معرفی تندترین فلفل های دنیا

آشنایی با تندترین فلفل های دنیا

آیا شما هم از طرفداران پر و پا قرص غذاهای تند و فلفلی هستید؟ آیا فکر می کنید تحمل خوردن هر نوع فلفلی را دارید؟ به نظرتان تندترین فلفل های دنیا کدام هستند؟ آیا جرات امتحان کردن آن ها را دارید؟ در این مطلب با الی گشت تندترین فلفل های دنیا را به شما معرفی می کنیم که برخی از آن ها در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شده اند. واحد اندازه گیری اسکوویل ( Scoville Scale) برای سنجش و امتیازدهی به درجه تندی و داغی فلفل ها ایجاد شده و درجه تندی هر فلفل را مشخص می کند. در ادامه تندترین فلفل های دنیا بر اساس مقیاس اسکوویل را به شما معرفی می کنیم که هرکسی جرات و تحمل خوردنشان را ندارد. با ما همراه باشید.

فلفل ناگا موریچ

فلفل کارولینا ریپر | Carolina Reaper

مطالب مرتبط:
معرفی تندترین غذاهای تایلند
آیا جرات امتحان کردن «تندترین غذاهای دنیا» را دارید؟!
با خوردن این نودل مرگبار، ناشنوا می شوید!

این فلفل برای سال های متمادی به عنوان تندترین فلفل دنیا شناخته شده است و درجه تندی ۱۴۰۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰۰۰ واحد اسکوویل دارد. در سال ۲۰۱۳ این فلفل در کتاب رکوردهای گینس هم به عنوان تندترین فلفل دنیا ثبت شد و مجددا در سال ۲۰۱۸ هم مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که از نام این فلفل مشخص است فلفل کارولینا بومی ایالت کارولینا (کارولینای جنوبی) است و طعمی بسیار تند و آتشین دارد. فلفل کارولینا ریپر ۱۷۵ تا ۸۸۰ برابر فلفل هالوپینو تندی دارد و حتی از اسپری های فلفل هم درجه تندی بیشتری دارد! با وجودی که این فلفل در صدر لیست تندترین فلفل های دنیا قرار می گیرد اما در کمال تعجب به صورت خام هم خورده می شود.

فلفل کارولینا

فلفل اژدهای کومودو  | Komodo Dragon Pepper

دومین رتبه در لیست تندترین فلفل های دنیا متعلق به فلفل اژدهای کومودو است و فقط فلفل خورهای حرفه ای باید به این فلفل نزدیک بشوند. خاستگاه اصلی این فلفل انگلیس است و از لحاظ درجه تندی با فلفل کارولینا برابری می کند (۱۴۰۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰۰۰ واحد اسکوویل). اگر می خواهید تصویر خوبی از میزان تندی این فلفل داشته باشید باید بدانید که فلفل اژدهای کومودو ۱۷۵ تا ۸۸۰ برابر فلفل هالوپینو تندی دارد! تندی این فلفل بسیار ملایم و آرام آرام شروع می شود و به محض این که آن را گاز بزنید متوجه تندی اش نمی شوید. شاید همین موضوع باعث شود چند گاز دیگر بزنید و بعد وقتی متوجه میزان تندی این فلفل می شوید که دیگر دیر شده است! برای توصیف تندی این فلفل از اصطلاح سوزان و داغ استفاده می شود که به درستی که برازنده چنین فلفلی است.

فلفل اژدهای کومودو

فلفل عقربی موروگا ترینیداد | Trinidad Moruga Scorpion

همان طور که در نام این فلفل هم مشخص است خاستگاه اصلی آن کشور ترینیداد و توباگو است و به دلیل تندی زیاد و همین طور دم عقرب مانندش به فلفل اسکورپیون یا عقربی شهرت پیدا کرده است. درجه تندی این فلفل در تندترین حالت به ۲ میلیون واحد اسکوویل هم می رسد که به این ترتیب، از هر نوع اسپری فلفل هم تندتر است. این فلفل آنقدر تند است که کارگرانی که قصد برداشت این فلفل را دارند حتما باید از دستکش و تجهیزات محافظتی خاص استفاده کنند تا پوستشان آسیبی نبیند.

