بلیط هواپیما

۴ معمای مرموز تاریخ که هیچ وقت حل نشدند

معماهای حل نشده جهان

انسان های کنجکاو همیشه به دنبال دانستن و دانستن هستند و معمولا تا جواب سوال هایی که در ذهن دارند را نگیرند تلاششان را ادامه می دهند. البته منظور ما کنجکاوی مثبت است! در دنیا معماها و رازهای بسیاری وجود دارد که بعضی از آن ها کشف و بعضی هنور ناشناخته اند و کسی نتوانسته آن ها را حل کند. در این نوشتار از الی گشت می خواهیم تعدادی از مرموزترین معماهای حل نشده جهان را به شما بگوییم:

معماهای حل نشده جهان

مرموزین کتاب خطی دنیا

مطالب مرتبط:
رازهای بنای باستانی استون هنج در انگلستان تمامی ندارد
کشف راز کاخ های کنوسوس یونان + تصاویر

کتابی که می خواهیم به شما معرفی کنیم ، وی نیش نام دارد که در سال ۱۹۱۲ بدست آمده است. کتابی ۲۴۰ صفحه ای که به خط عجیب و نامعلومی نوشته شده است و در آن تصاویری رازآلود از گیاهان، نمودارها و اتفاقات عجیب و غریب به نمایش گذاشته شده است. مشخص نیست چه کسی این کتاب را نوشته است اما چاپ آن این تصور را به وجود آورده که در سال های ۱۴۰۴ تا ۱۴۳۸ میلادی بوده است. چیزی که مشخص است این است که تا حالا کسی نتوانسته این کتاب را رمز گشایی کند، بعضی برای باورند که کتاب در مورد طب سنتی و قدیی گیاهی است و بعضی ها بر این باورند که این کتاب ریشه ی ماورایی دارد. این نظریه که کتاب یک شوخی باشد رد شده چون هم برای آن زمان و هم هزینه صرف شده است و همه چیز در آن با جزییات کامل نوشته شده است!

به این کتاب، لقب مرموزترین کتاب خطی دنیا را داده اند.

کتاب وی نیش

مجسه کرایپتوس

این مجسمه توسط شخصی به نام جین سنبورن طراحی شده است. روی این مجسمه، ۳ کلمه حک شده است که دقیقا مشخص نیست منظور از این کلمه ها چیست و همین موضوع باعث رمزآلود و مرموز شدن آن شده است و آن را در دسته ی معماهای حل نشده جهان قرار داده است. علاوه بر این، روی این مجسمه تعداد زیادی حروف الفبای دیوانه وار به چشم می خورد، که شاید می خواهند به ما چیزی بگویند اما تا حالا مشخص نشده است. در سال ۲۰۱۰، کلمه های ۶۴ تا ۶۹ را که در بخش NYPVTT رمز گشایی و کدگشایی شد و کلمه ی «برلین» از آن به دست آمد. این مجسمه ی عجیب در حیاط دفتر مرکزی سازمان سیا در شهر واشنگتن نگهداری می شود.

مجسه کرایپتوس

لوح فایتوس

اگر فیلم های مشهور ایندیانا جونز ماجراجو را دیده باشید، با دیدن این لوح زرد رنگ که روی آن اشکال خاص و نامفهومی کنده کاری شده است، بی اخیار یاد این فیلم ها می افتید با این تفاوت که این یکی کاملا واقعی است! طبق بررسی های باستان شناسان، مشخص شده است که قدمت این لوح به قبل از میلاد مسیح بر می گردد. این لوح در سال ۱۹۰۸ میلادی بصورت کاملا اتفاقی و توسط یک باستان شناس کشف شد و هنوز هم یکی از اصلی ترین معماهای حل نشده جهان محسوب می شود.

لوح فایتوس

سنگ نوشت شان بورف

در کشور انگلستان و در منطقه ی استافوردشایر، قطعه ای تاریخی متعلق به قرن هجدهم میلادی وجود دارد که در گوشه ای از آن سنگ نوشته ای به نام DOUOSVAVVM به چشم می خورد. تا حالا افراد زیادی مانند چارلز داروین سعی کرده اند تا این نوشته را رمز گشایی کنند اما بی نتیجه بوده و این هم به دیگر معماهای حل نشده جهان اضافه شده است.

سنگ نوشت شان بورف
پاکستان را در ۴ دقیقه تماشا کنید
پاکستان را در ۴ دقیقه تماشا کنید
از فهمیدن این که این مکان ها در ایران هستند، تعجب خواهید کرد!
از فهمیدن این که این مکان ها در ایران هستند، تعجب خواهید کرد!
محبوب ‌ترین پارک‌ های موضوعی جهان
محبوب ‌ترین پارک‌ های موضوعی جهان
وارنا یک تفریحگاه ساحلی ارزان در بلغارستان
وارنا یک تفریحگاه ساحلی ارزان در بلغارستان