معرفی باغ جنت شیراز

باغ جنت شیراز

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شیراز که گردشگران بسیاری در سفر به این شهر منحصر بفرد از آن دیدن می کنند، باغ جنت شیراز است. در همه جای این باغ، درختان کاج و سرو به چشم می خورند و به همین دلیل در نگاه اول تشابه زیادی به باغ ارم دارد اما در واقع تفاوت فاحشی با آن دارد. در ادامه همراه الی گشت باشید و با این باغ زیبا بیشتر آشنا شوید.

باغ جنت شیراز
مطالب مرتبط:
زیباترین کاخ های ایران را بشناسید+ تصویر
معرفی موزه آبگینه تهران، موزه ای به جا مانده از دوران قاجار

شهر زیبای شیراز دارای باغ های قدیمی و نسبتا جدید بسیاری است که یکی از آنها، باغ جنت است. باغ جنت شیراز، قدمتی طولانی دارد و یکی از سنتی ترین باغ های این شهر محسوب می شود که تا حالا مورد مرمت قرار گرفته است و در واقع چیزی که ما امروزه می بینیم، با تغییرهایی نسبت به گذشته ساخته شده است.

این باغ در جنوب شهر شیراز قرار گرفته است و ۵۴ هکتار وسعت دارد که حدود ۲۷ هکتار آن برای مردم قابل استفاده و بازدید است. سابقه ی باغ جنت به دوران قاجار می رسد، در آن دوران، عمارتی از بناهای مشیر الملک در گذشته وجود داشت که متاسفانه امروزه از بین رفته است.

باغ جنت

در این باغ چه می توانیم ببینیم؟

فضای بسیار وسیع و سبزی از درختان سرو و کاج وجود دارد، سروهای بلند و زیبایی که در فواصلی مشخص قرار گرفته اند. محوطه ی این باغ تماما چمنکاری شده است و آبنماهای متعددی هم در فضای این باغ قرار داده شده است که همه ی این ها در کنار هم باعث بوجود آوردن فضایی دلنشین شده اند.

این باغ، یکی از دیدنی ترین جاذبه های شیراز است که مورد توجه مسافران است، باغی پر از منظره های روح نواز که بازدید از آن می تواند خاطره ای فراموش نشدنی برایتان بسازد.

باغ جنت در شیراز

اگر به شیراز سفر کردید توصیه می کنیم حتما باغ زیبای جنت را ببینید.

آدرس: ابتدای ورودی غربی شیراز، بلوار امیر کبیر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد