آیا می توانید معمای روی این سنگ قبر کانادایی را حل کنید؟

معمای عجیب روی سنگ قبر | Puzzling Gravestones

در سراسر جهان، سنت ها و فرهنگ های گوناگونی برای تدفین وجود دارد. در مصر باستان، اجساد را مومیایی می کردند و در شهرهایی آن ها در گوردخمه ها گذاشته و برای همیشه آن ها را رها می کردند. علاوه بر سنت های متفاوت، در دنیا سنگ قبرهای عجیبی نیز مشاهده می شوند که برخی مرموز و برخی شاید خنده دار باشند. مثلا در ورمونت آمریکا، سنگ قبرهایی دیده می شود که روی آن ها چیزی شبیه به پنجره گذاشته می شد (این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد). اما در این متن که الی گشت برای شما تهیه کرده، می خواهیم در مورد سنگ قبری در کانادا صحبت کنیم که با دیدن آن، باید یک معمای عجیب که روی آن نوشته شده را حل کنید. با ما همراه باشید.

معمای عجیب روی سنگ قبر

معمای عجیب دکتر بین

مطالب مرتبط:
وسط این باند فرودگاه، دو سنگ قبر وجود دارد!
۴ معمای مرموز تاریخ که هیچ وقت حل نشدند

دکتر سامودل بین، شخصی بود که در کانادا زندگی می کرد و در طول زندگی خود دوبار ازدواج کرد و دو همسر به نام های هنریتا و سوزانا داشت. زمانی که دکتر بین به فاصله ۲ سال هم همسر اول و هم همسر دوم خود را از دست داد، دست به اقدام عجیبی زد. او برای اینکه به آن ها احترام ویژه ای گذاشته باشد، تصمیم گرفت که سنگ قبر آن ها را به تفریحی اختصاص بدهد که مورد علاقه هردوی آن ها بود: حل کردن معما!

در ۱۹۸۲، او ترتیبی داد که آن ها کنار هم در قبرستان راشز (Rushes) در نزدیکی کراسهیل، ولزلی تاون شیپ در اونتاریوی کانادا دفن شوند. دکتر بین تنها یک سنگ قبر برای هر دو قرار داد. این سنگ قبر حاوی یک معمای عجیب است که برای ۸۰ سال، متخصصی رمزگشایی را درگیر خود کرده بود.

درحال حاضر یک نمونه مشابه گرانیتی از آن سنگ قبر هنوز هم در قبرستان راشز دیده می شود و متاسفانه سنگ قبر اصلی به خاطر شرایط آب و هوایی و باران های مکرر از بین رفت. این سنگ قبر حدودا ۹۰ سانتی متر ارتفاع دارد و روی آن یک انگشتی دیده می شود که به عبارت «به خانه رفته» بالای نام دو خانم اشاره می کند. زیر این دو اسم، همان معمای عجیب قرار دارد: یک جدول که روی آن ها ۲۲۵ حرف و عدد به صورت تصادفی حک شده است.

بدون شک، دکتر بین باید درخواست های زیادی مبنی بر رمزگشایی این معمای حک شده داشته باشد اما نکته عجیب این است که هرگز شخصی این درخواست را برای او نفرستاد. او در سال ۱۹۰۴، زمانی که برای تعطیلات به کوبا رفته بود از یک قایق بادبانی افتاد و غرق شد و راز این سنگ قبر را برای همیشه با خود دفن کرد.

معمای عجیب روی سنگ قبر همسر دکتر بین

رمز گشایی معمای عجیب دکتر بین

در سال ۱۹۴۷، حدودا پس از ۸۰ سال که از آن اتفاق می گذشتد، شخصی به نام جان ال هاموند که مسئول قبرستان بود (و در حال حاضر همینجا دفن شده است) توانست راز این معما را کشف کند. او از روی جدول برای خودش یک کپی تهیه کرده، به خانه برده بود و برای چندین ماه روی آن کار کرد تا در نهایت توانست معمای آن را حل کند.

