ماجراجویی جدید جهانگرد بریتانیایی، مستند از روسیه تا ایران

جهانگرد بریتانیایی و برنامه «از روسیه تا ایران»

لویسون وود، جهانگرد، نویسنده، عکاس و برنامه ساز بریتانیایی است. او که مدتی پیش موفق به دریافت جایزه کتاب ماجراجویانه سال برای آخرین کتابش، «پیاده‌روی در هیمالیا» شد، به زودی عازم ایران می شود. آخرین کتاب او، داستان تجربیات شخصی اش است. هیئت داوران معتقدند لویسون در کار خود بسیار موفق عمل کرده است و مفهوم سفر و مکان مسافرتی را به زیبایی ارائه می‌کند. او در حال حاضر مشغول تهیه جدیدترین سری برنامه های ماجراجویانه اش با عنوان «از روسیه تا ایران» است. در این مطلب، گزارش نائومی دانبار را درباره ی این برنامه می خوانید. با الی گشت همراه باشید.

ماجراجویی لویسون وود

چند روز پیش در حالی که داشتم کاملا بی هدف، صفحات شبکه های اجتماعی را بالا و پایین می کردم، به پستی برخوردم که حسابی هیجان زده ام کرد. لویسون وود (ماجراجو و مجری بریتانیایی) در آخرین پست اش ، ساخت چهارمین سری از برنامه تلویزیونی اش با عنوان «از روسیه تا ایران» را اعلام کرده بود.

روسیه تا ایران

اگر مثل من از طرفدارانش باشید، احتمالا ماجراجویی های قبلی اش به رود نیل، هیمالیا و اخیرا آمریکا را دنبال کردید. ۳ سری برنامه فوق العاده جذاب و دیدنی از ماجراجویی در این ۳ منطقه، که  زیبایی های بی انتهای طبیعت و رفتار دوستانه و گاهی خطرناک بومیان این مناطق را به بهترین شکل ممکن نشان می داد.

وود

در سری جدید این برنامه، لویسون ماجراجویی اش را از کرانه ی دریای سیاه در جنوب روسیه شروع می کند و بعد از آن سفرش را به سمت دامنه ی کوه های چشمگیر قفقاز با گذر از آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و داخل ایران ادامه می دهد. کشورهایی که برای دهه ها عملا برای غربی ها دور از دسترس به نظر می آمدند.

کشورهایی که لویسون قصد عبور از آن ها را دارد قسمت بزرگی از جاده ی تاریخی و با ارزش ابریشم را در گذشته شامل می شدند. شبکه ای باستانی که شرق را به غرب متصل می کرد و تجار از طریق آن به تجارت ابریشم و دیگر کالا ها می پرداختند.

مستند لویسون وود

در این برنامه، لویسون از مناظر نفس گیری عبور می کنند که شامل بیابان های وسیع، دره های عمیق و کوه های پوشیده از برف می شوند. لویسون با گذشتن از مناطق جنگی، ملاقات با شکارچیان گرگ، خانواده ی جنگنجویان داعش و ملاقات با گانگسترهای موتورسوار ایرانی، بدون شک شما را روی صندلی هایتان میخکوب می کند.

سه برنامه ی قبلی لویسون یعنی جستجو در نیل، جستجو در هیمالیا و جستجو در آمریکا، سرشار از صحنه های هیجان انگیز، فرهنگ های ستودنی و نماهای گیج کننده بودند. بدون شک سری چهارم این برنامه، بسیار دیدنی و خاص خواهد بود.

لویسون وود

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد