با هم در موزه لئوناردو داوینچی فلورانس چرخی بزنیم!

موزه لئوناردو داوینچی فلورانس

اگر با زندگی نقاش و دانشمندی به نام داوینچی علاقه دارید، موزه لئوناردو داوینچی فلورانس مکانی دیدنی برای شماست. برای همه ما نام لئوناردو داوینچی کاملا آشنا و شناخته شده است و این فرد مشهور تاریخ را که اصالتی توسکانی و ایتالیایی دارد می شناسیم. در این مطلب الی گشت با شما به گشت و گذار در موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می پردازیم و کارهای این نابغه بزرگ را تماشا می کنیم. برای دیدن این موزه باید به ایتالیا و شهر زیبا و تاریخی فلورانس با بناهای دوره رنسانسش سفر کنید. برای خرید بلیط هواپیما فلورانس می توانید به سایت الی گشت مراجعه کنید. همچنین رزرو هتل در فلورانس در سایت الی گشت بسیار راحت بوده و قدرت انتخاب شده بالا خواهد بود. اگر هتلی را انتخاب کردید، می توانید برای آشنایی با امکانات هتل نام آن را در مجله جستجو کنید و با امکانات متنوع آن آشنا شوید. همچنین اپلیکیشن الی گشت انجام تمام فرایندهای خرید را برای شما آسان تر نموده است. در ادامه شما را به دیدن موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می بریم.

موزه لئوناردو داوینچی فلورانس

لئورناردو داوینچی | Leonardo da Vinci

مطالب مرتبط:
موزه اوفیتزی فلورانس، با بیشترین تعداد گردشگر در ایتالیا
کلیسای سانتا کروچه، بنای دیدنی در فلورانس
برج ناقوس جوتو، سازه ایی با نقش های نمادین در فلورانس

نقاش بزرگ، در بین سال های ۱۴۵۲ و ۱۵۱۹ در فلورانس زندگی می کرد. او در طول سال های عمر خود و پس از آن تبدیل به نمادی از شهر فلورانس و دوره رنسانس شد. لئوناردو داوینچی کارهای بزرگی در زمینه هنرهای نقاشی، مجسمه سازی، معماری، موسیقی، طراحی وسایل علمی و موسیقی کر برای اجرای نمایش انجام داده است. لئوناردو محققی سختگیرانه بود و بسیار دقیق بر روی آناتومی انسان تحقیق نمود. همچنین رفتار او، در مورد اختراعات خود بسیار دقیق و وسواس گونه بود. به طوری که صفت بی رحم را برای او استفاده می کردند. با این وجود، این شخصیت مشهور، در مورد همه چیز کنجکاو بود!

موزه داوینچی و مجسمه هایش

لئوناردو داوینچی حقیقتا یک نابغه واقعی بود. یکی از معدود افراد هنرمندی که هم در زمان حیات و هم پس از مرگش شهرت و ثروت جهانی یافت و آوازه اش را در تمام جهان پراکنده کرد. به همین دلیل پادشاه فرانسیس اول King Francis I در فرانسه در اواخر عمر داوینچی از او دعوت کرد تا در محوطه و دادگاه او  زندگی کرده و مشغول به کار شود. در نهایت همین امر باعث شد تا لئوناردو داوینچی با اینکه فردی ایتالیایی بود، در فرانسه از دنیا برود. اگر قصد سفر به فلورانس و بازدید از جاذبه های دوران رنسانس دارید، ما به شما موزه لئوناردو داوینچی فلورانس را پیشنهاد می دهیم.

ورودی موزه لئوناردو داوینچی فلورانس

لئوناردو داوینچی به عنوان مخترع و طراح

بسیاری از اختراعات و کارهای داوینچی هنوز که هنوز است، باقی مانده است اما بعضی دیگر از کارهایش از بین رفته است. همچنین تنها تعدادی از کارهای او را در ایتالیا و فلورانس پیدا خواهید کرد. به طور مثال همانطور که می دانید، نقاشی معروف او به نام “مونالیزا” در موزه لوور و در فرانسه قرار دارد. یکی از مهم ترین کارهای او که در میلان بوده و می توانید به دیدن آن بروید، نقاشی فرسکو معروف او بر روی سقف کلیسای سانتا ماریا دل گرازی Santa Maria delle Grazie به نام تابلوی شام آخر است.

در طول عمر خود، لئوناردو تعداد زیادی از نسخه های علمی خود را به پایان رساند. کتابی با بیش از ۴۰۰۰ صفحه از کارهای علمی اش باقی مانده است! صفحاتی که او یادداشت های خود را بر طبق مطالعات اش پر کرده است و طرح های زیادی را در مورد طیف گسترده ای از دانش ها ایجاد کرده است. این صفحات بعدها به صورت کتابچه ای دسته بندی شده در آمد. از جمله مهمترین و جالب ترین ابداعات او، در زمینه مطالعه پرواز پرندگان (که در تورین Turin نگهداری می شود) و دوازده جلد دفترچه یادداشت به نام کودکس آتلانتیکوس Codex Atlanticus که در کتابخانه شهر میلان به نام Biblioteca Ambrosiana نگهداری می شود.

با توجه به این طراحی های دقیق لئوناردو داوینچی می توان بسیاری از طرح ها و کارهای او را دوباره بازسازی کرد و از نو ساخت. طرح های لئوناردو در زمینه های مختلف، از ارتش گرفته تا مهندسی عمران و مطالعات مربوط به پرواز نوشته شده اند.

موزه لئوناردو داوینچی فلورانس-ایتالیا

در موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می توانید برخی از مطالعات جالب لئوناردو را به صورت واقعی و لمسی از نزدیک ببینید. چرا که بسیاری از این ماشین ها، بازسازی شده اند و تحسین برانگیز هستند. موزه خصوصی کوچکی در خیابان سروی ۶۶ آر ‘Servi 66R’ قرار دارد. این میدان پیازا دل دوآمو Piazza del Duomo را به پیازا اس. اس آنونزیاتا Piazza S.S. Annunziata متصل کرده و مرکزیت بین این دو خیابان است. به این موزه بروید. در جلوی هر یک از کارها واختراعات لئوناردو داوینچی بایستید. حتی اگر هیچ چیزی از علم و کارهای او ندانید باز هم از وجود چنین طراح ها و ابداعاتی که در حدود ۵۰۰ سال پیش طراحی شده اند، متعجب خواهید شد.

ماشین های لئوناردو در فلورانس

موزه لئوناردو داوینچی فلورانس تنها یک بلوک از میدان دوآمو فاصله دارد و دقیقا در میانه خیابان دو سروی قرار گرفته است. این موزه شما را به دنیای راز ها و شگفتی های لئوناردو می برد. شما را با دنیای سوال های او آشنا می کند و می توانید راه حل هایی را که برای پاسخ به پرسش های ذهنی اش یافته است را از نزدیک لمس کنید. با طراحی ها و کارهایی که برای ماشین هایش انجام داده دقیقا می توانید نبوغ این فرد را ببینید.

موزه داوینچی فلورانس

تمام ماشین ها و دستگاه هایی که در موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می بینید، همگی در سایز و اندازه واقعی آن ساخته شده و کار می کند. توضیحات هر وسیله به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، روسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی قابل خواندن است. بعضی از ماشین ها قابل لمس است. یعنی می توانید آن ها را برداشته و نحوه کار آن ها را عملا بر رویشان ببینید. در روبروی بسیاری از ماشین ها علامت “لطفا دست نزنید” قرار دارد. این وسایل را نمی توانید بردارید و امتحان کنید. با این وجود می توانید به آن ها نزدیک شده و به دقت آن ها را نگاه کنید. اجزای دستگاه ها را نمی توانید از هم جدا کنید. همچنین عملکرد آن ها نوشته نشده اما شما به راحتی می توانید متوجه شوید که آن دستگاه برای جنگ، برای پرواز طراحی شده و چه کاربردی داشته است.

