این قلعه های آلمان را هرگز فراموش نخواهید کرد

سفری به معروف‌ترین قلعه های آلمان

شما به عنوان یک گردشگر چه علاقه داشته باشید که از کاخ با شکوهی که از قرن ۱۹ به جا مانده دیدن کنید و یا بازدید از قلعه‌ای تاریخی در میان کوه ها برایتان جذاب باشد، آلمان مقصد بسیار خوبی برای شما خواهد بود. قلعه های آلمان در سراسر این کشور، به طور باشکوه و بی نظیری جا خوش کرده اند. از میان تمام جاذبه های آلمان و شهرهای توریستی آن، چندین نمونه زیبا را برایتان آورده ایم. با الی گشت همراه باشید تا به این قلعه ها سفر کنید.

قلعه شورین

قصر نوی شوان اشتاین

مطالب مرتبط:
کشف عجیب آلمانی ها: دندان های ۱۰ میلیون ساله انسان!
با امتحان این غذاهای خوشمزه، عاشق آلمان می شوید

قلعه بسیار جالبی که شبیه کارتون‌های دیزنی می‌ماند که تنها حدود یک ساعت و نیم با مونیخ فاصله دارد. این قصر که به کینگ لودویگ دوم تعلق داشت بعد از مرگ او در سال ۱۸۸۶ برای بازدید عموم افتتاح شد. بیش از ۱٫۴ میلیون نفر هر سال به این قصر می‌آیند تا از آن عکس بگیرند، معماری‌اش را کشف کنند و از منظره لذت ببرند. اطمینان پیدا کنید که قبل از اینکه از کوه جایگاه کاخ بالا بروید بلیط تهیه کنید و یک تجربه سیندرلایی با کالسکه ای که شما را به جلوی در خواهد رساند، کسب کنید.

قصر نوی شوان اشتاین

قلعه وارتبورگ

این قلعه ۹۰۰ ساله اولین قلعه های آلمان بود که در لیست جهانی یونسکو ثبت شد. در زمان زندگی این قلعه هر کدام از صاحبان آن موارد متفاوتی را به واتبورگ اضافه می کردند که منعکس کننده سبک های معماری معاصر آن زمان است؛ به طوری که بازدید کنندگان می توانند از هر جهتی که به قلعه نزدیک می‌شوند، داستان متفاوتی را شاهد باشند. وارتبورگ از این جهات نیز که زمانی مخفیگاه مارتین لوتر بوده، شناخته شده است.

قلعه وارتبورگ

قلعه هوهنزولرن یا هوهنتسولرن

یکی دیگر از قلعه‌های زیبای آلمان قلعه هوهنزولرن است که قلعه اجداد خاندان پروس است. قلعه هوهنزولرن در ارتفاع ۲۳۴ متری در بالای دره برگ هونزولرن قرار گرفته و تنها ۵۰ کیلومت از جنوب اشتوتگارت فاصله دارد. این قلعه بیش از ده قرن، میزبان برخی از افراد سرشناسی بوده که آثاری از خود به جای گذاشته اند. متعقات زیادی از این افراد در قلعه به چشم می خورد. هر سال حدود ۳۰۰ هزار توریست از آن بادید می کنند و البته این قلعه میزبان سینمای روباز و محصولای از شکسپیر است تا بتواند شما را سرگرم نگه دارد.

قلعه هوهنزولرن

کاخ نیمفنبورگ

از قلعه های آلمان می توان به نیمفنبورگ اشاره کرد که برای تجلیل از به تاج و تخت رسیدن امانوئل بایرن هیر مکس ساخته شد. این کاخ که باغ ها و معماری بسیار جذابی دارد، طولی نکشید تا محبوب حاکمان بایرنی شد و تعداد زیادی از آن ها در اینجا به دنیا آمده و از دنیا رفتند. با اینکه همه اتاق های این کاخ برای بازدید عموم استفاده نمی شود اما گردشگران زیادی به این جا می‌آیند تا از کاخ نیمفنبورگ بازدید کنند. بعد از تماشای داخل کاخ می توانید برای تنفس هوای آزاد به گشت و گذار در یکی از باغ های دیدنی این کاخ بپردازید. حتی یک اپلیکیشن نیز برای بازدید از این قلعه درست شده است که به بازدیدکنندگان اطلاعاتی در مورد کاخ ارائه می‌دهد.

