معرفی کامل کشور لائوس

کشور زیبای لائوس

لائوس یکی از زیباترین کشورهای جهان  است که در آن می توانید مناظری بهشتی را ببینید. بدون شک از لحظه ورود به این کشور شیفته آرامش، مردم مهربان و سادگی این محل می شوید. لائوس از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که در دو طرف رودخانه مکونگ قرار دارد. عبادتگاه های این کشور به همراه طبیعت بینظیر آن سفری به یاد ماندنی را برای شما می سازنند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

لائوس

آنچه باید درباره لائوس بدانید

مطالب مرتبط:
تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس
سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا

لائوس کشوری کوهستانی در جنوب شرقی آسیا است که در آن جنگل های استوایی زیادی قرار دارد. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۲، جمعیت این کشور فقیرنشین ۶/۵ میلیون نفر است. مردم به زبان رسمی لائو حرف می زنند و از واحد پول کیپ استفاده می کنند. این کشور از سمت شمال غربی با چین و میانمار، از سمت جنوب با کامبوج و از سمت غرب با تایلند همسایه است. ۵۵ درصد مردم این کشور را قوم لائو، ۱۱ درصد قوم خمو، ۸ درصد قوم همونگ و ۲۶ درصد قوم های دیگر شکل می دهند. کمونیستی بودن کشور لائوس باعث شده بود که این کشور تا سال ۱۹۸۸ به هیچ گردشگری اجازه ورود به خاک کشورش را ندهد اما با توجه به اهمیت صنعت گردشگری امروزه در تلاش است تا گردشگران خود را افزایش دهد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را داشته باشید باید از فرودگاه ایراژیا در مالزی و یا فرودگاه بانکوک به سمت این کشور سوار هواپیما شوید. ایرانی ها برای رفتن به این محل نیازی نیست که از داخل کشور ویزا تهیه کنند در خود فرودگاه لائوس برای شما ویزای بدو ورود صادر می شود.

پایتخت لائوس

وقتی به گشت و گذار در پایتخت این کشور، وین تیان بروید مدرنیته و بافت سنتی را در کنار یکدیگر می بینید. این کشور برای عاشقان طبیعت مقصدی بسیار مناسب است در روستاهای بکر و دنج آن به هر طرف که نگاه کنید رودخانه هایی خروشان و کوه هایی با عظمت می بینید که می توانید در راه های آن کوهنوردی و در غارهای اسرارآمیز آن غارنوردی کنید.  از دیگر مقاصد گردشگری پرطرفدار این کشور شهر لوانگ پرابانگ است، شهری که پر از عبادتگاه ها و بازارهای سنتی ست. این شهر در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و به عنوان بهترین شهر جنوب شرق آسیا شناخته می شود. برای رفتن به این کشور لازم نیست زیاد هزینه کنید، در این کشور رستوران هایی را پیدا می کنید که غذاهایی ایرانی پسند و ارزان سرو می کنند.

جاذبه های لائوس

رودخانه مکونگ (Mekong)

این رودخانه با طول ۴۳۵۰ کیلومتر دوازدهم رودخانه بزرگ جهان است و از کشورهای لائوس، تایلند، ویتنام و کامبوج می گذرد. رودخانه مکونگ منبع اصلی تامین آب برای مزارع کشاورزی مختلف این چهار کشور است. باران های بسیار در این ناحیه باعث می شود که مقدار آب رودخانه در ماه هایی از سال به شدت بالا بیاید.

رودخانه مکونگ

شهر ونگ وینگ (Vang Vieng)

گردشگران زیادی از شهر ونگ وینگ دیدن می کنند. برای رسیدن به این شهر زیبای توریستی اگر از پایتخت این کشور سوار ماشین شوید بعد از ۴ ساعت به این محل می رسید. تپه های سنگ آهکی این شهر بسیار معروف است و در رودخانه خروشان آن می توانید انواع تفریحات آبی را داشته باشید.

شهر ونگ وینگ

عبادتگاه پا دت لوآنگ (Pha That Luang)

این عبادتگاه در مرکز کشور لائوس قرار دارد و از باشکوه ترین عبادتگاه های این کشور است. گنبد طلایی این معبد نمایی چشم انداز و خیره کننده دارد که با دیدن آن از دور جذب این محل می شوید. قدمت این عبادتگاه به قرن ۱۶ بر می گردد، با اینکه مهاجمان سیامی این محل را در سال ۱۸۲۸ خراب کردند اما دوباره مورد بازسازی قرار گرفت.

عبادتگاه پا دت لوآنگ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد