بلیط هواپیما

موزه شکنجه در آمستردام! + تصویر (+۱۸ سال)

موزه شکنجه آمستردام | Torture Museum Amsterdam

موزه، به مکانی گفته می شود که مجموعه ای از آثار قدیمی، معاصر، صنعتی و … را به نمایش می گذارد. زمانی که با این تعریف آشنا می شوید، در ابتدا به نظر می رسد که عناصری که در یک موزه به کار گرفته می شوند، بیشتر جنبه مثبت دارند، اما واقعیت این است که در دنیا موزه های زیادی وجود دارد که به بخش تاریک و غم انگیز یک موضوع می پردازند و موزه شکنجه آمستردام هم یکی از آن هاست. این موزه که یکی از عجیب ترین مکان های دنیاست، اتاق و راهروهای تاریکی را به همراه تمام عناصر شکنجه های باستانی در بر می گیرد. الی گشت در ادامه این متن به بررسی و معرفی این موزه پرداخته است. با ما همراه باشید.

موزه شکنجه آمستردام
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به آمستردام
زندانی پشت ساعت فرودگاه اسخیپول کیست؟

تا چندین قرن پیش، هر شهر اروپایی داربست مخصوص خود را در بازار و میدان دروازه داشت. قفسه ای در زیر سالن شهری یک روش معمول برای بازجویی شدید بود و اعدام یک تجارت شناخته شده داشت: «اولین ضربه همان است که حساب می شود».

وکلای آن دوران مجازات های ویژه ای را برای جنایات استثنایی، فریبکاران و جنایتکاران اعمال می کردند. مجازات های اسپانیایی از طیف وسیعی از ابزارها برای شکنجه افراد گناهکار استفاده می کردند و به همین صورت، به مرور انواع و اقسام لوازم شکنجه متفاوت به وجود آمد. در گذشته این اعتقاد وجود داشته که تنها از راه شکنجه است که یک تبهکار یا هرکس دیگری که خطایی انجام داده، می تواند پی به اعمالش ببرد.

موزه شکنجه در آمستردام

موزه شکنجه آمستردام

این موزه گذشته تاریک و سیاه زمانی را آشکار می سازد که عدالت از طریق چوب ها و ستون ها انجام می شد. این موزه شامل چند راهرو تاریک است که شکنجه را در طول زمان نشان می دهد و با عکس هایی پر شده است. این آثار در زبان های مختلفی برای همه انواع بازدید کنندگان توضیح داده شده است.

علاوه بر این عکس ها، این موزه شامل چندین وسیله و لوازم شکنجه است که در طول تاریخ به کار گرفته می شده و برای به حرف درآوردن افراد مختلف استفاده می شده است. لوازم دیگری شبیه به گیوتین در اینجا دیده می شود که در آن زمان برای قصاص مردم مورد استفاده قرار می گرفته است.

این موزه همچنین ابزارهایی که برای جنایت کاران به کار می رفته را در خود جای داده است. برای مثال یک قفس معلق وجود دارد که در گذشته افراد تبهکار را در آن می گذاشتند تا درس عبرتی برای مردم باشد.

به طور کلی موزه شکنجه آمستردام یک تصویر واضحی از گذشته دردناک به نمایش می گذارد. در اینجا بیش از ۴۰ دستگاه و وسیله برای شکنجه نگهداری می شوند که از سراسر اروپا به موزه آورده شده اند.

لوازم شکنجه

راهنمای موزه

در ابتدا، شما وارد یک راهرویی می شوید که شبیه به یک صحنه تئاتر است و پس از آن اتاق های تیره و تار دیگری که بیشتر آن ها کوچک هستند را مشاهده خواهید کرد. موزه شکنجه آمستردام تلاش می کند سابقه تاریخ بشریت را ثبت کند – بیرون آوردن ترس از وجود شما … شعار تبلیغاتی آنهاست. البته نگران نباشید؛ شما هیچکدام از ابزارهای جنگ های مدرن را در اینجا نمی بینید. این نمایشگاه عمدتا بزرگنمایی های چاپی قدیمی می باشد که در بخش های مختلف نشان داده شده است. کیفیت این تصاویر آنقدر خوب نیست تا بازدیدکنندگان خیلی به حالت ترس فرو نروند.

لوازم شکنجه در موزه

همه اطلاعات موزه ها روی برگه های کوچک زرد به انگلیسی، روسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی تایپ شده اند تا گردشگران از نقاط مختلف دنیا به راحتی بتوانند این موزه‌ی گردشگری سیاه را بشناسند و در مورد لوازم و عکس های مختلف، اطلاعات کسب کنند.

این موزه همچنین دارای تورهای برنامه ریزی شده برای گروه های گوناگون مانند مدرسه ها، سازمان ها، تورهای دسته جمعی و … است که برای استفاده از آن، باید از قبل رزرو داشته باشید و با مسئولین آن هماهنگ کنید.

  • ساعات بازدید: ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
  • قیمت بلیت (در تاریخ امروز، ۱۵ فروردین ماه ۹۷): بزرگسالان ۵ یورو، کودکان ۲٫۵ یورو
مجسمه ای در موزه شکنجه آمستردام

چطور به موزه برویم

  • پیاده: این موزه در نزدیکی میدان مانت (Muntplein) است و در سمت چپ یک کانال آبی سینگل (Singel) قرار گرفته است که از این میدان تنها ۵ دقیقه فاصله دارد. شما همچنین می توانید از در پشتی مرکز خرید کالورتورن خارج شده و به سمت راست بروید تا موزه را ببینید. راه دیگر پیاده روی در طرف دیگر رودخانه است تا جایی که گل فروشی را ببینید و به موزه دسترسی پیدا کنید.
  • تراموا: اگر توسط این وسیله حمل و نقل عمومی به این موزه می آیید، باید یکی از خطوط ۴، ۹، ۱۶، ۲۴ یا ۲۵ را سوار شوید و در ایستگاه مونت پلین پیاده شوید.

آدرس:

هلند، آمستردام، ۱۰۱۲ دبلیو پی، سینگل ۴۴۹

Singel 449, 1012 WP  Amsterdam, The Netherlands

تلفن: +۳۱ ۲۰ ۳۲۰۶۶۴۲

ایمیل: [email protected]

وبسایت: www.torturemuseum.com

عکسی از موزه شکنجه آمستردام

برخی از موزه های معروف آمستردام

  • موزه ونگوگ

یکی از جالب ترین موزه هایی که می توانید در آمستردام بازدید کنید، این موزه است که مختص هنرمند بزرگ ونگوک می باشد. تمام مراحل زندگی این هنرمند را به نمایش می گذارد و بسیار هیجان انگیز است.

  • موزه الکتریک لیدی لند

این موزه یکی از مکان های عجیبی است که می توانید در سفرتان به آمستردام از آن دیدن کنید. کل موزه الکتریک لیدی لند، با لامپ ها فلئورسنت پوشیده شده است و هر کسی که از آن بازدید می کند، گویا خودش یک اثر از کل موزه است. بازتاب نوری که از لباس های شما، پوست و هرچیز دیگری پخش می شود، بسیار جالب و در عین حال متفاوت می باشد، که همین دلیل، این موزه را یکی از محبوب ترین مکان های آمستردام کرده است.

موزه الکتریک لیدی لند
  • موزه ریکس

این موزه را می توان بزرگ ترین موزه هلند دانست که مجموعه خوبی از آثار هنرمندانی چون ورمیر و رامبراند است. این موزه به گونه ای طراحی شده که هر طبقه دوران تاریخی جداگانه ای را به نمایش بگذارد.

  • خانه آنه فرانک

این خانه-موزه مربوط به تمام زندگی آنه-فرانک است. شما در این موزه حسی عجیب را تجربه خواهید کرد؛ چرا که تمام اتفاقاتی که این فرد مجبور بوده که آن ها را تحمل کند، به طور خوبی قابل درک است.

موزه ریکس
  • موزه خانه رامبراند

یکی دیگر از هنرمندهای معروف هلند، رامبراند است. پس از فوت رامبراند خانه ای که او در آن زندگی و البته کار می کرده است، به یک موزه تبدیل گشت. با بازدید از این خانه، می توانید سبک زندگی رامبراند و حقایقی در مورد زندی او را کشف کنید.

معرفی هتل پرینسگرچت آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل پرینسگرچت آمستردام | ۳ ستاره
معرفی بست وسترن هتل کوتور آمستردام | ۴ ستاره
معرفی بست وسترن هتل کوتور آمستردام | ۴ ستاره
معرفی هتل بلفورت آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل بلفورت آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل آرنا آمستردام | ۴ ستاره
معرفی هتل آرنا آمستردام | ۴ ستاره