چرا بومیان از معروف ترین نماد های کشورشان متنفرند؟

معروف ترین نماد های مورد تنفر در دنیا!

ارتباط بین افراد محلی و این نماد های معروف کمی پیچیده است. معمولا افرادی که برای دیدن این نماد ها به این مناطق سفر می کنند، آن ها را بزرگ و با ارزش می پندارند. عده ای در مقابل نمادهایی که یادآور یک دیکتاتور، یک تراژدی بزرگ و خسارت های زیاد به یک کشور و مردمانش است، سلفی می گیرند. این نفرت حتی می تواند به دلیل بد قیافه بودن یک مجسمه و یادبود باشد، اما هرچه که هست افراد بومی از آن متنفرند. اگر در سفرهایتان به هرکدام از این یادبود ها برخوردید با وجود دانستن حقیقت بهتر است بیخیال سلفی گرفتن بشوید! با الی گشت همراه باشید تا با ۴ یادبود مورد تنفر در دنیا آشنا شوید.

یابود

مادرید، اسپانیا

مطالب مرتبط
دروازه براندنبورگ برلین، نماد آشوب و صلح
ساختمان های نمادین جهان

آرامگاه ژنرال فرانسیسکو فرانکو در مادرید، چهارمین مکان پربازدید و یکی از معروف ترین نماد های این شهر است که به عنوان میراث ملی اسپانیا نیز به ثبت رسیده است. این نماد با ارتفاع ۱۵۲ متر در گردشگاه بندیکتین قرار گرفته است. اما داستان این آرامگاه به اندازه ی ظاهر آن باشکوه نیست. دیکتاتور حاکم در حدود سال ۱۹۳۰ میلادی، درخواست ساخت مکانی را داد تا یادبودی برای آن هایی باشد که به خاطر او در جنگ اسپانیا در سال ۱۹۳۰ از بین رفتند. فرانکو در آن زمان زندانیان سیاسی را مجبور به ساخت این صلیب عظیم کرد. اسپانیایی ها از این مکان متنفرند چون بسیاری از زندانیان در طول ساخت این بنا کشته شدند. آن ها ترجیح می دهند یاد و خاطره ی فرانسیسکو را از بین ببرند.

اسپانیا

سنتو دو مینگو، جمهوری دومینیکن

چه استخوان های کریستف کلمب در مرکز این بنا، یکی از معروف ترین نماد های جمهوری دومینیکن، قرار گرفته باشند چه نباشد، این مکان داستان های غم انگیز زیادی دارد. در زمان ساخت این یادبود، هزاران شهروند فقیر این شهر بیرون انداخته شدند تا برای این بنای مورد تنفر واقع شده، جا به اندازه ی کافی وجود داشته باشد. زمانی که چراغ های پر قدرت و نورانی این بنا روشن شدند، بسیاری از خانه های نزدیک آن حتی برق نداشتند. همه ی این ها در کنار این حقیقت خنده دار و تلخ که کلمب در مکانی که اکتشافات او منجر به بردگی های بسیار شد، به عنوان قهرمان دفن شده است.

کریستف کلمب

مسکو، روسیه

یادبود پیتر بزرگ در لیست ۱۰ ساختمان و یادبود زشت دنیا قرار دارد! این مجسمه ی غول پیکر ۹۱ متری توسط معمار گرجی برای بزرگداشت پیتر، قهرمان دریا ساخته شد. روسی ها نه فقط به خاطر ظاهر بد این مجسمه، بلکه به این دلیل که پیتر بزرگ با انتخاب سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت این کشور آن ها را نا امید کرد، از او متنفرند.

پیتر بزرگ

کی استون، داکوتای جنوبی

کوه های راشمور از معروف ترین نماد های داکوتای جنوبی هستند.دولت این مجسمه ها را در سرزمین های مقدسی که به زور تصاحب کرد ساخته است و این موضوع باعث شده تا برخلاف بیشتر افراد دنیا، بومیان این منطقه اصلا از طرفداران کوه های راشمور نباشند. همچنین به دلیل اینکه این مجسمه ها یاد مهاجران اروپایی ای را زنده نگه می دارند که بومیان آمریکایی زیادی را به قتل رساندند، بومیان این منطقه از آن متنفرند.

راشمور
بقعه شیخ زاهد گیلانی، شخصیت تاثیر گذار بر شیخ صفی الدین اردبیلی
بقعه شیخ زاهد گیلانی، شخصیت تاثیر گذار بر شیخ صفی الدین اردبیلی
دریاچه ای با قلب تپنده یک هیولا در نیوزلند
دریاچه ای با قلب تپنده یک هیولا در نیوزلند
معرفی ۷ فستیوال گل های بهاری در سرتاسر دنیا
معرفی ۷ فستیوال گل های بهاری در سرتاسر دنیا
معرفی پل طبیعت تهران
معرفی پل طبیعت تهران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code