کدام وسیله نقلیه برای سفرتان مناسب است؟

مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر

در دنیای امروز به همگان ثابت شده است که سفر از جمله واجبات زندگی است. صنعت گردشگری و سفر روز به روز گسترش یافته و انواع مختلفی از سفر را به وجود می آورد. در این میان ممکن است که برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر کدام وسیله نقلیه است؟! در میان وسایل حمل و نقل عمومی و سفر همانند هواپیما، قطار، ماشین سواری، تاکسی، دوچرخه، موتورسیکلت، اتوبوس و … کدام یک برای سفرتان مناسب ترین وسیله است. اینکه بهترین و مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر برای شما چه وسیله نقلیه ای است به فاکتورها و عوامل بسیاری بستگی دارد که سفر شما را تشکیل می دهد. اگر به دنبال پاسخی برای سوال مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر چیست هستید، با ما در مجله الی گشت همراه باشید تا پاسخ خود را بیابید.

رستوران های قایقی استانبول-مناسب ترین وسیله
مطالب مرتبط:
۷ مورد از عجیب ترین وسایل حمل و نقل عمومی در دنیا
راهنمای حمل و نقل در ونیز با واپورتو
سیستم حمل و نقل در تایلند چگونه است؟

هنگامی که پرواز اصلی خود را به کشور مقصدتان خریداری می کنید باید اطلاعات کلی راجع به سیستم حمل و نقل در آن کشور داشته باشید. باید بدانید که مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر به کشوری که برای بازدید واردش شده اید، چه وسایلی هستند. همچنین باید انتظارات خود را نیز بسته به وسایل نقلیه آن کشور در نظر بگیرید. به عنوان مثال، سوار اتوبوس شدن و از جنوب به شمال تایلند رفتن بسیار متفاوت تر از سوار قطارهای بولت ژاپن شدن است.

در ضمن باید از خود بپرسید که تا چه میزان می خواهید مستقل عمل کنید. همچنین سیستم حمل و نقل در کشورهای مختلف متفاوت بوده و شاید برای رسیدن به شهری کوچک نتوانید قطار یا اتوبوس سوار شوید. به عنوان نمونه بسیاری از گردشگران در مناطقی همانند نیوزیلند ترجیح می دهند که با کاروان سفر کنند در حالی که در کشوری مانند لائوس استفاده از چنین وسیله حمل و نقلی اصلا امکان پذیر نیست. جدای از تمام این موارد، هنگامی که به سفر می روید سعی کنید، مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر را انتخاب نموده و با سیستم حمل و نقل محلی آن کشور نیز جا به جا شوید. با این شیوه سفر می توانید بیشتر با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. در ضمن چنین سفری می تواند پر از هیجان و ماجراجویی باشد!

بهترین وسیله نقلیه برای سفر

اتوبوس

اتوبوس ها اولین وسیله نقلیه در هر شهری هستند و شما در هیچ سفری نمی توانید از سوار شدن به آن ها دوری کنید. بسیاری از بک پکرها برای جابه جایی بین شهرها از اتوبوس استفاده می کنند و اتوبوس مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر برای بک پکرهاست. این نوع وسیله نقلیه فراوان ترین وسیله نقلیه عمومی در بسیاری از شهرهاست. شما با قیمت های ارزان تر و اغلب با ایمنی بیشتر می توانید مسافت های طولانی را با اتوبوس بپیمایید.

شاید اتوبوس ها راحت ترین و زیباترین وسیله حمل و نقل نباشند اما شما را از نقطه ۱ به نقطه ۲ می رسانند و گاهی این موضوع تنها موردی است که شما نیاز دارید. در کشورهای پیشرفته دو نوع اتوبوس وجود دارد: اتوبوس های محلی و اتوبوس های توریستی. قطعا قیمت بلیط اتوبوس های توریستی بیشتر از مدل های معمولی است اما راحتی و امکانات بیشتری دارند. در کشورهای مختلف عموما راننده های اتوبوس محلی زبان انگلیسی نمی دانند. در نتیجه آدرس دادن به آن ها می تواند به کاری بسیار دشوار برایتان تبدیل شود.

بلیط اتوبوس تهران خرم آباد ترمینال جنوب

سفر با قطار

قطارها بسیار معرکه اند. شاید همگی ما قطار را جزو هیجان انگیز ترین و مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر بشماریم. همانند بسیاری از سیستم حمل و نقل زمینی می توانید مناظری را که از کنار آن ها می گذرید، ببینید و لذت ببرید. مکان های بسیاری برای قدم زدن در قطار وجود دارد. همچنین به دلیل تخت داشتن در کوپه های قطار می توانید سفر خود را هنگام شب ترتیب دهید و به راحتی بخوابید. از دیگر مزایایی که سفر با قطار برایتان دارد، این است که می توانید به راحتی در طول راه پاهایتان را دراز کنید. سرویس های بهداشتی قطار و ایستگاه های قطار مناسب تر از ایستگاه های اتوبوس هستند. هزینه بلیط قطار ها نیز به نسبت مناسب و گاهی ارزان تر هستند. در ضمن سفری دوستدار طبیعت خواهید داشت.

قطار مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر

پروازهای داخلی

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که بسیار لاکچری، لوکس و البته سریع سفر کنند، در نتیجه به سراغ هواپیما می روند. به غیر این، اگر در هنگام سفر، زمان و وقت برایتان بسیار اهمیت دارد، باید جاذبه ها و مکان های بسیاری را در اندک زمانی کوتاه ببینید یا برنامه سفری بسیار فشرده دارید، به سراغ پروازهای داخلی بروید. قطعا با این شرایط مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر پروازهای داخلی هستند. عموما در کشورهای خارجی قیمت بلیط هواپیما به دلیل وجود رقابت بین ایرلاین های داخلی پایین است. همچنین خریدن چنین بلیط هایی برخلاف بلیط هواپیماهای بین المللی که نیاز به مراجعه به یک آژانس مسافرتی و هواپیمایی دارد، بسیار آسان تر است. جدای از تمام این موضوعات، گاهی احساس می کنید که از سفرهای زمینی خسته شده اید و می خواهید تنها سریع خود را به مقصد رسانده و استراحت کنید. در این مواقع، مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر همان پروازهای داخلی هستند.

مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر-هواپیما

تاکسی ها و توک توک ها

زمانی که به مکان هایی همانند شهرها سفر می کنید، می بایست از سیستم حمل و نقل عمومی در ان شهر استفاده کنید. اینکه سیستم حمل و نقل عمومی چه وسیله نقلیه ای باشد، به آن شهر بستگی دارد. به عنوان مثال در بسیاری از مسیرها در سفر به هند مجبورید که توک توک سوار شوید. هر چند که یک توک توک می تواند بسیار آزار دهنده باشد اما اگر به جنبه لذت بخش و بامزه بودن آن فکر کنید، مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر به شهرهای هند را یافته اید.

اگر به دنبال ایمن ترین، راحت ترین و گاهی سریع ترین راه برای رسیدن به مقصد هستید، تاکسی ها برایتان مناسب هستند. تاکسی ها را در تمام شهرهای دنیا می توانید پیدا کنید. در مورد قیمت ها، هزینه و کرایه تاکسی بسیار اهمیت دارد. در نتیجه قبل از اینکه سوار تاکسی شوید، کرایه تاکسی را با راننده تاکسی مشخص کنید. یادتان باشد که ممکن است راننده های تاکسی کرایه ای بیش از مبلغ تاکسی متر از شما بگیرند. همچنین در بعضی شهرها، کرایه تاکسی برایتان هزینه زیادی خواهد داشت با این حال تاکسی جزو مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر است.

مسابقه توک توک-سفر با توک توک و تاکسی

کاروان ها و ون های مسافرتی

سفر به بسیاری از مسیرها با کاروان و ون های مسافرتی بسیار راحت تر است. اگر قصد سفر به درون طبیعت را دارید، جایی که هیچ وسیله حمل و نقل عمومی برای رفتن به آن جاده ها وجود ندارد، کاروان و ون مسافرتی بهترین گزینه است. هر چند که بیشتر افراد چنین وسیله نقلیه ای ندارند اما می توانید با افرادی که کاروان ها و ون های مسافرتی دارند همسفر شوید. حتی بسیاری از کاروان ها و ون های مسافرتی تورهای گردشگری و طبیعت گردی برگزار می کنند و تا تعداد محدودی را با خود همراه می کنند. سفرهای شخصی با ماشین شخصی همانند کاروان ها و ون های مسافرتی به شما احساس استقلال بیشتری می دهد. هر زمان که بخواهید به راه خود ادامه می دهید، مسیرها و مقصدها را خودتان انتخاب می کنید. هر زمان که بخواهید می توانید استراحت کنید و دست از سفر بکشید. هر چند این مزایا کاروان ها و ون های مسافرتی را جزو مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر به شمار می آورد اما باید به مصرف سوخت و هزینه سوخت آن نیز توجه داشته باشید.

سفر با ماشین های کاروان

تورهای سازمان یافته

گاهی بهترین و راحت ترین سفر برای برخی از افراد، سفری است که با تورهای سازمان یافته انجام می شود. در بعضی از این تورها، یک اتوبوس از ابتدا تا انتهای سفر شما و گروهتان را به هر جایی که بخواهید می برد و شما نیازی به عوض کردن وسیله نقلیه ندارید. همچنین با افرادی همسفر شده اید که علاقه مندی هایی همانند علاقه مندی های شما دارند. در این تورها محل اقامت و هتل مشخص شده است. در تورهای خارج کشور حتی هزینه ترانسفر فرودگاهی برایتان محاسبه شده و یا تخفیفاتی از این قبیل برایتان در نظر گرفته شده است. پس در تورهای گردشگری دیگر دغدغه ای برای پیدا کردن مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر ندارید. بلکه خود آژانس مربوطه از قبل تمام این موارد را برایتان تعیین نموده است و شما را به دیدن تمام جاذبه های گردشگری گفته شده درون برنامه تور می برد.

تور اتوبوسی-مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر

قایق ها

در کل اگر بخواهید که به دیدن جزایر بهشتی و محصور شده در دریا بروید، گاهی مجبور می شوید که قایق سوار شوید. بسیاری از جزایر زیبای تایلند و مالزی، یا جزایر استرالیا، جزایر اطراف دریای کارائیب یا حتی همین جزایر کوچک خلیج فارس نیاز به وسیله ای به نام قایق دارید. هزینه حمل و نقل با قایق بسته به نوع قایق و کشوری که در آن هستید متفاوت است. به عنوان نمونه بسیاری از قایق های سنتی در کشورهایی همانند دبی یا هند کرایه های ارزانی برای حمل و نقل دارند. اما اگر از آن ها با اهداف گردشگری استفاده شود و مدت زمان زیادی را با آن ها به گشت و گذار بگذرانید و در تورهای کروز یا قایقی شرکت کنید، قطعا هزینه بیشتری می بایست بپردازید. سفر با قایق در اکثر موارد سفری ایمن است. برای سپری کردن مسیرهای نزدیک قایق های کوچک جزو مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر محسوب می شوند.

منبع: gapyear.com

چطور از فرودگاه بنگلور هند به مرکز شهر برویم؟
متروسواری در شانگهای
چطور از فرودگاه بیلبائو اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code