معروف ترین غذاهای مانیلا، فیلیپین

غذاهای مانیلا، فیلیپین

شهر مانیلا، پایتخت فیلیپین، یکی از پر جمعیت ترین شهر های دنیا است. این شهر همچنین یکی از ثروتمند ترین شهرهای جنوب آسیا است که به شهر چند ملیتی هم شناخته می شود. منطقه ی اسپانیایی در شرق مانیلا، یکی از قدیمی ترین شهر های فیلیپین است که تاریخ آثار یافت شده در آن به قرن ۱۶ ام بر می گردد. در شهر سرزنده مانیلا می توانید غذاهای خوش رنگ و لعاب فیلیپینی را امتحان کنید. اگر قصد سفر به مانیلا را دارید، با الی گشت همراه باشید تا با خوشمزه ترین غذاهای مانیلا آشنا شوید.

غذاهای مانیلا

۱- هالو هالو (Halo-halo)

خیابان های مانیلا در تابستان، پر از این دسر خوشرنگ فیلیپینی می شوند. در این دسر از شیر و میوه های تازه به همراه بستنی استفاده می شود. هالو هالوی فیلیپینی با لوبیا، ژل نارگیل، سیب زمینی بنفش، میوه های تازه و بستنی تهیه می شود. این دسر به دلیل ترکیب مواد متفاوت، طعمی منحصر به فرد دارد که یا شما را عاشق خودش می کند یا از آن متنفر می شوید! در هر صورت، ظاهر این دسر آنقدری خوش رنگ و لعاب است که به یک بار امتحان کردنش می ارزد.

هالو

۲- کینیلا (Kinilaw)

این غذای ساده اما محبوب فیلیپینی از ترکیب ماهی، پیاز، سیر، زنجبیل، گوجه فرنگی و چیلی در کمی سرکه ی نارگیل و آب مرکبات درست می شود. در بعضی از مناطق، ماهی این غذا در مایعی از کرم نارگیل خوابانده می شود. در سفرتان به مانیلا حتما این غذای سوپ مانند را به صورت داغ امتحان کنید و از طعم ماهی و سبزیجات تازه ی آن لذت ببرید.

کینیلا

۳- کاره کاره (Kare-kare)

کاره کاره نوعی غذای سوپی است که از گوشت دم گاو، ترب چینی، سبزی دایکون و بادمجان در سس بادام زمینی که از گیاه آناتو و کره بادام زمینی تهیه می شود، پخته می شود. کاره کاره یکی از آن غذاهایی است که در سفرتان به فیلیپین بهتر است امتحانش کنید و این شانس را به آن بدهید که از غذاهای محبوبتان بشود! این غذای هوس برانگیز به همراه برنج و میگو سرو می شود.

کاره کاره

۴- فوژن فیلیپینی

فوژن ها، غذاهای چند ملیتی هستند. در دهه های گذشته می توانستید انواع مختلفی از این فوژن ها را در غذاهای مانیلا پیدا کنید که تمرکز آن ها بیشتر روی طعم های غربی بوده است. در حال حاضر، رستوران ها بیشتر سعی دارند تا طعمی منحصر به فرد و مطابق با ذائقه ی فیلیپینی را عرضه کنند. می توانید از خوردن یک فوژن با مواد اولیه ی مخصوص فیلیپینی مثل سس نارگیل لذت ببرید.

فوژن

۵- بوکو (Buko)

بوکو نوعی پای فیلیپینی است که تا حد زیادی به کاستارد شباهت دارد. کرم این پای کمی سنگین تر از کاستارد است و در آن از خامه استفاده نمی شود. روی این دسر شیرین، ترد و داخل آن نرم است. میزان تردی رویه ی آن یکی از ویژگی هایی است که یک بوکو ی خوب را تعریف می کند. در سفر به مانیلا می توانید بهترین نوع این دسر هیجان انگیز را در کافه ی وایلد فلور امتحان کنید.

بوکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code