معروف ترین غذاهای ویتنام

۵ غذای معروف ویتنام

کشور زیبا و رنگارنگ ویتنام، نه فقط به بازار های زیبا و پر جنب و جوش معروف است، بلکه غذاهای معروف و بسیار خوشمزه ای دارد که هر عشق غذایی را به این کشور می کشاند. غذاهای معروف ویتنامی را می توانید در گوشه و کنار ویتنام و از فروشندگان غذای خیابانی گرفته تا رستوران های لوکس پیدا کنید. استفاده از مواد اولیه تازه، یکی از رمز و رازهای خوشمزه بودن غذاهای ویتنامی است. با الی گشت همراه باشید تا با معروف ترین غذاهای ویتنام آشنا شوید.

ویتنام

۱- چاکا (Cha ca)

مطالب مرتبط:
۱۰ جاذبه دیدنی هو‌‌ شی‌‌ مین، بزرگترین شهر ویتنام!
راهنمای سفر به ویتنام

این غذا برای ویتنامی ها آنقدر خاص است که خیابانی در پایتخت این کشور به این غذا اختصاص پیدا کرده است. چاکا از تکه های ماهی سرخ شده به همراه سبزیجات، زنجبیل و سیر تهیه می شود و می توانید آن را دربیشتر غرفه های فروش غذای خیابانی پیدا کنید. چاکا لا وونگ در هانوی، یکی از بهترین مغازه های فروش این غذا است که هر زمانی به آن سر بزنید با صف طولانی طرفداران این غذا مواجه می شوید. البته خوردن این غذای خوشمزه، ارزش کمی منتظر ماندن را دارد.

چاکا

۲- کائو لائو (Cao lau)

این غذا را می شود غذایی ترکیبی از کشور های مختلف دانست. نودل های باریک آن شبیه  نودل های ژاپنی، نان های به کار رفته در آن چینی و آب گوشت و سبزیجات به کار رفته در آن خاص غذاهای ویتنامی است. این غذای خوشمزه از غذاهای سالم و پرطرفدار ویتنامی است که تمام مواد ضروری و مغذی را در یک وعده برایتان فراهم می کند. این غذا اصالتا به هوی آن در ویتنام تعلق دارد.

کائو لائو

۳- بوت چین (Bot chien)

غذای خیابانی مورد علاقه ی شهر سایگون، از غذاهایی است که هم در عصر ها و هم هنگام ظهر طرفداران زیادی دارد. خلال های خمیر با آرد برنج در ماهیتابه های بزرگی سرخ می شوند و درآخر تخم مرغ به آن ها اضافه می شود. این غذا با تکه هایی از میوه پاپایا، موسیر و پیاز، به همراه سس چیلی و سرکه ی برنج سرو می شود. این غذای پرطرفدار را می توانید در گوشه و کنار خیابان های سایگون پیدا کنید.

بوت چین

۴- گوی کوئون (Goi cuon)

اگر از امتحان کردن غذاهای چرب و سرخ شده ی ویتنامی خسته شدید، این اسپرینگ رول های سبک و سالم انتخاب بسیار خوب و خوشمزه ای هستند. این غذا با سبزیجاتی مثل کاهو، گوشت یا ماهی، لایه ای از رول برنجی و سس محبوب ویتنامی ها یعنی سس ماهی تهیه می شود. این غذای خوشمزه و سالم را بیشتر در شهر هانوی و خیابان هوآن کیم می توانید پیدا کنید.

گوی کوئون

۵- بان کوت (Banh khot)

ممکن است ترکیب پن کیک و میگو به نظرتان چندان جالب نرسد. اما این غذا یکی از خوشمز ترین و محبوب ترین غذاهای ویتنامی است که مواد اصلی آن درست مثل مواد پن کیک است. این غذا که ترکیبی از طعم شور و شیرین و بافت ترد و نرم دارد از شیر نارگیل و آرد تهیه می شود. این غذا معمولا با میگو، لوبیای سبز و سبزیجات دیگر سرو می شود. مثل بیشتر غذاهای ویتنامی، این غذا هم بدون وجود سس چیلی کامل نمی شود.

بان کوت
بهترین رستوران های پوکت برای تمامی مسافران جزیره زیبای تایلند
بهترین رستوران های پوکت برای تمامی مسافران جزیره زیبای تایلند
طعم غذاهایی متفاوت در کرواسی
طعم غذاهایی متفاوت در کرواسی
گشت و گذار خوشمزه در شهر شی آن چین + ویدیو
گشت و گذار خوشمزه در شهر شی آن چین + ویدیو
فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟
فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code