موزه لوور ابوظبی به زودی افتتاح می‌شود

بعد از ۱۰ سال انتظار، موزه لوور ابوظبی در ماه نوامبر افتتاح خواهد شد.

دوستداران هنر به زودی مکان جدیدی برای تماشا خواهند داشت، چراکه موزه لوور ابوظبی، پس از یک دهه ساخت و ساز،  به زودی افتتاح خواهد شد.

اگرچه از زمان اعلام شروع این پروژه در سال ۲۰۰۷، روند آن چندین مرتبه به تعویق افتاد، ولی این موزه که در جزیره سعدیات ابوظبی قرار گرفته است، بالاخره در تاریخ ۱۱ نوامبر افتتاح خواهد شد.

image

این مجموعه توسط معمار فرانسوی، Jean Nouvel، طراحی شده است و شامل ۵۵ ساختمان مختلف و جدا از هم است که ۲۳تای آن‌ها به گالری ها اختصاص دارند که مناظر آن‌ها رو به اقیانوس است.

با توجه به اندازه بزرگ این موزه آن را با هدف «شهر موزه‌ای» ساخته‌اند. این موزه، با الهام گیری از ساختمان‌های کم ارتفاع منطقه طراحی شده است و بازدید کنندگان با گردش در این موزه احساس پیاده‌روی در خیابان های باریک مدینه را خواهند داشت.

مطالب مرتبط:
بهترین تفریحات و جاذبه های دیدنی ابوظبی
ابوظبی شهری با جاذبه های منحصربفرد

این موزه کاملاً‌ توسط آب احاطه شده است و یک گنبد بزرگ با قطر ۱۸۰ متر در سقف آن قرار گرفته است. این گنبد یک الگو هندسی خاص، متشکل از ۸۰۰۰ ستاره فلزی دارد که «بارانی از نور» متحرک را با تابش نور خورشید به آن ایجاد می‌کنند.

نور طبیعی هم از طریق شماری پنجره‌های جانبی، آیینه‌های شیشه‌ای و ۱۸ سقف مختلف شیشه‌ای وارد این ساختمان می‌شود.

این موزه آثارهنری از ۱۳ موزه معروف لوور فرانسه را قرض گرفته و نمایش می‌دهد. این آثار شامل « La Belle Ferronnière» از داوینچی، پورتره ونسان ون گوگ و نقاشی « ناپلئون در حال عبور از آلپ» توسط ژاک لویی داوید می‌ شود.

موزه لوور ابوظبی

آثاری که در گالری‌ها وجود دارند به ترتیب تقدم زمانی مرتب شده اند و از آثاری مربوط به ماقبل تاریخ شروع شده و به آثار معاصر می‌رسند. موزه لوور ابوظبی همچنین تم‌های موضوعی مختلفی را در میان آثار خود جای داده است.

نمایشگاه‌های مختلفی هم در این موزه قرار خواهند داشت. یکی از این نمایشگاه ها «از یک لوور به دیگری. افتتاح یک موزه برای هر فرد» نام دارد که برخی از آثار مهم لوور را به نمایش می‌ گذارد. این موزه‌ی به‌خصوص در تاریخ ۲۱ دسامبر افتتاح خواهد شد.

یک رستوران و یک موزه مخصوص کودکان هم در این مجموعه قرار خواهند گرفت. کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال می‌توانند از این موزه دیدن کنند و در کلاس‌های آموزشی و جلسات تعاملی آن شرکت کنند.

موزه لوور ابوظبی

بازدیدکنندگان هم با پای پیاده و هم از طریق قایق می‌توانند به موزه لوور ابوظبی دسترسی داشته باشند. یک تونل هم قرار است که این مجموعه را به موزه ملی زاید متصل کند.

معمار این بنا، Nouvel، بیان دارد که «ساخت یک مجمع‌الجزایر در دریا به تنهایی عجیب است. ولی عجیب تر این است که ببینیم با یک گنبد چتری محافظت می‌شود و بارانی از نور تولید می‌کند».

 قیمت بلیط موزه لوور ابوظبی برای بازدیدهای عمومی ۶۰ درهم امارات (حدود ۱۶ دلار) و برای بازدیدکنندگان بین ۱۳ تا ۲۲ ساله، ۳۰ درهم امارات (حدود ۸ دلار) است.

موزه لوور ابوظبی
تایم لپس دیدنی از روند ساخت موزه لوور ابوظبی
تایم لپس دیدنی از روند ساخت موزه لوور ابوظبی
بهترین مراکز خرید ابوظبی از نگاه گردشگران
بهترین مراکز خرید ابوظبی از نگاه گردشگران
افتتاح جدیدترین پارک موضوعی امارات در ابوظبی
افتتاح جدیدترین پارک موضوعی امارات در ابوظبی
ابوظبی شهری با جاذبه های منحصربفرد
ابوظبی شهری با جاذبه های منحصربفرد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code