کدام یک از موزه های پاریس رایگان هستند؟

موزه های رایگان پاریس

در میان موزه های پاریس چیزی در حدود ۳۱ موزه در روزهایی از سال رایگان بوده و می توانند مکان هایی عالی برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ باشد. در میان موزه های رایگان پاریس می توان ۱۵ موزه را نام برد که برای دیدن آن ها نیازی به پرداخت هزینه ورودی نخواهی داشت. اگر علاقه مند به سفر به فرانسه و شهر پاریس هستید، حتما بازدید از موزه های این شهر را هم در برنامه سفر خود قرار می دهید. از میان چندین موزه رایگان پاریس تنها تعدای از مهم ترین آن ها را نام برده و توضیحاتی مختصر راجع به آن ها به شما می دهیم. فرانسه همواره به عنوان یکی از مراکز و شهرهای مهم در عرصه فرهنگ و هنر بوده و برای اشاعه هنر، بسیاری از موزه های شهر را رایگان گذاشته تا همه گردشگران و علاقه مندان بتوانند از آن ها بازدید داشته باشند. اگر شما هم به دنبال چنین موقعیت هایی در سفر هستید. اگر می خواهید از هزینه های سفر بکاهند. اگر می خواهید به دیدن مکان های کمتر دیده شده بروید، موزه های رایگان پاریس را برای گشت و گذار انتخاب کنید. اگر وقتی برای معطل شدن در صف طولانی موزه لوور ندارید، می توانید زمان خود را با بازدید از موزه های رایگان پاریس پر کنید.

موزه های رایگان پاریس

موزه تاریخ پاریس |  Musée Carnavalet

مطالب مرتبط:
معرفی موزه هنر دیجیتال پاریس + تصویر
بهترین سوغاتی های پاریس
در این ۳ دقیقه پاریس را از دید یک گردشگر تماشا کنید

اگر به دنبال موزه های رایگان پاریس در محله ها و ساختمان های قدیمی هستید، شما را به سمت موزه تاریخ پاریس راهنمایی می کنیم. این موزه در یکی از ساختمان های قدیمی و زیبای مربوط به دوره رنسانس به نام هتل کارناوالت Hotel Carnavalet قرار گرفته و شما با پیاده روی در محله دل انگیز ماریس Marais می توانید به این محل برسانید. در این موزه مجموعه ای بی نظیر و همیشگی از تاریخ شهر پاریس قرار دارد. اگر علاقه مند به تاریخ شهر هستید یا دوست دارید که اطلاعات تاریخی خود را بالا ببرید می توانید از موزه تاریخ پاریس دیدن کنید. یک نمایشگاه و مجموعه ای کامل از عر آنچهع که شهر پاریس از زمان تاسیس خود تاکنون گذرانده است در اینجا به صورت رایگان در معرض عموم قرار دارد. همچنین شلوغ نبودن این موزه می تواند فضای آرام تری از نظر تعداد گردشگران برای شما به همراه داشته باشد. در نتیجه فرصت بیشتری برای تمرکز و دیدن آثار دارید.

آدرس سایت موزه: tripsavvy.com

موزه تاریخ پاریس

موزه هنرهای مدرن پاریس | Musee d’art moderne de la ville de Paris

برای علاقه مندان به هنر و شما گردشگرانی که می خواهید با هنرمندان مطرح دنیای معاصر آشنا شوید، این موزه بهترین مکان است. موزه هنرهای مدرن از موزه های رایگان پاریس بوده که بیش از ۸۰۰۰ آثار هنرمندان معاصر را به معرض نمایش گذاشته است. این موزه در کنار ساختمان کاخ توکیو (Palais de Tokyo) که خود نمایشگاهی برای بعضی از آثار هنرمندان است قرار گرفته است. پس از دیدن این دو ساختمان وسیع برای رفع خستگی می توانید به تراس زیبای موزه رفته و همزمان با تماشای نمایی از شهر و برج ایفل سفارش خود را تحویل بگیرید. در این فضا به راحتی استراحت کرده و سفر به پاریس خود را کیفیتی بی نام ببخشید.

