بلیط هواپیما

آشنایی با پرندگان شگفت انگیز اکوادور

پرندگان اکوادور

اکوادور کشوری بسیار زیبا و شگفت انگیز در آمریکای جنوبی است و کیتو، پایتخت این کشور است. اکوادور به دلیل جنگل های انبوه گرمسیری و شرایط جوی خاصی که دارد یکی از مقاصد محبوب برای گردشگرانی است که عاشق طبیعت و حیات وحش هستند. با این حال، اکوادور در کنار جذابیت های زیادی که دارد به خاطر پرندگان کمیاب و بی نظیرش شهرت دارد. در اکوادور حدود ۱۶۵۹ گونه پرنده کمیاب و نادر در رنگ ها، اندازه ها و شکل های مختلف زندگی می کنند. اکوادور یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای کسانی است که عاشق پرنده نگری و بررسی پرنده های کمیاب و نادر هستند. در این مطلب همراه الی گشت باشید تا با هم سری به این کشور بزنیم و با پرندگان اکوادور آشنا شویم.

پرنده توکان

کودن پاآبی | Blue-footed Booby

مطالب مرتبط:
۵ مورد از شگفت انگیزترین ویرانه های تمدن اینکا در اکوادور
۱۰ جاذبه گردشگری برتر اکوادور
همه چیز در مورد صنعت قهوه اکوادور

بوبی پا آبی که با نام های کودن یا خنگ پا آبی هم شناخته می شود یکی از پرندگان بومی اکوادور است که در جزیره Galápagos  زندگی می کند. این پرنده بامزه با ظاهر خنده داری که دارد از پرندگان کمیاب و باارزش است که در سفر به اکوادور می توانید آن ها را ببینید. این پرنده علاوه بر ظاهر جالبش رفتار قابل توجهی هم دارد. پرنده های نر برای جلب توجه ماده ها رقص مشهوری دارند که به رقص جفت یابی مشهور است! دریانوردان اسپانیایی وقتی برای اولین بار با این پرنده بامزه مواجه شدند به دلیل ظاهر و رفتارهایش نام بوبی را بر آن گذاشتند که در زبان اسپانیایی به معنای کودن و خنگ است. ظاهرا این پرنده به راحتی روی عرضه کشتی ملوانان می نشسته و آن ها می توانستند بدون هیچ دردسری آن ها را شکار کنند.

پرندگان اکوادور

فری گیت | Frigatebird

فری گیت نام پرنده ای شگفت انگیز است که در جزایر گالاپوس هم زندگی می کنند و جزء پرندگان اکوادور محسوب می شوند. جنس نر این پرنده کیسه ای بزرگ و قرمز زیر گلویش دارد که آن را به طور متناوب باد می کند. طول بال های پرنده فری گیت به بیش از ۲ متر می رسد و اگر نسبت بال به وزن پرنده را معیار قرار بدهیم بزرگ ترین بال را در بین پرندگان دارد.

پرنده فری گیت

آلباتروس موج دار | Waved Albatross

آلباتروس موج دار که به نام آلباتروس گالاپاگوس هم شهرت دارد یکی از پرندگان بومی اکوادور است. آلباتروس موج دار تنها گونه از آلباتروس هاست که در نواحی گرمسیری زندگی می کند. این پرندگان بیشتر در جزایر گالاپاگوس زندگی می کنند و سواحل این جزایر محل جفت گیری و تولید مثل آن ها محسوب می شود. این گونه های آلباتروس توانایی خارق العاده ای در پرواز دارند و می توانند ساعت ها بدون توقف پرواز کنند.