موزه-لئوناردو-داوینچی-فلورانس-

ماشین های طراحی شده برای جنگ

در موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می توانید بسیاری از کارهای مربوط به ابزارآلات جنگی را ببینید. یکی از علاقه مندی های لئوناردو داوینچی، ابزارآلات و ادوات جنگی بود. به عنوان مثال در موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می توانید دستگاهی برای پرتاب بمب ببینید. این لوله پرتاب بمب به گونه ای طراحی شده که به راحتی می تواند بر روی محور خود بچرخد. دستگاه دیگری که طراحی آن در آروندل کودکس Arundel Codex  کشیده شده است، یکی ماشین زرهی است که می تواند حدود ۳۶۰ درجه بچرخد و با صفحه های فلزی پوشانده شده است. این طراحی داوینچی به دلیل سنگینی زیاد، صفحات فلزی طراحی اصلی را در موزه در بر نمی گیرد.

موزه لئوناردو داوینچی فلورانس- کتابچه تحقیقات

دستگاه های مدل پرواز لئوناردو

لئوناردو شیفته پرواز بود و بسیاری از زمان های عمر خود را در اوایل ۱۵۰۰ به طراحی و تفکر راجع به این موضوع پرداخت. طراحی های او یادآور رویاهای داوینچی در مورد پرواز انسان هاست. ماشینی که به انسان اجازه پرواز دهد. او تمام مطالعات خود را راجع به پرواز پرندگان، در دفتری به نام کودکس آو فلاینت آو بردز (the Codex on the Flight of Birds) نوشته است. شاید هم اکنون پرواز برای شما موضوعی عادی باشد اما در آن دوران آرزوی بسیاری از افراد بود.

یکی از معروفترین طراجحی های پروازی لئوناردوف دستگاهی است که اورنیثوپتر (ornithopter) نام دارد. این دستگاه بسیار شبیه به پارا گلایدر بوده با این تفاوت که با دوچرخه ترکیب شده است. این طراحی اصلا کار نمی کرده است. بال های این وسیله، آن چوبی بود. تنها تصور کنید که با چتر پرواز چوبی چگونه می خواستید پرواز کنید. قطعا در آن زمان متریال ها و مواد کمی در اختیار هنرمندان و دانشمندان قرار داشت. و دستگاه پروازی دیگری که در طراح های داوینچی می بینید، بالی ثابت داشت که آن هم عملا، مناسب پرواز نبود.

موزه لئوناردو داوینچی

اطلاعات موزه

برای دیدن موزه لئوناردو داوینچی فلورانس می توانید هر روز به جز روزهای ۲۴ ام و ۲۵ ام دسامبر مصادف با تاریخ سوم و چهارم دی ماه، به این محل بروید. تماشای موزه کاملا بر عهده خودتان بوده و هیچ راهنمایی وسایل را به شما توضیح نمی دهد، چرا که در جلوی هر وسیله توضیحات آن نوشته شده است. با این حال اگر می خواهید که آثار لئوناردو را کند و کاو کنید می توانید از قبل برای دیدن موزه، راهنمایی درخواست دهید. هر جند این موزه بسیار کوچک است اما به شما پیشنهاد می دهیم که برای دیدن هر وسیله زمان گذاشته و ذهن کنجکاو لئوناردو را کند و کاو کنید. این موزه برای کودکان نیز می تواند بسیار الهام بخش بوده و جذاب باشد. حداقل ۲ سعات برای دیدن موزه زمان بگذارید. می توانید از بخش مغازه موزه بسیاری از کن=تاب ها، طرح ها و کارهای داوینچی را خریداری کنید. این مغازه، ورودی موزه لئوناردو داوینچی فلورانس محسوب شده و شما ابتدا وارد این مکان می شوید. در ضمن به شما یادآور می شویم که حتما بخش دستگاه ها و ابداعات مهندسی را ببینید.

منبع: visitflorence.com

زندگی به سبک ایتالیایی در بولونیا + ویدیو
زندگی به سبک ایتالیایی در بولونیا + ویدیو
راهنمای حمل و نقل در ونیز با واپورتو
راهنمای حمل و نقل در ونیز با واپورتو
با انداختن یک سکه در این فواره، به رم می آیید
با انداختن یک سکه در این فواره، به رم می آیید
معرفی هتل ۴ ستاره آلدوبراندسچی در رم
معرفی هتل ۴ ستاره آلدوبراندسچی در رم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code