آدرس سایت موزه: tripsavvy.com

موزه هنرهای مدرن پاریس

کاخ موزه کوچک برای موزه هنرهای زیبا در پاریس | Le Petit Palais

کاخ کوچک که امروزه به طور کامل بازسازی و مرمت شده، تبدیل به مکانی برای نمایش آثار هنرهای زیبای فرانسه شده است. این کاخ در خیابن معروف شانزه لیزه قرار گرفته و دسترسی راحتی دارد. شما نیز به عنوان گردشگر پاریس حتما به دیدن این بلوار معروف خواهید رفت. پس حتما در آنجا می توانید از موزه های رایگان پاریس دیدن کرده و اوقات خود را به دیدن ۱۳۰۰ آثار تاریخی مربوط به دوران باستان تا قرن بیستم بگذرانید. از معروف ترین آثاری که در این موزه می توانید ببینید، آثار نقاش معروف گوستاو کوربت Gustave Courbet، پل سزان Paul Cézanne، کلود مونه Claude Monet و ایگن دلاکروا Eugène Delacroix را در این موزه می توانید ببینید. نقاشی هایی که قبل از این تنها در کتاب های هنر دیده بودید. همچنین مجموعه نمایش های موقت این موزه برای افراد زیر ۱۳ سال رایگان است.

آدرس سایت موزه: tripsavvy.com

موزه نویسنده معروف قرن ۱۹ ام، بالزاک | Maison de Balzac

یکی از ۳ موزه ی وابسته به شهرداری در این شهر که جزو موزه های رایگان پاریس قلمداد می شود، به ادبیات اختصاص یافته است. خانه بالزاک به موضوع ادبیات کمدی پرداخته و چنین آثاری را به نمایش می گذارد. نویسنده معروف کمدی فرانسوی به نام بالزاک در قرن ۱۹ ام در این خانه ساکن بود و این خانه هم اکنون مکانی برای نشان دادن زندگی روزمره، کارهای و نوشته ها و در کل زندگینامه این نویسنده است. اگر اهل ادبیات هستید برای بازدید از آن به خیابان ۴۷ ام رو رینوآرد ۴۷, rue Raynouard بروید.

موزه نویسنده معروف قرن 19 ام، بالزاک

موزه بوردل | Musée Bourdelle

اگر عاشق مجسمه سازی هستید و به کارهای بوردل علاقه دارید، در میان موزه های رایگان پاریس به موزه بوردل بروید. این هنرمند فرانسوی با هنرمندان مشهور بسیاری همچون رودین Rodin رفت و آمد داشته و از مجسمه سازی مانند جیاکومتی Giacommetti  و ژرمن ریشیه آموزش دیده است. بوردل در این ناحیه زندگی و کار می کرده و آثار او هم اکنون در موزه بوردل به نمایش عموم گذاشته شده است. این موزه در سال ۱۹۹۲ با مجسمه های برنزی، گچی و سنگ مرمرین این هنرمند افتتاح شده و به راحتی شما را از شلوغی مکان های توریستی دور می کند.

آدرس سایت موزه: bourdelle.paris.fr

موزه بوردل

موزه یادبود لکلرک | Mémorial Leclerc

از موزه های جدید و خصوصی در فرانسه که به تقدیر ادبیات می پردازد، موزه جین مولین Musée Jean Moulin یا موزه لکلرک است. اگر علاقه مند به تاریخ قرن بیستم هستید، در میان موزه های رایگان پاریس به دیدن این موزه بروید. این موزه، در سال ۱۹۹۴ به عنوان ادای احترام به دو شخصیت اصلی مقاومت فرانسه در برابر اشغال نازی ها در طول جنگ جهانی دوم، مارشال Leclerc و ژان مولین افتتاح شد. موزه این دوره تاریک از تاریخ فرانسه را به نمایش می گذارد. می توانید در آن تصاویری با تاریخ دقیق عکس، آرشیو های گسترده و چندین نمایش آن زمان و مقاومت این دو نفر در این موزه ببینید. آثار جنگ جهانی دوم را نمایانگر تلخی و تاریخ فراموش نشدنی آن دوران است. برای رفتن به این موزه می توانید به آدرس سایت آن که در ادامه می آوریم مراجعه کنید.