برای حل این معما، باید از ستون هفتم از سمت چپ و هفتمین حرف از بالا شروع کرده و به صورت زیگ زاگ آن را بخوانید. اگر به طور صحیح این را انجام دهید، این متن را خواهید خواند:

IN MEMORIAM
HENRIETTA 1ST WIFE OF S BEAN M. D
WHO DIED 27TH SEP 1865 AGED 23 YEARS 2 MONTHS & 17 DAYS
& SUSANNA HIS 2ND WIFE
WHO DIED 27TH APRIL 1867 AGED 26 YEARS 10 MONTHS & 15 DAYS
۲ BETTER WIVES 1 MAN NEVER HAD
THEY WERE GIFTS FROM GOD BUT ARE NOW IN HEAVEN
MAY GOD HELP ME S. B. TO MEET THEM THERE

قسمت بالای قبر

معنی تحت الفظی پازل به این شرح است:

به یادِ

هانریتا، اولین همسر ساموئل اس بین

که در ۲۷ سپتامبر ۱۸۶۵ در سن ۲۳ سال و ۲ ماه و ۱۷ روزگی فوت کرد

و سوزانا همسر دوم او

که در ۲۷ آوریل ۱۸۶۵ در سن ۲۶ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روزگی فوت کرد

۲ همسر خوبی که یک مرد هرگز نداشته است

آن ها هدیه هایی از جانب خدا بودند و حالا در بهشت به سر می برند

باشد که خداوند کمک کند که به آن ها بپیوندم

سنگ قبر پازل

مشاهدات سایت TheRecord

با این حال، طبق مشاهداتی که در سال TheRecord.com به ثبت رسیده، در این پازل چند خطا نیز وجود داشته است.

یک حرف اختلاف بین دو سنگ وجود دارد. در خط ۷، ستون ۸، “D” اصلی روی نمونه مشابه به “E” تغییر یافت (همانطور که صحیح است). با این وجود، یک خطای ظاهری نیز وجود دارد: در خط ۸، ستون ۱۴، در هر دو سنگ حرف B واقع شده است که در هیچ کجای متن پازل، دیده نمی شود.

معمای عجیب سنگ قبر

معماهای دیگر

جالب است بدانید که دکتر ساموئل بین، اولین کسی نبود که روی یک سنگ قبر، معما حک کرده است.

در انتهای شرقی کلیسای سنت مری، در مونماوت ولز، سنگ قبر جان رنی، نقاش خانه ای که در سال ۱۸۳۲ درگذشت، وجود دارد. روی سنگ قبر رنی یک  پازل ۲۸۵ حرفی به سبک ادبی موشح (سبکی که اگر حرف برای مثال هر بیت را در نظر بگیریم نام شخص یا مکانی خوانده می شود) حک شده است. از H بزرگتر در مرکز مربع جمله “اینجا جان رنی خوابیده است” را می توان از هر جهت خواند. اعتقاد بر این است که رنی خودش سنگ قبر خودش را حک کرده است تا شیطان را گول زده و به راحتی به بهشت برود.

سنگ قبر جان رنی

مجددا، در کلیسای شهر سنت سالوادور، شهری اسپانیایی در اوویه‌دو، سنگ قبری وجود دارد که روی آن حروف لاتین « SILO PRNCEPS FECIT» به صورتی حک شده است که به ۲۷۰ یا ۲۰۲۴ روش مختلف (بسته به اینکه کدام منبع را معتبر می دانند) خوانده می شود.

به هر حال در حال حاضر معمای عجیب دکتر بین و یا دیگر سنگ قبرهای متفاوتی در دنیا وجود دارند که هر کدام بیانگر یک حس و حال و طرز فکر متفاوت بوده اند. نمی توان گفت که آیا آن ها دلیل خاصی برای این کار داشته اند یا خیر! شما هم اگر همچین معمای متفاوتی در چنین جای دور از تصوری دیده اید، با ما در میان بگذارید.

منبع: amusingplanet.com

  1. Avatar
    سیدداودالفتی

    بانام خدا-با تقدیر و تشکر از اطلاعات بدیع و بکرتان که با تلاش و زحمت تهیه می کنید و آنها را به هم وطنان خود اهدا می کنید.برای همیشه پیروز و موید باشید./وباتشکردیگر.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد