بلیط هواپیما

معرفی شهر زیبای آتن در یونان

آتن

آتن پایتخت سرزمین باستانی یونان است که دارای تمدن و تاریخ کهنی می باشد.

هر قسمت از این کشور که به کشور هزار جزیره معروف است، دارای ویژگی ها و شرایط آب و هوایی خاصی می باشد. شهر آتن به خصوص از لحاظ آثار باستانی و مناظر دیدنی و زیبایی های طبیعت بسیار غنی است و بدین جهت در میان شهرهای یونان بالاترین میزان گردشگر را به خود اختصاص داده است. اگر هوس سفر به این سرزمین را در سر دارید در این مطلب همراه الی گشت باشید تا اطلاعات مفیدی را در خصوص این شهر باستانی و زیبا در اختیار شما بگذاریم.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به آتن
آتن و جاذبه هایی جهت اکتشاف یونان از میان تاریخ

آتن شهری ۳۰۰۰ ساله و پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن شهری غرب جهان می باشد. نام این شهر از کلمه  یونانی “آتنا” به معنای الهه عقل و خرد گرفته شده است. قدیمی ترین بخش آتن پلاکا نام دارد که  دارای بیش از ۵۰۰۰ سال سابقه  سکونت می باشد. این منطقه که در شمال و شرق دامنه آکروپولیس قرار گرفته است، لبالب از بناهای تاریخی نظیر مقبره ها و کلیساهای باستانی می باشد. رایج ترین و برترین نوع شناخته شده معماری یونان، معابد هستند.  یکی دیگر از فرم‌های مورد استفاده یونانی‌ها، تولوس یا معبد دوار است که بهترین نمونه اش تولوس تئودوریوس در شهر دلفی می باشد. درون آتن هشت تپه بزرگ من جمله آکروپولیس و خارج از آن کوه های پارنیتا، پندلی و هیمه توس قرار گرفته اند.

آتن با جمعیتی حدود سه میلیون و ۱۲۰ هزار نفر، در همسایگی خلیج سالونیک قرار گرفته است که خود از شهرهای بزرگ و مهم جهان به شمار می رود. سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی در شهر آتن متولد شده اند. آتن شهری زیبا، تماشایی و پر از باغ های سرسبز و پارک های دیدنی است. در آتن تقریبا تمامی خانه ها دارای بالکن های کوچکی هستند و ساکنان آنها، گلدان های کوچک شمعدانی شان را در آنجا نگهداری می کنند. خیابانهای شهر آتن عمدتاً مزین به درخت های مرکبات، بخصوص پرتقال است. آتن برای دسترسی به اغلب مراکز و محله ها از سیستم مترو بهره می برد و ترافیک و تردد زیاد در شهر آتن چاره ای جز استفاده از مترو برای شهروندان نمی گذارد. نرخ تاکسی در این شهر نسبت به سایر شهرهای اروپا ارزان تر است، اما هنگام سوار شدن مطمئن شوید که تاکسی متر آن فعال و در حال کار کردن است.

کدام دیدنی های آتن را ببینیم و لذت ببریم؟
کدام دیدنی های آتن را ببینیم و لذت ببریم؟
راز عبادتگاه های آتن
راز عبادتگاه های آتن
آتن و جاذبه هایی جهت اکتشاف یونان از میان تاریخ
آتن و جاذبه هایی جهت اکتشاف یونان از میان تاریخ
معرفی هتل ۴ ستاره فِرِش در آتن
معرفی هتل ۴ ستاره فِرِش در آتن