آدرس سایت موزه: museesleclercmoulin.paris.fr

موزه یادبود لکلرک

موزه ویکتور هوگو | Maison Victor Hugo

و باز هم ادبیت و نویسنده مشهوری همچون ویکتور هوگو! اگر به ادبیات علاقه داشته باشید، شاید رمان های معروف این نویسنده را خوانده باشید. برای آشنایی با محل زندگی ویکتور هوگو سری به این موزه بزنید. این موزه هیچ ورودی دریافت نمی کند و جزو موزه های رایگان پاریس است. این موزه در یک سمت خیابان وسگاس قرار داشته و زندگی این نویسنده رمان قرن نوزدهمی را به معرض نمایش می گذارد.  پس از بازدید از خانه، در محله گشتی بزنید و از مغازه های بوتیک اطراف دیدن کنید. ویکتور هوگو نویسنده کتاب های معروفی همچون گوژپشت نوتردام و بینوایان است.

آدرس سایت موزه: parismusees.paris.fr

موزه ویکتور هوگو

موزه هنرهای آسیایی در پاریس | Asian Art Museum in Paris

یکی از مجموعه داران قدیمی پاریس، در قرن ۱۹ و با شروع قرن ۲۰، تمام مجموعه آثار چینی که جمع آوری نموده بود، به شهر پاریس اهدا کرد. این موزه آثار باارزشی از سفالگری چینی، ظروف برنزی، مجسمه های بی نظیر از هنرهای دستی و همچنین مجموعه های زیبایی از نقاشی های قرن بیستم چینی را به معرض نمایش گذاشته است. این موزه یکی از ۳ موزه مربوط به آثار آسیای شرقی در پاریس است.

آدرس سایت موزه: cernuschi.paris.fr

موزه هنرهای آسیایی در پاریس

موزه عطر فراگونارد | Fragonard Perfume Museum

اگر شما هم علاقه مند به تاریخ عطر سازی آن هم عطرهای فرانسوی هستید، بازدید از این موزه را از یاد نبرید. موزه فراگونارد مجموعه کوچکی از  عطرهای قدیمی است که شما را به یاد ایام قدیم می اندازد. این موزه در نزدیکی جاذبه های پاریس مانند ساختمان اپرا گارنیر Opera Garnier و ساختمان بله- ایپوک Belle-Epoque department  قرار گرفته است. بسیاری از این موزه ها به جز آثار با ارزش و دیدنی که در این موزه ها قرار داده شده است، ساختمانی ارزشمند دارد. بیشتر این ساختمان ها از نظر تاریخ معماری بسیار مهم بوده و خود بنا می تواند تبدیل به جاذبه ای برای شما به عنوان یک بیننده باشد. مخصوصا اگر از معماری دوره های رنسانس و اوایل قرن ۱۹ ام می دانید.

از دیگر موزه های رایگان پاریس می توان به موزه عطر فراگونارد Fragonard Perfume Museum، موزه پلیس پاریس Paris Police Museum، موزه کوگناک-جی Musée Cognacq-Jay و موزه مجسمه های زادکینMusée Zadkine نام برد. برای سفر به پاریس می توانید بلیط هواپیما را از سایت یااپلیکیشن الی گشت خریداری کنید. همچنین در هر منطقه از شهر پاریس که بخواهید می توانید به راحتی و به صورت اینترنتی از طریق الی گشت، کارهای مربوط به رزرو هتل خود را انجام داده و سفرتان را شروع کنید.

منبع: tripsavvy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد