مشکل سامسونگ تمام شدنی نیست!

مشکلات سامسونگ ادامه دارد!

نابود کردن ۴.۳ میلیون گوشی گلکسی نوت ۷ که به دلیل باتری معیوب فراخوان شده اند، سبب شد صلح سبز به سامسونگ درباره این فاجعه محیط زیستی تذکرات و هشدارهایی جدی دهد. سامسونگ درباره نحوه نابودی این گوشی‌ها توضیحاتی ارائه نداده و تنها اعلام کرده است که این گوشیها تعمیر یا مجددا در دسترس قرار نمی‌گیرند. این شرکت همچنین به تازگی اعلامیه ای صادر کرد و در آن ابراز داشت: سامسونگ در روند معدوم کردن این گوشی‌ها راهکار مطمئنی را به کار برده است.

مطالب مرتبط:
اپلیکیشن ها در سفر هم به کمک ما می آیند
گردشگری مدرن
گوشی سامسونگ

صلح سبز از سامسونگ خواست راه‌ های جدیدی را برای بازیابی میزان وسیعی از فلزات و عناصر نادر خاکی که در ساخت گلکسی نوت ۷ به کار رفته اند، پیدا کند و درباره روشهای معدوم سازی، شفافیت داشته باشد. بر اساس گزارش مارکت واچ، حدود ۵۰ عنصر در نوت ۷ استفاده شده اند، اما به دلیل روشهای بازیابی ناکافی، تنها ۱۲ عنصر بازیابی می شوند. محققان آلمانی موسسه Oeko تخمین زده اند ۴.۳ میلیون گوشی نوت ۷، حاوی بیش از ۲۰ تن کبالت، بیش از یک تن تنگستن، یک تن نقره، ۱۰۰ کیلوگرم طلا و بین ۲۰ تا ۶۰ کیلوگرم پالادیم هست. گروه محیط زیستی صلح سبز همچنین براساس بیانیه ای اعلام کرد؛ این مواد قابل بازیافت هستند، اما اگر سامسونگ از آنها مجددا استفاده نکند، در نهایت به آسیب های محیط زیستی می انجامد. اگرچه بیشتر این فلزات لزوما سمی و خطرناک نیستند اما روشهای استخراج آنها در فعالیت های معدن کاری که با استفاده از جیوه و سیانید انجام می شود، آسیبهای محیط زیستی به بار آورده و امکان دارد بسیار مخرب و نابودکننده باشد.
موسسه مهندسان الکتریکی و الکترونیکی در گزارشی که در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد، تخمین زد حدود ۱۶۵ پوند مواد برای ساخت یک دستگاه تلفن هوشمند لازم است، بنابراین نابود کردن این تعداد تلفن هوشمند، هدر دادن منابع گرانبها است.
یک مشکل بزرگ در بازیابی این گوشی ها، باتری نوت ۷ است که به دستگاه وصل شده است. بنابراین در هنگام بازیافت، باتری معیوبی که در خطر ترکیدن قرار دارد باید به دقت از دستگاه منفک شود. یک مهندس حساسیت این عمل را به جراحی مغز یک بیمار تشبیه کرده که ممکن است به آتش سوزی منجر شود. جدا کردن باتری در مرحله اول، پروسه بازیابی را به میزان قابل توجهی ساده‌ تر کرده و احتمالا فراخوان کامل دستگاه را غیرضروری می کند.

با این اپلیکیشن ها زمان را در دست بگیرید!
با این اپلیکیشن ها زمان را در دست بگیرید!
با استفاده از این نرم افزار گوشی خود را تبدیل به بی‌سیم کنید
با استفاده از این نرم افزار گوشی خود را تبدیل به بی‌سیم کنید
اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر به روسیه
اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر به روسیه
نکاتی کاربردی که کاربران ویندوز ۱۰ باید بدانند!
نکاتی کاربردی که کاربران ویندوز ۱۰ باید بدانند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code