بلیط هواپیما

مسجد مولانا در روتردام هلند

جاذبه های شهر روتردام هلند

به دروازه اروپا، کشور گل و  زیبایی، هلند، خوش آمدید. شهر روتردام، مرکز معماری های مدرن، فستیوال های متعدد و یکی از ۱۰ شهر برتر جهان، مقصدی پیشگام و رویایی برای عاشقان هنر و معماری به شمار می آید. روتردام پس از ویرانی حاصل از جنگ جهانی دوم به سرعت روی پای خود ایستاد و امروزه صاحب بزرگترین بندر قاره اروپا است و یکی از قطب های اقتصادی این قاره به شمار می آید. روتردام شهری است که در آن، تضاد سنت و مدرنتیه در کنار هم، زیبایی آفریده است. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های روتردام بیشتر آشنا شوید.

روتردام هلند

خانه های مکعبی

مطالب مرتبط
روستای گیتورن، بهشتی در هلند که هیچ جاده ای ندارد
راهنمای سفر به هلند

روتردام هلند به معماری های خاص و نوین اش معروف است. یکی از معروف ترین نماد های این شهر، خانه های مکعبی است که توسط معمار هلندی پیت بلوم، سه دهه ی پیش طراحی و ساخته شده اند. این ساختمان ها با مفهوم دهکده ای در داخل شهر ساخته شده و هر خانه نماد یک درخت است.  مجموع این خانه های مکعبی یک جنگل را به نمایش می گذارند. این خانه های زیبا با زاویه ۴۵ درجه ساخته شده اند و یک چهارم فضای خانه ها به دلیل شکل مکعبی آن بلا استفاده هستند.

خانه ای مکعبی

مسجد مولانا

یکی دیگر از معماری های زیبای روتردام، مسجدی است که به احترام مولانا، شاعر و عارف قرن هفتم نام گذاری شده است. مسجد مولانا یکی از بزرگترین مساجد هلند است که از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرده و در ۳ طبقه ساخته شده است. معمار این بنا بریت تورمان، معمار هلندی است که با الهام از سبک معماری دوره عثمانی این بنا را ساخته است. در نظر سنجی ای مردم هلند، این بنا را به عنوان جذابترین ساختمان هلند انتخاب کردند.

مسجد مولانا

بازار هفتگی

بازار هفتگی روتردام از آن دسته بازار های محلی اروپایی است که بازدید از آن باید در لیست دیدنی هایتان قرار بگیرد. در این بازار، می توانید سبزیجات، گوشت و مرغ و غیره را به صورت تازه خریداری کنید. فضای باز و رنگارنگ این بازار، تجربه ی زیبایی از خرید به سبک اروپایی را به شما هدیه می دهد.

بازار هفتگی روتردام

جشنواره ها

روتردام هم مثل بیشتر شهرهای اروپایی برگزار کننده جشنواره های معروف و متعددی است. یکی از زیباترین جشنواره های این شهر که شباهت بسیاری به جشن رنگ هندوستان دارد جشنواره بهار  (spring festival) نام دارد. این جشنواره هر ساله در ماه مارس برگزار می شود و مردم با پاشیدن رنگ به یکدیگر رسیدن بهار را جشن می گیرند.

دو جشنواره ی موسیقی کینگزدی (Kingsday Festival) و جشنواره ی موسیقی و هنر متل موزایک  (Motel Mozaique) که در ماه آوریل برگزار می شود محل هنرنمایی اهالی موسیقی و هنر است.

۳۰ آگوست ۲۰۱۵ روتردام میزبان مسابقات فرمول ۱ بود که دوستداران این رقابت ها را از سراسر دنیا به خود جذب کرد.

فستیوال

با توجه به آب و هوای سرد و اغلب بارانی روتردام بهترین زمان سفر به این شهر فصل بهار و تابستان است.

جاذبه های هیجان انگیز تایلند که هوش از سرتان می برد!
جاذبه های هیجان انگیز تایلند که هوش از سرتان می برد!
با ۱۰ پارک معروف دهلی آشنا شوید
با ۱۰ پارک معروف دهلی آشنا شوید
خلیج عجیب روسی بطری را به سنگریزه رنگارنگ تبدیل می کند+ تصویر
خلیج عجیب روسی بطری را به سنگریزه رنگارنگ تبدیل می کند+ تصویر
پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر
پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر