بلیط هواپیما

معروف ترین مکان های ارواحی دنیا!

معروف ترین مکان های ارواح

در همه جای این کره ی خاکی شهرها و مکان هایی وجود دارند که اگر چه زمانی رونق داشتند اما ناگهان خالی از سکنه می شوند و به طرز عجیبی دیگر کسی در آن ها رفت و آمد نمی کند. بسیاری از مردم این مکان ها را که از معروف ترین شهرهای ارواح در جهان هستند را هم محل رفت و آمد ارواح می دانند، اگر چه بعضی ها این افکار را بیهوده می دانند ولی وقتی که به اتفاقاتی که در این شهرها می افتند نگاهی می اندازیم می بینیم که شاید چندان هم بی دلیل نباشد… الی گشت می خواهد تعدادی از این شهرها را به شما معرفی کند.

دهکده المپیک سوچی | روسیه

مطمئنا دهکده المپیک سوچی هیچ وقت معروف ترین محل برگزاری بازی های المپیک نبوده است اما به خاطر برگزاری بازی های المپیک گذشته در این شهر روسیه، تا حد زیادی سوچی در دنیا معرفی و مشهور شد. با این حال فقط ۶ ماه بیشتر از بازی های المپیک نگذشته بود که شهر تقریبا خالی شد، هتل های بزرگی که در این شهر ساخته شده بود بی استفاده ماند و ساختمان های بزرگی که میزبان تماشاچیان و ورزشکاران بود حالا در سکوت عجیبی فرو فته اند.

معروف ترین مکان های ارواح | سوچی
مطالب مرتبط:
چهره مرد ۹۵۰۰ ساله برای اولین بار نمایش داده شد
تصاویر باورنکردنی از زندگی انسان ها در سردترین نقطه زمین

البته با همه ی این اوصاف سوچی هنوز توریست های خود را دارد و مهم ترین دلیل آن همین خلوت بودن، داشتن آب و هوای معتدل و سواحل تمیز است. جالب است بدانید که یکی از گرانترین و پر هزینه ترین بازی های المپیک تاریخ هم در شهر سوچی بوده است، در هر صورت از آن جا که روسیه میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ است، این امید وجود دارد که سوچی دوباره برای بازی ها آماده شود و جانی دوباره بگیرد.

استادیوم پونتیاک سیلوردوم | دیترویت

اگر خودتان را از طرفداران واقعی معروف ترین مکان های ارواح در جهان می دانید باید به دیترویت آمریکا بروید. در این شهر نه تنها ساختمان های زیاد خالی از سکنه کم نیست بلکه حتی استادیومی هم به نام پونتیاک سیلور دوم (Pontiac Silverdome) وجود دارد که از سال ۲۰۰۲ به حال خود رها شده است. در سال ۲۰۰۹ شخصی این استادیوم را با قیمت ۵۸۳۰۰۰ دلار خرید که باعث شد تا مردم دیترویت امیدی دوباره برای توسعه و پیشرفت شهرشان پیدا کنند اما اینگونه نشد. با این حال در سال ۲۰۱۷ قرار بود که این استادیوم ارواحی تخریب شود، خوشبختانه دیترویت آنقدر جای خالی از سکنه و رها شده زیاد دارد که بتواند جوابگوی افراد ماجراجو باشد.

معروف ترین مکان های ارواح | دیترویت

جزیره وایت | انگلستان

جزیره وایت (Isle of Wight) یکی از جزایر جنوبی انگلستان است که زمانی یک شهر پرهیاهو و پر جنب و جوش بود اما حالا از آن چیزی باقی نمانده است. این شهر به داشتن گیم نت های زیادش شهرت داشت اما حالا همه ی آن ها خالی هستند و دستگاه ها به همان گونه رها شده اند چرا که بیشتر گیمرها ترجیح می دهند تا در راحتی خانه ی خودشان بازی کنند تا این که بخواهند با دستگاه های دهه ۸۰ یا ۹۰ بازی کنند.

معروف ترین رستوران این شهر هم یعنی رستوران Jolly Roger در سال ۲۰۱۲ به طور کامل بسته شد. مقامات شهر تصمیم گرفتند تا شهر را از حالت ارواح گونه بیرون بیاورند اما هنوز هم همان طور است، اگر چه چراغ گیم نت های آن خاموش شده است اما دستگاه ها هنوز روشن اند انگار که در انتظار گروه جدیدی از گیمرها هستند که هیچ وقت قرار نیست از راه برسند. ساختمان های دیگر این جزیره هم به همین صورت است و ظاهرا همینطور هم خواهند ماند.

معروف ترین مکان های ارواح | جزیره وایت

آکواریوم کلولند | اوهایو

آکواریوم کلولند (Cleveland Aquarium) یکی از معروف ترین آکواریوم های اوهایوی آمریکا در دهه ی ۵۰ تا ۷۰ میلادی بود. با این حال به طور ناگهانی و بی هیچ دلیل خاصی مردم دیگر به آن نرفتند، بلیط ها فروخته نشدند و وقتی که متوجه شدند که این آکواریوم نیاز به تغییرات اساسی دارد، آن را بستند. در سال ۱۹۸۵، تمام موجودات آبزی این آکواریوم به جای دیگری منتقل شدند و درها بسته شدند اما انگار یادشان رفته بود که آن را قفل کنند.

گروهی از افراد بی خانمان فهمیدند که درهای آن جا باز است و بنابراین آن جا را به عنوان محل زندگی شان انتخاب کردند و حتی یک زمین بازی هم در ان جا درست کردند تا کاملا احساس خانه به آن ها دست بدهد!

معروف ترین مکان های ارواح | کلولند

موزه کوسه | ژاپن

وقتی که به جایی مثل موزه کوسه ها فکر می کنیم، ایده ی خوبی برای سرگرمی به نظر می رسد جایی که در آن می توان پوسترهای زیادی از کوسه ها را دید. این موزه کوسه ها در ژاپن در گوگل ارث هم به ثبت رسیده است و به همین خاطر شاید با خیال راحت بتوانید بدون نگرانی از آن دیدن کنید.

آن چه که باید در مورد این موزه بدانید این است که اگر چه امروزه یکی از معروف ترین مکان های ارواح است و ساختمانی خالی است اما هنوز هم دیدنی است. هیچ زباله ای روی زمین وجود ندارد و تقریبا شبیه به همان دوران اوجش به نظر می رسد در صورتی که اگر چنین جایی در هر کشور دیگر دنیا بود تا حالا در و دیوارهای آن پر شده بود از نقاشی های مختلف و…

معروف ترین مکان های ارواح | موزه کوسه

کشتی دوک لنکستر | ولز

در سواحل ولز انگلستان کشتی ای به نام دوک لنکستر (Duke of Lancaster) وجود دارد که یکی از معروف ترین کشتی ها بین سال های ۱۹۵۶ تا ۱۹۷۹ بود و کشتی مسافربری برای حمل مسافرها بین سال های ۱۹۵۶ تا ۱۹۷۹ بود. وقتی که زمان بازنشستگی کشتی فرا رسید، شرکتی آن را خریداری کرد و تصمیم این بود تا کشتی برای اهداف تفریحی مرمت شود. قرار بود تا در این کشتی هتل و جاذبه های تفریحی زیادی وجود داشته باشد اما به خاطر مشکلات قانونی، این رویا به دست فراموشی سپرده شد و کشتی در دریا غرق شد.

معروف ترین مکان های ارواح | دوک

این کشتی از دهه ۱۹۸۰ میلادی در همان جا که بوده مانده است و این کشتی رامی توان یکی از بهترین نمونه های معروف ترین مکان های ارواح دانست که زمانی همه چیز داشت اما حالا هیچ چیز ندارد و در گذشته مانده است.

منبع: grunge.com

کدام کشورها پرسرعت ترین اینترنت دنیا را دارند؟
کدام کشورها پرسرعت ترین اینترنت دنیا را دارند؟
نوع جدید مومیایی هم به بازار آمد!+ تصویر
نوع جدید مومیایی هم به بازار آمد!+ تصویر
مسیرهای فوق العاده و زیبای جهان
مسیرهای فوق العاده و زیبای جهان
اوج هیجان در پارک آبی مارماریس
اوج هیجان در پارک آبی مارماریس