بلیط هواپیما

غارهای شگفت انگیز کیپ تاون در آفریقای جنوبی

آشنایی با غارهای کیپ تاون

وقتی به عکس های شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی نگاه می کنید دیواره ای کوهستانی را می بینید که مشرف بر شهر است. این کوهستان با ظاهر عجیبی که دارد کوهستان تیبل یا میز (Table Mountain) نامیده می شود و الحق که برازنده چنین نامی هم هست. جالب است بدانید که در همین کوهستان تیبل چندین غار شگفت انگیز و باورنکردنی وجود دارند که جزء جاذبه های گردشگری بی نظیر این شهر آفریقایی به حساب می آیند. برخی از آن ها انقدر کوچکند که هربار تنها یک نفر می تواند واردش شود و برخی دیگر آنقدر جادویی هستند که شما را به دنیایی سورئال و غیرواقعی می برند. اگر به طبیعت گردی و غارنوردی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم در سفر به کیپ تاون آفریقای جنوبی از یکی دوتا از این غارها دیدن کنید. برخی از آن ها به شهر بسیار نزدیکند و دسترسی به آن ها نیاز به تجهیزات و توانایی خاصی ندارد. با الی گشت همراه باشید تا با شگفت انگیزترین غارهای کیپ تاون آشنا شویم.

غارهای کانگو کیپ تاون

غار والی |  Wally’s Cave

مطالب مرتبط:
بهترین رستوران های حلال در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی
راهنمای سفر به کیپ تاون در آفریقای جنوبی
کوه تیبل، مشهورترین کوهستان در کیپ تاون

یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین غارهای کیپ تاون غاری به نام والی است. غار والی در لاینز هد یا سرِ شیر ( Lion’s Head) قرار گرفته و در سال های اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است. استقبال مردم و گردشگران از این غار به حدی زیاد بود که به دلیل رفت و آمد زیاد مردم در این مسیر خطر نابودی محیط زیست اطراف غار وجود داشت. به همین دلیل در دوره هایی مسیر دسترسی به غار بسته شد تا مسیر دوباره مورد بازسازی و احیا قرار بگیرد. یکی از بی نظیرترین ویژگی های این غار این است که وقتی از داخل غار والی به بیرون نگاه می کنید کوهستان تیبل را در قاب دهانه غار می بینید. همین ویژگی باعث محبوبیت این غار نزد عکاسان و همین طور فعالان اینستاگرامی شده است.

غار والی کیپ تاون

غار بومسلنگ | Boomslang Cave

یکی از زیباترین غارهای کیپ تاون در خلیج فالس قرار دارد و بومسلنگ نامیده می شود. این غار چشم انداز بسیار بی نظیری به کیپ تاون و دریا دارد. غار بومسلنگ بالای خلیج کالک (Kalk Bay) قرار دارد و دو ورودی دارد که یکی از آن ها مشرف به ساحل فیش هوئک و دیگری رو به خلیج کالک قرار گرفته است. راحت ترین راه برای دسترسی به غار بومسلنگ بالا رفتن از جاده بویز از ایستگاه خلیج کالک است.

غار واچمن | Watchman’s Cave

یکی دیگر از شگفت انگیزترین غارهای کیپ تاون باز هم در لاینز هد یا سر شیر کوهستان تیبل قرار دارد و به آن غار واچمن یا غار نگهبان می گویند. این غار در طرف دیگر قله قرار گرفته و چشم انداز بسیار بی نظیری به تپه سیگنال، دریا و شهر کیپ تاون دارد. غار واچمن یکی از محبوب ترین غارها برای علاقه مندان به غارنوردی و همین طور عکاسی است. هنگام طلوع و غروب خورشید منظره فوق العاده بی نظیری را می توانید از فراز این غار تماشا کنید.

غار واچمن کیپ تاون

غار وودستاک | Woodstock Cave

غار وودستاک غاری بسیار بزرگ و افقی است و یکی از بزرگ ترین دهانه های غار را در بین غارهای کیپ تاون دارد. این غار در قله شیطان و بالای منطقه وودستاک واقع شده و به همین دلیل به این اسم نامگذاری شده است. غار وودستاک تا ۵۰ متر عرضه و ۱۵ متر عمق دارد و یکی از مکان های ایده آل برای عکاسی است. در حقیقت، چیزی که این غار را شگفت انگیز می کند نه داخل غار، بلکه دهانه غار و چشم انداز بی نظیری است که به شهر و طبیعت اطراف دارد. این عوامل دست به دست هم داده اند تا غار وودستاک را به محبوب ترین غار کیپ تاون تبدیل کنند.

غار وودستاک کیپ تاون

غار پیرز | Peers Cave

آخرین مورد از غارهای کیپ تاون که به شما معرفی می کنیم غار پیرز است که چشم اندازی بی نظیری به ساحل نوردهوئک (Noordhoek) دارد. یکی از خوبی های این غار این است که دسترسی به آن آسان است و از پارکینگ سیلورماین به راحتی می توانید خود را به این غار شگفت انگیز و زیبا برسانید. مسیر پیاده روی تا غار بیشتر از ۱۵ دقیقه طول نخواهد کشید و به همین دلیل بسیاری از افراد برای پیک نیک و گذران وقت به این غار می آیند. از این غار می توانید از چشم انداز زیر پایتان لذت ببرید و چند ساعتی را دور از هیاهوی شهر در دل طبیعت بگذرانید.

غار چشم فیل | Elephant’s Eye

این غار به دلیل ظاهرش و شباهتی که با چشم فیل دارد به غار الفنت آی یا چشم فیل شهرت پیدا کرده است. در بین غارهای کیپ تاون دسترسی به این غار راحت تر است و چشم انداز بی نظیری به شهر و دریا و طبیعت اطراف دارد. بسیاری از کسانی که به کوهنوردی و طبیعت گردی علاقه مندند از منطقه حفاظت شده سیلورماین خود را به غار چشم فیل می رسانند و اندکی در آن جا استراحت می کنند. این منطقه به دلیل هوای مطبوع و خنکی که دارد بهترین انتخاب برای فرار از گرمای کیپ تاون است.

غار چشم فیل کیپ تاون

غارهای کانگو | Cango Caves

با کمی رانندگی از شهر کیپ تاون به بزرگ ترین و شگفت انگیزترین غارهای کیپ تاون خواهید رسید. غارهای کانگو آنقدر زیبا و اعجاب برانگیز هستند که واقعا ارزش رانندگی و طی این مسافت را دارند. این غارها در دامنه های کوهستان سوارتبرگ قرار دارند و جزء پرطرفدارترین غارهای کیپ تاون نزد گردشگران به حساب می آیند. این غارها بخشی از سفر جاده ای بسیار پرطرفدار گلدن روت هستند و برای بازدید از آن ها لازم است از طریق تور و راهنمایی های تورلیدر اقدام بکنید. اما مطمئن باشید به زحمتش می ارزد و وقتی وارد غارها می شوید تالارهای وسیع  و شگفت انگیزش میخکوبتان می کند.

منبع: theculturetrip.com

محبوب ترین نقاط گردشگری کیپ تاون
محبوب ترین نقاط گردشگری کیپ تاون
چگونه سفر امنی به آفریقای جنوبی داشته باشیم؟
چگونه سفر امنی به آفریقای جنوبی داشته باشیم؟
اگر می خواهید به آفریقای جنوبی سفر کنید، بخوانید!
اگر می خواهید به آفریقای جنوبی سفر کنید، بخوانید!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!