فلفل عقربی موروگا

 فلفل ۷ پات داگلا | ۷ Pot Douglah

فلفل ۷ پات داگلا بدون شک یکی از تندترین فلفل های دنیا به حساب می آید و خاستگاه آن کشور ترینیداد و توباگو در آمریکای جنوبی است. این فلفل برخلاف اکثر فلفل های تند که قرمز هستند رنگی تیره و شکلاتی دارد و طعم آن هم شیرین و فندقی است. درجه تندی این فلفل چیزی بین ۹۲۳۸۸۹ تا ۱۸۵۳۹۸۶ واحد اسکوویل است و برخی از انواع تندتر آن تا ۲ میلیون واحد اسکوویل هم رسیده اند. فلفل پات داگلا هم به صورت خام و تازه و هم به صورت پودر شده استفاده می شود و در تندترین سس های فلفل از این نوع فلفل استفاده می شود.

فلفل پات داگلا

فلفل دورست ناگا | Dorset Naga

فلفل دورست ناگا یکی از گونه های فلفل ناگا موریچ (Naga Morich) است و به دلیل تندی و طعم بسیار خوبش به ویژه در انگلستان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حقیقت بهترین بذرهای ناگا موریچ انتخاب شدند و با اصلاحاتی که روی آن ها انجام شد فلفلی به مراتب تندتر و خوش طعم تر به وجود آمد که چیزی بین طعم شیرین و گلی دارد. جالب است بدانید که هردو فلفل (دورست ناگا و ناگا موریچ) از خویشاوندان فلفل هندی تند و تیز به نام فلفل روح (ghost pepper) هستند. درجه تندی فلل دورست ناگا ۱۰۰۰۰۰۰ تا ۱۵۹۸۲۲۷ واحد اسکوویل است که در واقع، ۱۲۵ تا ۶۳۹ برابر تندی فلفل هالوپینو است.

فلفل دورست ناگا

فلفل عقربی بوچ T | Trinidad Scorpion Butch T

این فلفل یکی از نژادهای فلفل اسکورپیون ترینیداد یا فلفل عقربی است و به مدت سه سال عنوان تندترین فلفل جهان را به خود اختصاص داده بود. خاستگاه این فلفل کشور استرالیاست و درجه تندی آن حدود ۸۰۰۰۰۰ تا ۱۴۶۳۷۰۰ واحد اسکوویل است. فلفل عقربی بوچ T حدود ۱۰۰ تا ۵۸۵ برابر فلفل هالوپینو تندی دارد. این فلفل طعمی میوه ای دارد و بر خلاف سایر فلفل های سوپرتند که سیر تندی آن ها بسیار آرام و ملایم است تندی و داغی این فلفل را به سرعت متوجه می شوید.

فلفل عقربی بوچ ترینیداد

فلفل ناگا موریچ | Naga Morich

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم فلفل دورست ناگا از فلفل ناگا موریچ گرفته شده است. فلفل ناگا موریچ بومی کشور هندوستان است و به دلیل تندی اش گاهی به نام فلفل چیلی مار هم شناخته می شود. درجه تندی فلفل ناگا موریچ ۱ میلیون تا ۱٫۵ میلیون واحد اسکوویل است و طعمی شیرین، عطری گُلی و روند تندی و داغی آرام و ملایمی دارد. تندی فلفل ناگا موریچ ۱۲۵ تا ۶۰۰ برابر فلفل هالوپینو است و بدون دستکش و تجهیزات مناسب حتی به این فلفل نباید دست زد! حتی تماس پوستی با این فلفل هم داغ و سوزان است و اگر جرات خوردنش را دارید باید منتظر دردی داغ و آتشین باشید!

منبع: pepperscale.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code