بلیط هواپیما

موزه هایی که در باکو باید دید

چه موزه هایی را در باکو ببینیم

باکو پایتخت کشور آذربایجانف یکی از شهرهای توریستی منطقه ی قفقاز است. باکو به دلیل همسایگی با کشورمان، توریست های زیادی را ایران پذیرا است و علاوه بر آنا شهر گرانی هم نست. باکو موزه های خوب زیادی هم رداد که بر یافراد علاقه مند به تاریخ و فرهنگ کشورها بسیار می تواند جذاب باشد. با الی گشت همراه باشید تا این موزه ها را به شما معرفی کنیم:

مطالب مرتبط:
در باکو این جاذبه ها را از دست ندهید
مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو

موزه های باکو

موزه های باکو

موزه ی هنر های مدرن، در خیابان یوسف صفروف شهر باکو قرار دارد که بازدید از آن برای عموم آزاد است. اگر به هنرهای مدرن علاقمند هستید، از این موزه دیدن کنید. این موزه در سال ۲۰۰۹ افتتاح شده و نمایشگاهی از هنرمندان مشهور آذربایجان مانند آلتای صادق زاده را به خود اختصاص داده است. ساختمان این موزه هم به عنوان یک قطعه هنری از ساختمان های فلزی زیبا و طرح های مینیمالیستی در نظر گرفته شده است. سازماندهی و طراحی نمایشگاه نقاشی و مجسمه به گونه ای است که می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند. شاهکارهای مجسمه سازی که از ۱۹۵۰ به بعد به معرض نمایش در آمده اند، به عنوان سبکی پیشرو از دنیای هنر آذربایجان در نظر گرفته شده اند.
موزه ی فرش، در نزدیکی این شهر باستانی قرار دارد. غرب بلوار ساحلی نیز یکی از مناظر دیدینی این شهر است. این ساختمان به مانند یک فرش زیبا مزین شده و شکل گرفته است. نقش و نگار پیچیده در فرش های آذری به عنوان یکی از شاهکارهای زیبای قفقاز در نظر گرفته شده اند. این دسته از فرش ها، نمادی از تاریخ جمهوری آذربایجان هستند. لازم به ذکر است علائم انگلیسی موجود در کنار فرش زمان ها، مکان ها، و وقایع تاریخی را توضیح داده اند. طراحی این فرش ها به اندازه ای دقیق است که می تواند تاریخ جمهوری آذربایجان را به معرض نمایش در آورد.

این ۲ موزه به قدری دیدنی هستند که احتمالا بعد از بازدید از آنها حسابی گرسنه شوید. اما در باکو چه می تواینم بخوریم؟

 موزه ی باکو

خوشمزه باکو

چای، به عنوان یکی از بهترین و رایج ترین نوشیدنی های این شهر در نظر گرفته شده است. هیجان لازم برای نوشیدن چای، در آذربایجان و انگلیس کاملا مشترک است، اگر چه سبک نوشیدن آن در جمهوری آذربایجان کاملا متفاوت می باشد. دسترسی به چای، در سراسر کشور امکان پذیر است، به طوری که در کنار آن میوه جاتی مانند زردآلوی شیرین یا فیجوآ سرو می شود.

چای در آذربایجانچای خانه ی جزیره ی اوی، در خیابان سلیمان رستم و در نزدیکی ایستگاه اتوبوس مرکزی قرار دارد. به دکور ساده ی آن توجه نکنید. فضای داخلی این چایخانه به مانند استراحتگاه پادشاهان آذربایجان است. این مکان مزین به بالشتک های رنگی و ارزان قیمتی است که شما می توانید به آن لم داده و چای خود را صرف نمایید. کارکنان این چایخانه می توانند دلیل سرو چای برای مناسبت های مختلف را توضیح دهند. اگر به این مکان سری بزنید، متوجه خواهید شد که چرا برخی از چای ها برای صبح، ظهر، و یا شب مناسب هستند. استکان های کمر باریک و یا کتری های آهنی کوچکی که در کنار بخاری قرار گرفته اند منظره ای فوق العاده و طعمی بی نظیر از چای را فراهم خواهند آورد. جرعه جرعه نوشیدن چای آذری گرم در کنار بخاری و تماشای جهان اطراف، یک راه عالی برای استراحت است. انجام این کار پس از یک روز شلوغ و پر بازدید از مناطق مختلف شهر بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

از باکو چه سوغاتی ای بخریم؟
از باکو چه سوغاتی ای بخریم؟
معرفی بهترین بازارهای محلی باکو برای خرید
معرفی بهترین بازارهای محلی باکو برای خرید
۸ جاذبه دیدنی شهر باکو (قسمت دوم)
۸ جاذبه دیدنی شهر باکو (قسمت دوم)
ایروان بهتر است یا باکو؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
ایروان بهتر است یا باکو؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