کاخ نیمفنبورگ

قلعه التز

یکی از شیک‌ترین قلعه های آلمان، قلعه التز می باشد. با توجه به برجستگی های چوبی قرمز در برج های آن، دشوار است که آن را در میان جنگل های ورشم از یاد ببرید. چیزی که باعث می شود که این قلعه، خاص باشد این است که این‌جا یک خانه است؛ این قلعه  متعلق به خانواده‌ای است که از قرن ۱۲ در آن زندگی می کرده اند. معماری داخلی آن با مبلمان و وسایل اصلی قلعه همچنان حفظ شده اند. به تالار شوالیه ها توجه زیادی کنید: این تالار پر از نمادهایی با معانی متفاوت است.

قلعه التز

کاخ لیندرهوف

کاخ لیندرهوف کاخ کوچکی پر از باغ‌های رسمی زیباست. یکی از سه قلعه این مجموعه به دستور لودویگ دو ساخته شده اند. این قلعه در ابتدا به عنوان محل استراحت بعد از شکار ساخته شد که بعد از آن گسترش پیدا کرد و با باغ های زیادی تکمیل شد.

کاخ لیندرهوف

قلعه مارکسبورگ

یکی دیگر از قلعه های آلمان قلعه مارکسبورگ می باشد. شاخصه این قلعه دیوارهای سفیدش هستند که به آن یک حس هوشمندانه می دهند. در حقیقت این قلعه برای عصر خودش بسیار متفاوت بود (در سده ۱۲۰۰ ساخته شده است) و تنها قلعه به جا مانده از قرون وسطی در منطقه میانی راین می باشد. قلعه مارکسبورگ تقریبا هر روز باز می باشد و امروزه دفتر سازمان قلعه های آلمان در آن جا مستقر است. این قلعه همچنین زمانی به عنوان زندان به کار می رفته است. در اینجا شما باید با یکی از راهنمایان توری که به زبان های مختلفی از جمله انگلیسی و آلمانی وجود دارد به بازدید از قلعه بپردازید. بعد از اینکه از پله های قلعه بالا رفتید می توانید در رستوران مارکسبورک شنکه کمی استراحت کنید و از چشم اندازی خوب اطراف لذت ببرید.

قلعه مارکسبورگ

قلعه لیختن اشتاین

این قلعه کوچک از کنار صخره ای در ۸۱۷ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. اگرچه قلعه های زیادی در طول سال ها در این جا ساخته شده اند اما این قلعه در سال ۱۸۴۰ با الهام از رمان لیختن اشتاین نوشته ویلهلم هاوف ساخته شد. این قلعه مناسب کسانی است که برای چند ساعتی می خواهند از شلوغی شهرها فرار کنند زیرا با این که قلعه لیختن اشتاین یک ساعت با اشتوتگارت فاصله دارد، گردشگران زیادی به اینجا نمی آیند. به خاطر موقعیت خاص این قلعه، معمولا زمستان ها بسته می باشد، پس بهتر است قبل از اینکه بازدید خود را انجام دهید از باز بودن قلعه اطمینان حاصل کنید.

قلعه لیختن اشتاین

قلعه شورین

این قلعه بسیار مجلل لقب ورسای شمالی را به خود گرفته و حتی در جزیره مخصوص خودش واثع شده است. قلعه شورین که از قلعه های زیبای آلمان به حساب می آید، یک ساعت و نیم با هامبورگ فاصله دارد و جزو یک مجموعه بسیار خوب می باشد. در حالی که کاخی از قرن ده در این جا وجود دارد، این قلعه به اواسط قرن ۱۹ بر می گردد. از سال ۱۹۲۱ قلعه شورین به عنوان یک موزه شروع به کار کرد و امروزه به راحتی برای بازدید از آن می توانید اقدام کنید. عکس این قلعه در ابتدای مطلب آورده شده است.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد