۱۰ مکان شگفت انگیز که کسی از وجودشان خبر ندارد!

مکان های فوق العاده و ناشناخته در دنیا

وقتی تصمیم می گیرید عازم سفری به یاد ماندنی شوید، کاملا طبیعی است که برای انتخاب نقطۀ موردنظرتان به یک فهرست کلیشه ای گردشگری مراجعه کنید. ولی این گوهرهای پنهان به طور قطع نظرتان را در مورد زیباترین نقاط جهان کاملا تغییر خواهند داد. با الی گشت همراه باشید تا با هم مناطقی را در دنیا ببینیم که کمتر کسی دیده است.

مطالب مرتبط:
با مناظر ناشناخته و منحصر به فرد آشنا شوید
ناشناخته ترین و دیدنی ترین شهرهای جنوب شرق آسیا

مونت سنت میشل، فرانسه

مونت سنت میشل شهر زیبایی است در نرماندی که در خلیجی زیبا و خوش منظره در کنار ساحل قرار دارد. علاوه بر صومعه تاریخی سنت میشل، مونت سنت میشل موزه های فراوانی دارد که مجموعه شگفت آوری از هنر و مصنوعات را به نمایش می گذارند. علاوه براین، خانه های متعلق به قرن پانزدهم که در پایین کوه بنا شده اند، بیش از پیش به جذابیت منطقه می افزایند.

La Mont Saint Michel France

هواکاچینا، روستای کویری پرو

روستای عجیب هواکاچینا با دریاچه ای طبیعی درمیان تپه های زرد عظیم شنی که از هر طرف آن را احاطه کرده اند، براستی برای دوستداران طبیعت و علاقه مندان به فرهنگ مایۀ شگفتی است. تشکیل تپه های شنی مرتفع درهواکاچینا که در نزدیکی شهر ایکا در استان ایکا درجنوب غربی پرو واقع شده، منظره ای عجیب و دوست داشتنی است.

Huacachina Peruvian Desert

مانیومنت ولی، یوتا  

منطقه شنی حفاظت شده مانیومنت ولی (دره یادبود) واقع درقرارگاه قبیله ای ناواهو که پر است از برج های ماسه سنگی دیدنی و جذابی که از ۱۲۰ تا ۳۰۰ متر ارتفاع دارند، به عنوان نماد غرب آمریکا شناخته شده است.با دیدار از این منطقه وسیع بیابانی، علاوه بر لذت بردن از مناظر این سرزمین گسترده، قادر خواهید بود به گوشه ای از فرهنگ شگفت انگیز ناواهو دست یابید.

Monument Valley Utah

آلتر دو چائو، برزیل

آلتر دو چائو به همراه تالاب بزرگ لاگو ورد که در ورودی آن قرار دارد، ناحیه ای است که به آن لقب کارائیب آمازون داده و به خاطر ساحل سفید زیبا و جزیرۀ عشق آن (Ilha do Amor)که فقط با قایق می توان به آن سفر کرد ، شهرت دارد. این جزیره از ماه آگوست تا ماه دسامبر که سطح آب پایین است، فوق العاده زیباست.

IlhadoAmor

کوهستان آی-پتری، کریمه، اوکراین

این کوهستان زیبا وخیره کننده در ارتفاع بیش از ۱۲۰۰ متری منطقه یالتا در کریمه قرار دارد. شاید بهترین راه برای رسیدن به آی- پتری و لذت بردن از محیط طبیعی دلربای آن یک تله کابین سواری سه کیلومتری باشد.

mount ai petri crimea ukraine

قلعه آلکازار، سگوویا، اسپانیا

این قلعه سنگی در سگویا Segovia که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت گردیده و مقابل چشم انداز فوق العاده زیبایی از اسپانیا و کنار دو رودخانه ریو کلامورس Rio Clamores  وریو ایرسما Rio Eresema قرار گرفته ، به خاطر سبک معماری شگفت انگیزش شهرت دارد.

The Alcázar of Segovia – Segovia, Spain

جزیره فریب، قطب جنوب

این جزیره آتشفشانی حلقه ای شکل با یخچال های طبیعی وسواحل فریبنده در جزایر شتلند جنوبی در شبه جزیره قطب جنوب قرار دارد. جزیرۀ فریب که یکی از امن ترین بنادر قطب جنوب است، در اصل دهانۀ یک آتشفشان فعال است و از قرن نوزدهم به بعد به صورت پناهگاه امنی در برابر طوفان و کوه های یخ درآمده است.

Deception Island Antarctica

کراکو- ماترا، باسیلیکاتا

کراکو از شگفت آورترین شهرهای متروک جهان است که صرفا به خاطر رفت و آمد زیادی که درآن صورت می‌گیرد مایۀ شگفتی گشته است. این شهر قرون وسطایی که قدمت آن به قرن هشتم میلادی بازمی گردد، در استان ماترا در ایتالیا قرار دارد.

craco matera basilicata

غار ملیسانی، یونان

این غار حیرت انگیز که توسط جنگل های انبوه احاطه شده، در جزیره کفالونیا در یونان قراردارد. این غار که در اساطیر یونانی به غار حوری Nymph Cave معروف است حقیقتا یک شگفتی طبیعی است که با آب زلال و پاک خود و محیط زیبا و بی نظیر اطرافش بی تردید نفستان را بند خواهد آورد.

Melisani Cave Greece

خم نعل اسبی، گراند کانیون

گفته می شود که این پیچ چشم نواز در رودخانه کلرادو که آن را ” گراند کانیون محبوب” نیز  می‌نامند، پنج میلیون سال پیش شکل گرفته است. با یک هلیکوپتر سواری ماجراجویانه می توانید از تماشای مناظر مهیج پیچ های تند و صخره های ماسه سنگی که به دوران ژوراسیک پیشین برمی گردند، به شگفت آیید.

منبع: blog.raynatours.com

HorseShoe Bend Grand Canyon

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code