بلیط هواپیما

موزه اسب دبی، جایی برای شناخت دنیای اسب ها

موزه اسب در دبی

به محله تاریخی دبی که بروید موزه های زیادی را می بینید: موزه دبی، موزه شتر، موزه قهوه، موزه اسب، موزه سکه و … . موزه هایی که به قدری اختصاصی اند که با ریزترین اطلاعات درباره موضوع آن ها آشنا می شوید. می خواهیم درباره موزه اسب در دبی صحبت کنیم، الی گشت را همراه کنید.

موزه اسب
مطالب مرتبط:
همه چیز درباره موزه دبی
موزه ای با طعم قهوه در دبی!

موزه اسب (Horse Museum) در بر دبی در منطقه تاریخی الشیندقه در کناره ی خور دبی قرار دارد. این موزه تاریخی که در دهه ۱۹۴۰ ساخته شده در ابتدا محل سکونت شیخا موزا دختر سعید بود. علاقه زیاد این خانوم به اسب ها باعث شد که او خانه خود را موزه اسب کند. خانه بعد از بازسازی تبدیل به مکانی شد برای توصیف تاریخچه اسب ها، اهمیتش برای عرب ها و … . اینجا موزه ای است که شاید گردشگران چندان از وجودش باخبر نباشند و بیشتر مردم خود دبی از آن بازدید می کنند البته اگر به اسب علاقه داشته باشید و بدانید که چقدر در اینجا چیزهای تازه ای درباره این حیوانات دوست داشتنی پیدا می کنید حتما در سفر خود به دبی سری هم به این موزه می زنید.

ساختمان موزه اسب

با رفتن به این موزه وارد دنیای اسب ها می شوید و ساعاتی بودن در دنیای شیرین اسب ها را تجربه می کنید. این موزه ساختمانی ۷۰۰ متر مربعی است که دو طبقه دارد؛ طبقه همکف و طبقه اول. می توانید از دو ورودی شرقی و جنوبی به داخل موزه بروید، به محض ورود به این موزه با حیاطی بزرگ روبرو می شوید که بیشتر اتاق ها در همان حیاط پراکنده شده اند و فقط یک اتاق در طبقه بالایی وجود دارد. موزه ۱۳ اتاق دارد که در هر کدام از این اتاق ها درباره موضوعات مختلفی مثل تاریخچه اسب ها، تولید مثل اسب ها، نژاد اسب ها، انواع اسب ها،  قسمت های بدن اسب ها، بیماری اسب ها و مراقبت، ارتباط بین اسب ها و عرب ها در قدیم، اسب در ادبیات عرب، تاریخچه اسب ها در امارات، اسب های معروف و نژادهایشان در امارات و … صحبت می شود. در واقع در این اتاق ها ویدئوهایی به نمایش در می آید که در آن ها اطلاعات زیادی درباره اسب ها به دست می آورید.

موزه اسب در دبی

موزه دبی یکی از دارایی های شیخ راشد بن سعید آل مکتوم است و در نزدیکی خانه شیخ سعید بن مکتوم قرار دارد و از یک حیاط و چندین اتاق و ایوان تشکیل شده که در آن ها به غیر از برگزاری این موزه، مراسم روز ملی امارات و دیگر وقایع ملی برگزار می شود. این موزه به شما فرصتی می دهد تا چیزهای زیادی درباره اسب ها و مخصوصا اسب های عربی یا بگیرید، به سفری هیجان انگیز می روید و اطلاعات خودتان را درباره اسب ها کامل تر کنید و با دیدن رابطه ای که می تواند بین این حیوان و انسان شکل بگیرد حسابی ذوق زده شوید. با بازدید از این موزه به رابطه نزدیک و متمایز اسب  و شهروندان دبی پی می برید و می فهمید که این رابطه بسیار فراتر از بهره کشی صرف از اسب ها است و به این پی می برید که چقدر در دبی و این کشور به اسب اهمیت داده می شود و در این سرزمین چه کتاب ها و شعرهایی که درباره اسب ها نوشته نشده است.

اتاق های موزه اسب

ورود به این موزه رایگان است و می توانید خودتان را از طریق ایستگاه اتوبوس ghubaiba و مترو به این موزه برسانید. در نزدیکی موزه هم پارکینگ عمومی رایگان وجود دارد . این موزه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر باز و جمعه و شنبه تعطیل است.

منبع: dubaiculture.gov.ae

پر طرفدارترین فعالیت های تفریحی تور دبی
پر طرفدارترین فعالیت های تفریحی تور دبی
کپی از معماری بادگیرهای یزد در دبی
کپی از معماری بادگیرهای یزد در دبی
پروژه ساخت برج جدید دبی در نزدیکی برج العرب آغاز می شود!
پروژه ساخت برج جدید دبی در نزدیکی برج العرب آغاز می شود!
امارات و جاذبه هایی که جذابیتش را دو چندان خواهد کرد
امارات و جاذبه هایی که جذابیتش را دو چندان خواهد کرد