد. چرا که بنزین تمام کردن تبعاتی دارد و ممکن است شما را در جایی از جاه و راه گرفتار کند که هیچ انسانی تا کیلومترها دورتر به چشم نخورد و از لحاظ امنیت نیز در پایین ترین سطحی قرار داشته باشد که حتی فکر کردن به آن کاری سخت باشد چه برسد به قرار گرفتن در آن شرایط.
  2. ۲. ماشین قدیمی بهتر است. نباید در آفریقای جنوبی خیلی زرق و برق دار و شیک به نظر برسید. ماشین زیبا مساوی است با پول. اگر قرار باشد بین بی ام و و شورولت یکی را انتخاب کنید، سوار شورولت شوید. ماشین لوکس و گران قیمت شما را شاخص و پررنگ کرده و دزدان را به ربودن اتومبیل شما بیش از پیش تشویق می کند.
  3. هیچهایکر ها را سوار نکنید و به خاطر کسی توقف نکنید. خیلی از افراد محلی این حرف را به ما زدند. دزدی های زیادی از این طریق در اینجا اتفاق می افتد. کسی در جاده تظاهر می کند که ماشینش خراب شده و نیاز به کمک دارد به محض اینکه بایستید دوستانش بیرون می آیند و ماشین شما را می دزدند یا به شما دستبرد می زنند. برای هیچ کس نایستید. متاسفانه باید بگوییم در جاده های آفریقای جنوبی حس دلسوزی و کمک به هم نوع را باید کنار بگذارید، چرا که ممکن است این برانگیخته شدن احساسات برای شما بسیار گران تمام شود.
رانندگی در آفریقا
  1. درب ها را قفل کنید. همیشه حتی در حین رانندگی هم درب های ماشین را قفل کنید. ممکن است وقتی پشت چراغ قرمز ایستاده اید یا به یک تابلو توقف رسیده اید مورد دستبرد قرار بگیرید یا ماشن تان را بدزدند.

    1. شب ها رانندگی نکنید. محاسبه کنید چقدر زمان می برد که به مقصد برسید و زودتر راه بیافتید تا پیش از تاریکی به مقصد برسید. جاده های آفریقای جنوبی در شب خطرناک هستند. به دلیل سرقت های زیاد ماشین بر طبق قانون شما می توانید از چراغ های قرمز در شب عبور کنید. کمی زود بیدار شدن و به هنگام روشنی رانندگی کردن بسیار بهتر از این است که در هنگاک تاریکی شی در جاده های آفریقای جنوبی ماشین برانید.
    2. مراقب چاله ها باشید! جاده های اصلی و بزرگراه ها در آفریقای جنوبی واقعاً خوب اند. اما وقتی از جاده های اصلی به سمت شهرها و روستاهای کوچک تر می روید، راه کاملاً خراب است. گودال ها مانند دره شده اند و جاده هیچ شانه ای ندارد و مردم در جاده راه می روند و گاهی چاره ای به غیر از رفتن در چاله ندارید. به طوریکه ما تجربه افتادن ماشین مان را در این چاله های بزرگ داریم.
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور
معرفی فرودگاه بین المللی کیپ تاون
حیات وحش پارک ملی کورگر در آفریقای جنوبی + ویدیو
آنچه از آفریقای جنوبی نمی دانید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code