آلباتروس

عقاب هارپی |  Harpy Eagle

یکی از بزرگ ترین و قدرتمندترین پرندگان شکارچی در نیمکره غربی عقاب هارپی است. این عقاب یکی از پرندگان اکوادور به حساب می آید و در سرتاسر جنگل آمازون اکوادور دیده می شود. عقاب هارپی یکی از بزرگ ترین انواع عقاب است و گاهی عقاب هارپی آمریکایی هم نامیده می شود. معمولا نیمه بالایی بدن عقاب هارپی سیاه و نیمه پایین بدنش سفید است و طول بال هایش به بیش از ۲ متر می رسد. نام این عقاب از هارپی که یک موجود اهریمنی در افسانه های یونان باستان است گرفته شده است. عقاب هارپی پرندگانی چون طوطی، میمون ها و تنبل ها را به عنوان طعمه شکار می کند. تماشای این پرنده باابهت و قدرتمند را در سفر به اکوادور از دست ندهید.

عقاب هارپی

هوآتزین | Hoatzin

هوآتزین که به پرنده بدبو هم شهرت دارد یکی از پرندگان اکوادور است، با این حال در کشورهای برزیل و کلمبیا هم زندگی می کند. در کشور اکوادور این پرنده را می توانید در شمال شرقی جنگل های آمازون مشاهده کنید. وجه تسمیه نام این پرنده به این دلیل است که بویی شبیه کود گاوی از خود منتشر می کند و به همین دلیل به نام پرنده بدبو یا گندبو هم شناخته می شود. ظاهرا دستگاه گوارش این پرنده مانند گاوهاست و به همین دلیل این بوی عجیب را از خود متصاعد می کند. بنابراین برای دیدن این پرنده بسیار زیبا و تاج دار باید خود را آماده مواجهه با بوی بدش هم بکنید! یکی از نکات عجیب در مورد این پرنده این است که جوجه های هوآتزین روی بال های خود چنگال هایی دارند که برای بالا رفتن از درختان به آن ها کمک می کند.

هوآتزین

پنگوئن گالاپاگوس | Galapagos Penguin

اکوادور کشوری گرمسیری است و پرندگانی هم که در این کشور زندگی می کنند پرندگان مناطق گرمسیری هستند. اما جالب است بدانید که در اکوادور می توانید پنگوئن هم پیدا کنید و این پرنده ها در جزایر گالاپاگوس زندگی می کنند. پنگوئن گالاپاگوس جزء پرندگان اکوادور به حساب می آید و از نظر اندازه و کوچکی دومین پنگوئن کوچک دنیا به شمار می آید. در سفر به اکوادور در کنار تماشای پرندگان شگفت انگیز این کشور می توانید این پنگوئن های بامزه را هم در جزایر گالاپاگوس از نزدیک ببینید. ظاهرا آب خنک و دمای مساعد هوا در این جزایر امکان زندگی این پنگوئن ها را فراهم کرده است.

پنگوئن گالاپاگوس

توکان | Toucan

پرنده توکان به دلیل منقار بزرگ و رنگارنگ و پرهای رنگی و زیبایش بسیار شهرت دارد و مورد توجه است. این پرنده یکی از پرندگان اکوادور است و در جنگل های گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می کند. منقار بزرگ توکان گاهی به اندازه دو سوم کل بدنش است و به دلیل رنگ زیبا و رفتار دوستانه ای که دارد به عنوان پرنده خانگی و اهلی هم نگهداری می شود. جالب است بدانید که هنوز دلیل اندازه بزرگ منقار و همین طور رنگ زیبای این پرنده شناخته نشده است. منطقه توریستی میندو که تنها ۲ ساعت با کیتو فاصله دارد می توانید این پرنده اعجاب انگیز را از نزدیک ببینید.

منبع: theculturetrip.com

دماغ شیطان اینجاست! + تصویر
دماغ شیطان اینجاست! + تصویر
دیدن این موجودات بانمک روزتان را می سازد!
دیدن این موجودات بانمک روزتان را می سازد!
ترسناک ترین تاب دنیا شما را به آخر جهان می برد!
ترسناک ترین تاب دنیا شما را به آخر جهان می برد!
آشنایی با عجیب ترین و خاص ترین میوه های اکوادور
آشنایی با عجیب ترین و خاص ترین میوه های اکوادور