معرفی بهترین جاذبه های گردشگری سائوپائولو

جاذبه های گردشگری سائوپائولو

سائوپائولو پر جمعیت ترین ایالت کشور برزیل و بزرگترین شهر این کشور، مرکز قدرت اقتصادی برزیل هم هست. بخش بزرگ صنعت هم در این شهر قرار دارد و جالب است بدانید بیشترین آب پرتغال دنیا را این شهر تولید می کند! تعداد خانه های هنر و گالری ها، غذاهای لذیذ و جذابیت های فرهنگی و طبیعی در کنار مردمانی بسیار خونگرم و صمیمی، بخش کوچکی از جذابیت های این شهر را تشکیل می دهد. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از جاذبه های گردشگری سائوپائولو این شهر دیدنی برزیل بیشتر بدانید:

جاذبه های گردشگری سائوپائولو

موزه هنر

مطالب مرتبط:
چه چیزهایی برزیل را معروف کرده اند؟
این غذاها را فقط در برزیل می توانید میل کنید!

شاید خیابان پائولیستا را بتوان یکی از مشهورترین خیابان های برزیل دانست که در شهر سائوپائولو قرار گرفته است. این خیابان دیدنی های بسیار زیادی دارد که موزه ی هنر یکی از آنهاست. اگرچه این موزه قدمت زیادی ندارد و در سال ۱۹۶۸ باز شده است، اما مجموعه ای بزرگ از هنر غرب آمریکای لاتین، در آن نگهداری می شود. آثار هنرمندان بزرگی مثل ون گوگ، ماتیسه، رنویر، پیکاسو و مجسمه ها و تندیس هایی از دگاس، در آن نگهداری می شود و یکی از اولین موزه های هنری در سرتاسر قاره ی آمریکا است که روی هنر هنرمندان قرن بیستمی متمرکز شده است. بعد از گشت و گذار در این موزه می توانید در خیابان پائولیستا که یک خیابان شلوغ و سرزنده است شروع به گشتن کنید.

کلیسای جامع سائوپائولو (Sao Paulo Cathedral)

این کلیسای باشکوه یکی از شاهکارهای نئوگوتیک است که در آن از جزییات بسیار زیادی کمک گرفته شده است  و ساخته شدن و تکمیل آن از سال ۱۹۱۳ تا ۱۹۶۷ طول کشید. این کلیسا ظرفیت نگهداری ۸۰۰۰ نفر را در خود دارد و در منطقه ی تاریخی سائوپولو قرار گفته است که می تواند یک شروع خوب برای گشت و گذار در منطقه ی قدیمی شهر باشد.

کلیسای جامع سائوپائولو

باغ وحش سائوپائولو (São Paulo Zoo)

باغ وحش سائوپائولو یک باغ وحش بسیار بزرگ است که در جنوب شهر سائوپائولو قرار گرفته است و در آن بیشتر از ۳۲۰۰ گونه حیوان زندگی می کند. این باغ وحش بزرگ ترین باغ وحش کشور برزیل است و گونه ای ببر به نام ببر سفید در آن وجود دارد که از کمیاب ترین گونه های روی زمین است.

ساختمان اپرا (Municipal Theatre of São Paulo)

فوتبال تنها نماد برزیل نیست. یکی از سمبل های شهر سائوپائولو در دنیا، ساختمان تئاتر و اپرای آن است، ساختمانی که در سال ۱۹۱۱ تکمیل شد و جدا از جنبه ی تاریخی اش، معماری بسیار زیبایی هم دارد.  حالا ارکستر سمفونی سائوپائولو در این ساختمان برگزار می شود و خوانندگان و موسیقیدانان بین المللی زیادی در این سالن برنامه های خود را اجرا کرده اند.

ساختمان اپرا

غذای خیابانی+ صنایع دستی+ وسایل آنتیک

یکشنبه های هر هفته در خیابان پائولیستا و در اطراف موزه ی هنر، ۲ فروشگاه بسیار هیجان انگیز و دیدنی فعالیت می کنند. فضای پایین موزه تبدیل به یک فروشگاه آنتیک بزرگ می شود ودر فضای خیابان هم فروشگاه صنایع دستی برپا می شود و در همه جای آن غذای خیابانی فروخته می شود. اگر شانس این را داشتید تا در آن منطقه باشید پیشنهاد می کنیم حتما از Praça Don Orione که یک فروشگاه وسایل آنتیک است حتما دیدن کنید.

منبع: planetware.com

دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
معرفی هتل پائولیستا وال استریت سائوپائولو | ۴ ستاره
معرفی هتل پائولیستا وال استریت سائوپائولو | ۴ ستاره
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو
جاذبه های برتر شهر ریو دو ژانیرو(بخش دوم)
جاذبه های برتر شهر ریو دو ژانیرو(بخش دوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code