بلیط هواپیما

موزه میکروب در آمستردام+ تصویر

موزه میکروب آمستردام

دانشمندان و محققان تا حالا تحقیقات زیادی روی بدن انسان کرده اند و نتیجه ی مطالعاتشان را هم منتشر کرده اند اما با این حال باز هم افراد زیادی هستند که از بدن خود و آنچه که در آن می گذرد، زیاد اطلاعی ندارند. شهر آمستردام در کشور هلند هم برای آشنایی بیشتر شهروندان با سیستم بدن خود، دست به خلاقیت جالبی زده است. موزه ای در این شهر بزرگ وجود دارد که علاقه مندان به دنیای میکروب و باکتری ها و می توانند از نزدیک از این جانداران میکروسکوپی دیدن کرده و حتی آنها را لمس کنند! موزه ای به نام موزه میکروب آمستردام. همراه الی گشت باشید تا از این موزه بازدید کنیم و با این موجودات ریز بیشتر آشنا شویم:

موزه میکروب آمستردام

چرا باید از این موزه دیدن کنیم؟

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به هلند
هلند، سرزمین جاذبه های رنگارنگ

دلایل زیادی برای بازدید از موزه میکروب آمستردام وجود دارد مثلا اینکه هم می توانید از این جانداران دیدن کنید و هم روی آنها تحقیق کنید. اگر علاقه مند به آشنایی با میکروب ها باشید، بهترین جای دنیاست و بازدید از آن، دریچه ای جدید از یک دنیای شگف انگیز را به رویتان باز می کند و بالاخره اینکه علاوه بر اینکه اطلاعاتتان در این زمینه بالاتر می ررود، با نتیجه ی سالها زحمات بی دریغ دانشمندان هم روبرو می شوید.

موزه میکروب در امستردام

در این موزه چه کنیم؟

به این موزه ی میکروب؛ (Micropia) هم گفته می شود و می تواند دید بازتر و کامل تری از دنیا اطراف به شما هدیه دهد. همانطور که مطمئنا می دانید، هیچ کدام از دیدنی های موزه میکروب را نمی توان با چشم غیر مسلح دید و این موضوع می تواند بعد تازه ای از دنیای موزه گردی هم باشد.

چیزهای زیادی در این موزه یاد می گیرید مثلا این که همیشه باکتری ها مضر نیستند و اتفاقا برعکس، خیلی از آنها هم مفید و هم ضروری هستند. بعد از بازدید این میکروبها می توانید روی آنها آزمایش و تحقیق کنید و متوجه شوید این موجودات ریز دقیقا چه می خورند و طول عمرشان چقدر است و مسائلی از این قبیل.

  • قارچ ها

مطمئنا قارچ ها را می شناسید: موجودات ریزی که همه ی گرفتاری هایتان را در مورد مواد غذایی و در زمان کپک زدن، زیر سر آنها می دانید. اما قارچ ها فقط موجودات مضری نستند و برعکس خیلی هم مفیدند و در این موزه هم سعی می شود تا این موزه آموزش داده شود. قارچ ها، نقش زیادی در ساخت دارو و در دنیای پزشکی دارند. در واقع باید گفت  قارچ ها موجودات خبیثی نیستند!

قارچ ها | میکروپیا
  • میکروب های روی بدن انسان

در این موزه، دوربین هایی وجود دارد که بدنتان را اسکن کرده و روی سقف و دیوار می اندازند تا جایی که می توانید سلول های بدنتان را ببینید و وجود میکروب ها روی پوستتان را حس کنید!

معرفی هتل ۳ ستاره سنترال پارک در آمستردام
معرفی هتل ۳ ستاره سنترال پارک در آمستردام
معرفی لئونارد هتل آمستردام سیتی سنتر | ۳ ستاره
معرفی لئونارد هتل آمستردام سیتی سنتر | ۳ ستاره
گشتی در ۱۳ جاذبه دیدنی در آمستردام هلند
گشتی در ۱۳ جاذبه دیدنی در آمستردام هلند
راه حل عجیب فرودگاه آمستردام برای آلودگی صوتی! + تصویر
راه حل عجیب فرودگاه آمستردام برای آلودگی صوتی! + تصویر